Przepływowy podgrzewacz wody nie grzeje – przyczyny i rozwiązania

Ciepła woda w kranie to luksus, do którego jesteśmy już przyzwyczajeni. Trudno wyobrazić sobie, że mogłoby zabraknąć tego udogodnienia w domu. Istnieją różne sposoby na otrzymywanie ciepłej wody do mycia naczyń czy brania prysznica. Jedną z najpopularniejszych jest używanie przepływowego podgrzewacza wody. Urządzenie to działa w momencie poboru wody. Oznacza to, że jest energooszczędne, bo nie pobiera prądu do grzania nagromadzonej w zbiorniku wody. Przepływowy podgrzewacz wody uchodzi za niezwykle komfortową metodę pozyskiwania ciepłej wody na bieżąco. Niestety, zdarzają się sytuacje awaryjne, w których przepływowy podgrzewacz wody nie grzeje. Z czego to wynika? Dlaczego czasami po prostu podgrzewacz wody nie włącza się w ogóle? Jakie są przyczyny takiego stanu oraz – co ważne – rozwiązania? Przekonajmy się.

Dlaczego czasami podgrzewacz wody nie włącza się?

Nikt nie chciałby znaleźć się w sytuacji, w której bardzo się gdzieś spieszy, chce wziąć prysznic przed wyjściem, a tu staje oko w oko z problemem – podgrzewacz wody nie włącza się. Można wtedy podjąć dwa rodzaje działań: wziąć zimny prysznic albo sprawdzić, dlaczego przepływowy podgrzewacz wody nie grzeje (lub nawet się nie włącza). Warto pamiętać, że jest to urządzenie elektroniczne, a więc najpierw trzeba sprawdzić, czy nie umknęła nam informacja o czasowym braku dostawy prądu. Jeśli z prądem wszystko w porządku, winy trzeba upatrywać w podgrzewaczu. Jedną z przyczyn, dlaczego przepływowy podgrzewacz wody nie grzeje, może być jego wcześniejsze zbyt mocne przegrzanie (spowodowane na przykład zbyt niskim ciśnieniem wody podczas użytkowania). Przegrzanie w skrajnych przypadkach doprowadza do zupełnego spalenia urządzenia – wtedy nie da się go uratować, trzeba zainwestować w nowe. Powodów awarii podgrzewacza może być dużo. Choć firmy produkujące tego typu sprzęt dokładają wiele starań, aby był on wydajny i dobrej jakości, to czasem pojawiają się usterki. Nie zawsze spowodowane błędami popełnionymi przez producentów.

Podgrzewacze wody

Dlaczego przepływowy podgrzewacz wody Dafi nie grzeje?

Ile firm, tyle propozycji podgrzewaczy. Wszystkie jednak działają na podobnej zasadzie i te same czynniki zewnętrzne mogą niekorzystnie wpłynąć na ich poprawne funkcjonowanie. Zastanawiasz się, dlaczego twój przepływowy podgrzewacz wody Dafi nie grzeje? Nie zrzucaj winy na wady fabryczne. Problemem może być nawet zła jakość wody. Woda prosto z wodociągów nie jest idealna, a przynajmniej nie w każdym mieście. Nie bez powodu do czajników i ekspresów zaleca się używać wody, chociażby przefiltrowanej. To, że przepływowy podgrzewacz wody Dafi nie grzeje, może być zatem w pełni winą wody. Gdy tak jest, należy zdecydować się na czyszczenie lub wymianę sprzętu na nowy. Na negatywne działanie wody narażone są nie tylko filtry, ale też na przykład pralki. Sprawdź także, jak pozbyć się smrodu z pralki.

Przepływowy podgrze jak pozbyć się smrodu z pralkiwacz wody Wijas nie grzeje? Wiemy dlaczego

Co bywa powodem tego, że czasami przepływowy podgrzewacz wody Wijas nie grzeje? Powodem może być zły montaż. Jeśli urządzenie montuje niedoświadczona osoba, może popełnić błąd, na którego skutek przepływowy podgrzewacz wody Wijas nie grzeje tak, jak powinien lub nie grzeje w ogóle. Dobrze jest wezwać specjalistę w celu sprawdzenia instalacji.

Przepływowy podgrzewacz wody Kospel nie grzeje – co robić?

Co zrobić, gdy przepływowy podgrzewacz wody kospel nie grzeje? Przede wszystkim nie panikować. Urządzenia są tylko urządzeniami i czasem ulegają awarii. Jeśli przepływowy podgrzewacz wody Kospel nie grzeje, to może się zapowietrzył. Czasem wystarczy spuszczenie przez kran wystarczającej ilości wody z powietrzem.

Dlaczego przepływowy podgrzewacz wody Siemens nie grzeje?

Marka SIEMENS słynie z dobrej jakości produktów. Mimo to zdarza się, że przepływowy podgrzewacz wody Siemens nie grzeje. Powodem może być uszkodzenie nie tyle urządzenia, ile kabli i przewodów, dzięki którym działał. Nic nie jest wieczne, dlatego, zanim zgłosimy awarię do producenta, informując, że przepływowy podgrzewacz wody Siemens nie grzeje, przyjrzyjmy się instalacji elektrycznej.

Zobacz też:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze