Jak usunąć sterownik z lampek choinkowych LED? Jak podłączyć lampki bez programatora?

O tym, że idą święta, wiedzieliśmy już w listopadzie. Witryny sklepowe pełnią skuteczną funkcję przypominania nam o nadchodzącym, świątecznym czasie. Z doświadczenia dobrze wiemy, że słodycz i beztroska tego okresu były symbolem świąt jedynie w dzieciństwie. Jako dorosłe osoby kojarzymy je głównie z bieganiną po sklepach, nerwami i nadmiarem obowiązków. Wtedy każda drobnostka urasta do rangi wielkiego problemu. Możemy temu zapobiec choćby poprzez wcześniejsze ubranie choinki.

Choinka to nie tylko drzewo, żywe lub sztuczne, które należy zorganizować i przywieźć do domu, ale i bombki oraz lampki choinkowe. Coraz częściej wybieranym wariantem są lampki LED, który zużywają o wiele mniej energii, nie nagrzewają się, mogą być zasilane bateriami i cechują się długą żywotnością. Nie wspominając o designerskich kształtach, możliwości wyboru ciepłego lub zimnego koloru światła czy opcji sterowania (rozjaśniania i ściemniania). 

Czasem jednak lampki nie spełniają naszych oczekiwań, wówczas chcemy coś z nimi zrobić. Dziś odpowiemy na pytania, jak usunąć sterownik z lampek choinkowych LED, a także: jak podłączyć lampki choinkowe bez programatora. Może się okazać, że wcale nie trzeba wyrzucać wadliwych lampek do kosza, a wystarczy tylko kilka drobnych poprawek.

Jak usunąć sterownik z lampek choinkowych led?

Sterownik zmierzchowy włącza lampki, gdy zapadnie zmrok. Posiada specjalne okienko, które kontroluje start i koniec pracy lampek. To komfortowe rozwiązanie, ponieważ nie trzeba ręcznie zapalać świateł. To inteligentne urządzenie, gdyż pozwala na oświetlenie domu również w trakcie naszej nieobecności, ponieważ uruchamia instalację w momencie zachodu słońca. Sterownik z lampek choinkowych LED pozwala również na zapewnienie światła przed domem. Jednak nie zawsze jego obecność w lampkach choinkowych jest pożądana dla jego posiadaczy.

Jak usunąć sterownik z lampek choinkowych LED? Po co zadawać to pytanie? Otóż wielu użytkownikom tych światełek może przeszkadzać ich mruganie. Wiedząc, jak usunąć sterownik z lampek choinkowych LED, można sprawić, że będą świeciły światłem stałym. Wystarczy zmostkować punkty w miejscach, które są zaznaczone na czerwono na poniższym zdjęciu. Dzięki temu da się uniknąć układu sterowania niechcianym miganiem (choć układ nadal będzie działał), przy jednoczesnym pominięciu tranzystorów. Gotowe!

Źródło: elektroda.pl

Jak podłączyć lampki choinkowe bez programatora?

Programator czasowy działa podobnie do sterownika zmierzchowego, lecz jak wskazuje nazwa – skupia się na czasie użytkowania. To urządzenie o wyznaczonej porze lub po określonej ilości czasu włącza lub wyłącza lampki choinkowe. Generuje niższe koszty energii niż sterownik zmierzchowy. 

Czasem programator przychodzi uszkodzony, a chcemy, aby nasze pieniądze nie poszły w błoto i lampki działały mimo to. Czy da się, a jeśli tak, to jak podłączyć lampki choinkowe bez programatora? Oczywiście, że jest to możliwe. Pod warunkiem, że akceptujemy stałe światło naszych lampek, ponieważ sposób na to, jak podłączyć lampki choinkowe bez programatora wiąże się z tym, że tryb migotania nie będzie możliwy. Co należy zrobić? Zrobić cztery zwory, zmostkować je jak na poniższym zdjęciu. To powinno rozwiązać wasz problem.

Źródło: elektroda.pl

Jak widać, wszystko jest możliwe, nawet wyjście z tak drobnej opresji. Święta nie muszą wiązać się z nerwami i irytacją. Można zadbać o to wcześniej, sprawdzając, czy nasze ozdoby choinkowe działają, jak należy. W przypadku drobnej awarii wiesz już, jak usunąć sterownik z lampek choinkowych LED, a także jak podłączyć lampki choinkowe bez programatora. Jeśli powyższe wskazówki zadziałały, koniecznie daj nam znać. Życzymy wesołych świąt!

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze