Aero Therm – wszystko o nowoczesnym dociepleniu. Opinie

Ocieplenie budynków, zwłaszcza elewacji w zabytkowych budynkach w centrach miast, bywa kłopotliwą kwestią, wymagającą uzgodnień oraz nadzoru konserwatorskiego. W takich przypadkach niezbędne jest szukanie alternatywy dla zewnętrznego, tradycyjnego ocieplania budynków za pomocą styropianu. To odpowiednie miejsce na wypróbowanie Aero Therm – opinie o tej masie szpachlowej są więcej, niż obiecujące.

Podczas gdy tradycyjne sposoby ocieplania styropianem są dzisiaj bardzo drogie, kłopotliwe i czasochłonne, a do tego zabierają przestrzeń – zwłaszcza w dociepleniach wykonywanych od wewnątrz, najlepiej skupić się na innowacyjnych rozwiązaniach. Aero Therm na każdym forum budowlanym przedstawiane jest w bardzo pozytywnym świetle.

Aero Therm – opinie o skuteczności

Producent podkreśla, że do skutecznego zaizolowania ściany – czy to od wewnątrz, czy to od zewnątrz  – wystarczy już 1-milimetrowa warstwa. Jeśli o Aero Therm opinie znalezione w Internecie są prawdziwe, to doskonała informacja dla wszystkich posiadaczy mieszkań w zabytkowym budownictwie. Aero Therm na forum uchodzi za najlepszą obecne stosowaną masę szpachlową z dodatkiem aerożelu. Nie tylko w przypadku Aero Therm opinie wskazują na doskonałe właściwości izolacyjne – sam aerożel uznawany jest za jeden z najlepszych znanych izolatorów cieplnych w ogóle.

Aero Therm opinie

Aero Therm – wady: czy w ogóle jakieś posiada?

Chociaż za Aero Therm cena jest w obecnej sytuacji rynkowej naprawdę kusząca, szczególnie, gdy chodzi o ocieplanie budynków od wewnątrz, to właśnie ten aspekt wskazywany jest najczęściej jako wada Aero Therm. Koszty to zwykle bardzo indywidualna i subiektywna kwestia. Wiadomo jednak zawsze, że jeżeli jakikolwiek produkt jest naprawdę dobry i sprawdza się, warto za niego zapłacić więcej. Niektóre osoby, szukające sposobu na ocieplenie mieszkania czy domu od wewnątrz przede wszystkim po to, by pozbyć się wilgoci oraz zagrzybienia ścian, wadę w Aero Therm widzą jedynie w grubości nakładanej warstwy. Jeśli jednak producent, że milimetrowa warstwa zaprawy z aerożelem w Aero Therm wadą zdecydowanie nie jest, a wręcz przeciwnie – zaletą ze względu na oszczędność miejsca – powinniśmy wierzyć, że wie, co mówi swoim klientom. Również tylko tym potencjalnym. Według innych użytkowników Aero Therm wad nie posiada wcale, za to doskonale nadaje się jako środek dodatkowo izolujący wnętrze domu. To świetnie sprawdzające się rozwiązanie szczególnie przy powstałych podczas tradycyjnego ocieplania mostkach termicznych.

Aero Therm – cena i wydajność

Jeśli by porównać Aero Therm cenowo do tradycyjnego sposobu ocieplania budynku – niezależnie od jego strony – w dalszym ciągu niższą kwotę zapłacimy za położenie aerożelu niż za styropian pod kolorowe tynki. W chwili, kiedy za metr kwadratowy ocieplenia styropianem płacimy minimum 120 złotych, Aero Therm – cena tej masy szpachlowej – utrzymuje się na poziomie około 350 – 400 złotych za pojemność 5 litrów. Ta z kolei jest wystarczająca do zaizolowania termicznego powierzchni 5 metrów kwadratowych, mamy więc do czynienia ze stosunkiem jeden do jednego. Reasumując, cena Aero Therm jest znacznie przystępniejsza niż cena jakichkolwiek innych środków tego rodzaju. Do kosztów pokrycia ścian aerożelem należy doliczyć również cenę dedykowanego gruntu.

Aero-Therm – gdzie kupić?

Nie ma problemu z dostępnością Aero-Therm – gdzie kupić ów specyfik, pozostaje raczej kwestią znalezienia najtańszego sklepu. Zastanawiając się, gdzie kupić Aero-Therm, warto sprawdzić ofertę w pierwszej kolejności sklepów firmowych oraz innych sklepów typowo stacjonarnych. To nie tylko dobry sposób na to Aero-Therm i to, gdzie kupić tę zaprawę, ale i na szybkie porównanie cen w przynajmniej kilku miejscach jednocześnie. Wpływ na dostępność ma głównie dynamicznie zwiększająca się popularność preparatu oraz jego faktyczna skuteczność.

Sprawdź:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze