Ile kosztują rolety zewnętrzne? Najświeższe ceny

Już od kilku lat widać trend, w którym główna rolę grają rolety zewnętrzne. Ich popularność jest ogromna, jednak ceny rolet zewnętrznych z montażem są tak rozbieżne, że laik może mieć trudności w połapaniu się w ofercie. Cena nie zależy jedynie od producenta, ale przede wszystkim od rodzaju rolet, ich dokładnego przeznaczenia i zastosowania, sposobu montażu czy obsługi.

Niemniej jednak ich popularność nie jest bezpodstawna – w nowoczesnych domach dba się przede wszystkim o bezpieczeństwo, jakie rolety zewnętrze są w stanie zagwarantować. To również bardzo wygodne rozwiązanie, stosowane w domach i mieszkaniach niezależnie od metrażu, redukujące poziom hałasu czy zapewniające optymalne warunki termiczne podczas największych upałów. Ile w takim razie trzeba zapłacić za to udogodnienie?

ceny rolet zewnętrznych
Ceny są różne – w zależności od materiału. Najtańsza cena za m2 to 99 zł, najdroższa to 350 zł według naszego researchu.

Koszt rolet zewnętrznych – średnie ceny

Biorąc pod uwagę wszystkie możliwe rodzaje rolet zewnętrznych przyjmuje się, że średni koszt rolet zewnętrznych to około 200 złotych brutto za jeden metr kwadratowy. Cenniki jednak szybko się zmieniają na niekorzyść klienta, co spowodowane jest obecną koniunkturą. Koszt rolet zewnętrznych uzależniony jest od rodzaju, materiału, producenta i jego oferty, ale i od typu sterowania. Do wyboru są ręcznie sterowane rolety, wykorzystujące przełącznik klawiszowy oraz rolety sterowane za pomocą pilota, falami radiowymi. Odpowiednio droższe będą też rolety zewnętrzne antywłamaniowe, stosowane zazwyczaj na okna tarasowe oraz balkonowe. W przypadku tych ostatnich ceny rolet zewnętrznych z montażem znacząco przewyższają ceny antywłamaniowych szyb ze specjalnymi okuciami.

roleta zewnętrzna cena za metr
Roleta zewnętrzna – cena za metr 199 zł.

Rolety zewnętrzne – cennik rolet natynkowych i podtynkowych

Rolety montowane natynkowo i podtynkowo to dwa główne rodzaje rolet zewnętrznych – cennik w obu przypadkach jest do siebie zbliżony. Jest jednak kilka różnic – rolety natynkowe będą mniej estetyczne przez brak możliwości ich zabudowania. Z tego względu, chociaż możliwe są do zastosowania także w nowym budownictwie, faktycznie montowane są jedynie w budynkach modernizowanych. Takie rolety zewnętrzne cennikowo zaczynają się od około 160 zł za wersję z PCV oraz około 170 złotych za wersje aluminiowe.

Na elewacji znacznie lepiej prezentują się podtynkowe rolety zewnętrzne – cennik takich produktów startuje od 150 złotych, jednak wymagają wcześniejszego przygotowania – montowane są bowiem bezpośrednio w nadprożu okiennym. Na rynku można znaleźć również trzeci rodzaj rolet, montowany znacznie rzadziej. Rolety RKS to rolety zewnętrze, w cenniku których znajdziemy oferty zaczynające się od 170 złotych w górę. Powodem jest ich wzmocniona konstrukcja oraz sposób zabudowy – decydując się na ich zastosowanie trzeba myśleć o tym już na etapie wizyty u projektanta. Podawane orientacyjne ceny to oczywiście ceny za jeden metr kwadratowy powierzchni.

Ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne?

To, ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne, zależy przede wszystkim od rodzaju silnika i samego producenta. Im więcej ulepszeń, nowoczesnych systemów i udogodnień, tym wyższy będzie koszt rolet zewnętrznych elektrycznych. Dzisiaj przyjmuje się, że elektrycznych rolet zewnętrznych cena zaczyna się od ok. 800 złotych brutto za jedną sztukę. To jedynie poglądowa cena, ponieważ każda faktyczna będzie uwzględniać chociażby wielkość okna.

Okna z roletami zewnętrznymi – cena za zestaw

Aby nieco zaoszczędzić, można od razu zamówić okna z roletami zewnętrznymi – cena wtedy będzie – chociaż nieznacznie – to jednak niższa niż w przypadku kupowanych osobno okien i osobno rolet. Warto znaleźć pośrednika, który w ofercie posiada okna z roletami zewnętrznymi, cena w takich miejscach zwykle jest atrakcyjniejsza, niż w sklepach sprzedających jedynie okna lub jedynie rolety. Zrobienie zamówienia w takim miejscu gwarantuje także sto procent pewności, że poszczególne komponenty będą do siebie pasować. Decydując się na okna z roletami zewnętrznymi, cena będzie atrakcyjniejsza także pod względem montażu, liczonego wtedy wspólnie.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze