Podnośnik żaba – jakiej firmy będzie najlepszy?

Podnośnik żaba wykorzystywany jest głównie w warsztatach samochodowych. Jest on bardzo popularny, chociaż z tego powodu, że ma on niewielki gabaryt, jest lekki a przy tym bardzo łatwy w obsłudze. Przydatny będzie on także w domowym zaciszu, podczas drobnych napraw samochodu. Wiele osób zastanawia się jaki podnośnik samochodowy najlepiej sprawdzi się w warsztatach samochodowych lub w domowym zaciszu. I pomimo tego, że na rynku dostępnych jest wiele firm i modeli, to warto znać najważniejsze cechy podnośników hydraulicznych żaba. Jaki kupić, a także, na co zwracać uwagę – podpowiadamy. 

Podnośnik hydrauliczny żaba – jaki kupić? 

Zastanawiając się nad podnośnikiem hydraulicznym żaba, jaki kupić, warto wcześniej wiedzieć, jakie rodzaje dostępne są na rynku. Obecnie do wyboru są podnośniki samochodowe żaba 2T, podnośniki samochodowe żaba 2,5T, żaba 3T, a także żaba nisko-profilowa 3T. Podnośniki 2T są niewielkich rozmiarów i są też atrakcyjne cenowo, w porównaniu do pozostałych. Jeśli chodzi o podnośnik samochodowy żaba 2,5T, to jest on już znacznie większy, niż opisywany wcześniej. Jest on w stanie podnieść samochód nieco wyżej. Jeśli jesteśmy posiadaczami aut z niskim zawieszeniem, to najlepszy będzie podnośnik żaba  3T niskoprofilowy. Najczęściej wykorzystywany do aut nieco cięższych jest z kolei podnośnik hydrauliczny żaba 3T. Krótka charakterystyka poszczególnych rodzajów, powinna już nieco bardziej przybliżyć temat podnośników hydraulicznych żaba. Jaki kupić, aby jak najdłużej cieszyć się dobry sprzętem? Warto pamiętać o materiale, z którego jest wykonany i wybierać sprawdzonych producentów. 

Jaki podnośnik samochodowy najlepiej wybrać?

Stojąc przed wyborem, jaki podnośnik samochodowy najlepiej wybrać, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim, do czego będzie nam służył. Wiadomo, że używając go w domowym zaciszu, będzie on pomocny do drobnych napraw samochodu, więc nie musimy inwestować w te z górnej półki. Raczej będzie on do sporadycznego użytku. Co innego, jeśli szukamy informacji na temat tego, jaki podnośnik samochodowy sprawdzi się najlepiej w warsztatach. Przed wyborem, warto również przeanalizować wysokość zawieszenia pojazdu. Kolejny ważny aspekt, to udźwig podnośnika. Podnośniki żaba 2T przystosowane są do miejskich samochodów, niezbyt dużej wielkości, raczej takich bardziej kompaktowych. Z kolei podnośniki 2,5T doskonale nadają się do większych samochodów, typu kombi, sedan. Podnośniki żaba typu 3T przeznaczone są do niewielkich aut transportowych oraz takich w typu SUV. Kolejny ważny aspekt to rozpiętość ramion podnośnika. Przyjmuje się, że standardowa rozpiętość, na jaką unosi się bok pojazdu to około 20-30 cm. Istnieją również modele, które mogą osiągnąć rozpiętość nawet do 150 cm. 

Podnośnik żaba – ranking najbardziej polecanych

W internecie znaleźć można wiele zestawień, które zawierało ranking podnośników żaba. Jest to pomocna informacja podczas wyboru, chociażby ze względu na opinie internautów, którzy zakupili dany model. Kolejna ważna kwestia dotyczy ceny, wiele rankingów bazuje na konkretnych przedziałach cenowych. W przypadku podnośników żaba, ranking zawiera również istotne informacje, jak konkretny opis uwzględnionego modelu. Jeśli nie chcemy sugerować się rankingiem, to warto poczytać różne fora. Bardzo często spotkać tam można oceny osób, które testują dany model podnośnika przez dłuższy czas. 

Podnośnik żaba – jakie firmy warto rozważyć?

Biorąc pod uwagę ranking podnośników żaba, można wywnioskować, że w rankingu króluje kilka najbardziej sprawdzonych firm, które produkują podnośniki żaba. Jakie firmy można spotkać najczęściej? W zestawieniach w pierwszej 10 najczęściej pojawiają się marki takie jak: REDATS, Güde, Jufisto, Yato, Good Year oraz Vorel. Przed przystąpieniem do zakupu, dobrze jest wcześniej sprawdzić, jakie funkcji i z jakich komponentów wyprodukowane są poszczególne modele. Tak, aby wybrać najbardziej odpowiedni podnośnik żaba.  

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze