Akumulator Yuasa 5000, 60ah, 100ah – opinie, testy, data produkcji

Poranki są coraz mroźniejsze, o czym boleśnie przekonują się wszyscy kierowcy. Zima wymaga od nas większej dbałości o nasze cacko i nie chodzi tylko o czułość podczas skrobania samochodu. Przy obniżających się temperaturach warto przyjrzeć się stanowi naszego akumulatora.

W tym artykule przyjrzymy się producentowi akumulatorów Yuasa oraz opiniom o firmie, a także kilku wariantach. Sprawdzimy modele Yuasa 5000, Yuasa 60AH, a także Yuasa Marine 100AH, odpowiadając po drodze na pytanie, jak odczytać kod daty produkcji akumulatora Yuasa. Zapraszamy.

Akumulatory Yuasa – opinie, testy, daty produkcji

Yuasa Corporation to japoński koncern, który powstał 104 lata temu. Jest największym producentem akumulatorów do motocykli, a po drodze i samochodowych. W powszechnym obiegu marka akumulatorów Yuasa ma opinie producenta z wyższej półki, który oferuje najwyższą jakość i wytrzymałość swojego sprzętu.

Zobacz: Akumulatory Topla – opinie, testy, kto jest producentem?

Wielu użytkowników produktu japońskiej marki zastanawia się nad kodem i datą produkcji akumulatorów Yuasa – jak je odczytać? Tutaj z pomocą przychodzi twórca kanału MrAkumulator na YouTube, pan Robert Mazurek. Na górze akumulatora znajduje się ciąg 6 wygrawerowanych znaków, np. KH1D23. 

Aby odczytać kod daty produkcji akumulatora Yuasa, możemy na spokojnie pominąć dwie pierwsze litery, nic nie znaczą. Trzeci znak to 1, co oznacza końcówkę danego roku, czyli 2021. Czwarty to litera D, oznaczenie miesiąca. D jest czwartą literą w alfabecie, a czwarty miesiąc w roku to kwiecień. Liczba 23 oznacza dzień produkcji. Podsumowując ten kod z datą produkcji akumulatora Yuasa to 23 kwietnia 2021 roku.

Z tylnej części akumulatora da się odczytać informację o jego przydatności. Wynosi rok od daty wyprodukowania. Po tym czasie, aby nadal nam służył, trzeba go przeładować.

Zobacz: Jak naładować akumulator do wkrętarki bez ładowarki?

Akumulator Yuasa – opinie, testy, recenzje 

Na podstawie szeroko dostępnych testów, opinii i recenzji możemy śmiało stwierdzić, że akumulatory Yuasa są produktem z najwyższej półki. Poza starannością wykonania, prym wiedzie ich żywotność. Niektóre opinie podają nawet czas 10 lat. Bez względu na porę roku nie trzeba ładować akumulatora. Sprzęt od firmy Yuasa nie należy do najtańszych, ale jego użytkownicy uważają, że taki produkt jest wart swojej ceny. A nawet jeszcze wyższej.

Źródło: moto-opinie.info

Marka Yuasa budzi duże zaufanie wśród środowiska motoryzacyjnego. Naprawdę bardzo trudno trafić na jednoznacznie negatywne komentarze na forach czy w sekcji opinii pod produktem, a musicie wiedzieć, że szukaliśmy długo.

Akumulator Yuasa 5000 – opinie 

Zacznijmy od sprawdzenia, jakie Yuasa 5000 zbiera opinie. Na pierwszy plan wysuwa się długi czas użytkowania i solidność wykonania. Jeden z użytkowników był zachwycony, że nie musiał ładować akumulatora Yuasa 5000, nawet gdy przyszły mrozy. Silnik odpala bez problemu, ten produkt nie ma sobie równych. Często powtarza się opinia, że akumulator Yuasa 5000 bije na szyję pozostałe marki.

Akumulator Yuasa 60ah – opinie 

Akumulator Yuasa 60AH na jednej z aukcji Allegro ma średnią 4.96/5 na podstawie 128 ocen, to mówi samo za siebie. Opinie, które najczęściej się powtarzają, chwalą wydajność Yuasa 60AH. Użytkownicy wyróżniają okres 6, 7, nawet 9 lat jego działania. Notorycznie powtarzają się opinie o tym, że to już kolejny zakupiony z rzędu akumulator Yuasa 60AH. Podejmowanie tego samego wyboru przez klientów świadczy o solidności marki. W końcu wracamy do tego, co wzbudza nasze zaufanie.

Źródło: Allegro.pl

Yuasa Marine 100AH – opinie 

Model akumulatora Yuasa Marine 100AH jest przeznaczony do pojazdów wodnych, rekreacyjnych czy przyczep kempingowych. Sprawdzi się świetnie do pracy w trudnych, wymagających warunkach i jest odporny na wibracje. Akumulator Yuasa Marine 100AH posiada wskaźnik naładowania, co usprawnia jego użytkowanie. Podwójne klemy wzmacniają przepływ prądu, a właściwości semi-trakcyjne wydłużają cykl pracy. Po przejrzeniu komentarzy jego użytkowników możemy z pewnością stwierdzić, że Yuasa Marine 100AH zbiera świetne opinie. 

Szczegółowy przegląd wybranych modeli za nami. Podobnie jak instrukcja odczytania kodu daty produkcji akumulatorów Yuasa. Bez względu na to, czy obecnie jesteście w poszukiwaniu nowego akumulatora, czy będziecie chcieli go zmienić, wiecie, że warto zainwestować w akumulatory Yuasa. Ich opinie, jak i renoma mówią same za siebie. O tej marce nie mówi się zbyt głośno w Polsce, może należy to w końcu zmienić. 

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze