NTY – opinie o marce i częściach. Co to za firma?

Jeśli kiedykolwiek szukaliście części zamiennych do samochodu, to z pewnością natknęliście się na produkty firmy NTY. Marka ta jest znana z produkcji części, które pasują do większości samochodów osobowych oraz dostawczych w Europie. W katalogu NTY możemy znaleźć aż 35 000 różnych produktów. Zamienniki są oczywiście znacznie tańsze od oryginalnych części, co kusi wielu klientów. Szczególnie w przypadku gdy samochód jest już po okresie gwarancyjnym. Czy warto kupować produkty firmy NTY? Dowiecie się czytając ten artykuł.

NTY – co to za marka?

NTY jest znaną marką wśród fanów motoryzacji oraz osób, które naprawą aut zajmują się profesjonalnie. Części zamienne, które oferuje marka NTY są używane nie tylko przez klientów indywidualnych, ale również przez warsztaty samochodowe. Marka pochodzi z Azji i posiada swoich dystrybutorów w Polsce oraz w innych krajach europejskich. Znana jest z tanich części zamiennych do samochodów niemal każdego producenta z Europy.

NTY – opinie o firmie

Na forach internetowych często można spotkać się z opiniami klientów, którzy zdecydowanie odradzają kupowanie części NTY. Co ciekawie większa część z tych osób nawet nigdy nie nabyła żadnego produktu firmy NTY. Opinie wynikają z tego, że koszty części uważane są przez fanów motoryzacji za podejrzanie niskie. Natomiast oceny poszczególnych urządzeń przez osoby, które faktycznie je kupiły iw wypróbowały są dość skrajne. Niektórzy polecają firmę NTY, ponieważ jako jedyna posiada zamienniki do niektórych marek samochodów. To zdecydowanie przemawia na korzyść producenta i zaskarbia mu sporo klientów. Jednak pojawiają się też opinie na temat jakości sprzętu. Niestety pewien odsetek użytkowników przyznaje, że części zepsuły się po kilku dniach, albo w ogóle przyszły uszkodzone fabrycznie.

Części NTY – opinie

Części marki NTY, które można dostać w Polsce to między innymi pompy wody, filtry oleju, przeguby zewnętrzne i wewnętrzne, a także cewki zapłonowe i czujniki ABS. Oczywiście nie sposób wymienić wszystkich spośród 35 000 różnych produktów tej marki, ale należy przyznać, że są łatwo dostępne, a przede wszystkim tanie. Klienci, którzy skorzystali z części zamiennych NTY przyznają, że do zakupu przekonała ich przede wszystkim różnica w cenie w porównaniu do oryginalnych części. Jednak spora grupa użytkowników niestety nie jest zadowolona z nabycia produktów. Klienci otrzymali niektóre części z wadami fabrycznymi, a inne szybko po zamontowaniu uległy awarii.

Japońska firma NTY – opinie

Niektórzy klienci nie ufają japońskiej firmie NTY przez to, że swoją siedzibę ma w Azji. Niestety istnieje wśród Polaków mocne przeświadczenie, że produkty, które pochodzą z Chin, Japonii czy Tajwanu są słabe jakościowo. W przypadku japońskiej firmy NTY po części użytkownicy mogą mieć rację. Na forach można przeczytać opinie niezadowolonych klientów, którzy zamówili części zamienne do samochodu, zamontowali je, a auto nadal nie działało prawidłowo. Jednak nikt nie podejrzewał nowego sprzętu o awarie, więc diagnostyka generowała kolejne koszty. Ostatecznie okazywało się, że produkt NTY przyszedł fabrycznie uszkodzony. Oczywiście dystrybutorzy marki posiadają serwis gwarancyjny, a klient może również zgłosić reklamację, ale w przypadku naprawy samochodu liczy się czas, więc takie wpadki powinny zostać wyeliminowane już na etapie produkcji.

Marka NTY – opinie

Opinie na temat marki NTY najlepiej wyrobić sobie samodzielnie, ponieważ przy tak dużej ofercie produktowej firmy trudno jednoznacznie stwierdzić czy dana część zamienna będzie warta zakupu. Klienci najczęściej wyrażają w internecie swoje zdanie na temat sond lambda, których raczej nie polecają. Częścią, która zbiera pozytywne opinie są piasty zintegrowane z ABS. Ten produkt z chęcią używają nawet profesjonaliści. Okazuje się, że klienci są zadowoleni i długo korzystają z części, które są bezawaryjne. Podsumowując, marka NTY ma lepsze i gorsze produkty. Na tle innych firm wyróżnia się przede wszystkim konkurencyjnymi cenami, które wynoszą nieraz 1/4 ceny oryginalnych części. Oprócz tego NTY może poszczycić się wieloma zamiennikami, które nie są dostępne u żadnego, innego producenta.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze