AC TO GO – opinie. Sprawdzamy opinie na forum

Zima ma to do siebie, że lubi zaskakiwać kierowców. Wiedząc o tym zawczasu, możemy się przygotować na jej nadejście. Sorry, taki mamy klimat. A skoro o klimacie mowa… czy twoja klimatyzacja samochodowa jest gotowa na nadchodzące mrozy? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się opiniom o AC TO GO R134A oraz uszczelniaczom do klimatyzacji, które krążą na forum dla kierowców. 

Jeżeli musisz uzupełniać czynnik chłodniczy co rok lub częściej – to sygnał, że jakaś nieszczelność pojawiła się w układzie chłodniczym. Możesz wykryć ją sam, ale to wciąż nie jest gwarancją, że wszystko jest w porządku. Są takie typy nieszczelności, którymi w odpowiedni sposób zajmie się tylko profesjonalny serwis.

Sytuacja B – minęło niewiele czasu od serwisu, a wydajność twojej klimatyzacji znacząco spadła. Najpewniej chodzi o niewielką nieszczelność, którą, tak czy siak, będziesz musiał się zająć. Sytuacja jest wyjątkowa i nie masz czasu na serwisowanie układu. Wtedy właśnie sięgasz po czynnik chłodniczy do samodzielnej aplikacji.

AC TO GO R134A – opinie 

Źródło: Allegro

Czynnik R134A jest jednym z najpopularniejszych i syntetycznych czynników samochodowych, znany z zastosowania przy klimatyzacji. Podczas samodzielnego nabijania klimatyzacji jest bardziej bezpieczny, niż tańszy od niego i efektywniejszy czynnik chłodniczy gazu LPG. Dlatego z dwojga tańszych czynników, lepiej wybrać mniej tani, a bezpieczny – czynnik AC TO GO R134A. Jakie opinie zbiera na forum?

AC TO GO R134A jest jednym z najczęściej wybieranych czynników samochodowych, na co wpływ mają korzystna cena i świetna jakość. Chłodzi lepiej, niż R1234YF, będąc jego bezpośrednim zamiennikiem. W przypadku czynników trudno rozpisywać się w swoich opiniach, z czym spotkaliśmy się na każdym forum, gdzie szukaliśmy komentarzy o tym produkcie. Niemniej to, co najważniejsze, jest zapewnione – działa.

W opiniach na stronie Erli.pl kierowcy korzystający z AC TO GO R134A wystawiają opinie pozytywne – pięć na pięć. Jest łatwo, szybko, wygodnie i w super cenie za zadowalającą jakość. Czynnik AC TO GO R134A ma opinię bezpiecznego dla układu klimatyzacji. Jego użycie nie wymaga dodatkowych narzędzi, co czyni cały proces wygodniejszym i pozwala zaoszczędzić na czasie. Szczególnie że napełnienie układu zajmie ledwie 10 minut. 

Olej znajduje się już w produkcie, dzięki czemu AC TO GO R134A nie wymaga dolewania dodatkowego oleju. A co, jeśli chodzi o skład? Czynnik R134A od AC TO GO nie jest toksyczny, nie powoduje niszczenia podzespołów naszej klimatyzacji. Czy współpracuje z innymi rodzajami olejów? Owszem. Ze wszystkimi, jakie występują w układach syntetycznych oraz mineralnych.

Czy uszczelniacze do klimatyzacji AC TO GO działają?

Źródło: Allegro

W ogólnym obiegu krąży przekonanie, że uszczelniacze do klimatyzacji posiadają niesamowite właściwości, aby niemal natychmiast uszczelnić wycieki AC, czy wycieki innego rodzaju. Nie dziwi nas wątpliwość w pytaniu, czy uszczelniacze do klimatyzacji działają. Zacznijmy od przyjrzenia się jego działaniu. 

Uszczelniacz do klimatyzacji działa w ten sposób, że reaguje na temperaturę, podczas której czynnik chłodniczy zaczyna wypływać z otworu w rurze układu klimatyzacji. Ma reagować na tę temperaturę w miejscu, gdzie czynnik wycieka i miast cieczy – staje się twardym uszczelniaczem. W ten sposób zatrzymuje dalszy wyciek. 

Uszczelniacz do klimatyzacji AC TO GO, jak i każdy inny poradzi sobie podczas zatrzymania małych wycieków. Z większymi może być różnie. Nie ma gwarancji, że zatrzyma go wokół O-ringów albo uszczelek wałów. Uszczelniacz do klimatyzacji, zdaniem ekspertów, sprawdzi się przy nieszczelnościach otworkowych, pozwalając nieco zaoszczędzić. Jednak nie sprawdzi się w przypadku dużych wycieków, a do tego może zatkać zawór, parownik czy inne części.

Teraz już wiesz, w jakich sytuacjach warto samodzielnie wymienić czynnik chłodniczy, a kiedy udać się do specjalisty. Nawet największy zajawkowicz majstrowania przy masce może czasem popełnić błąd, więc warto słuchać zaprzyjaźnionego serwisanta.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze