Pompy ciepła – Oleśnica, na kogo się zdecydować?

Duże zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii wśród klientów spowodowało rozrost firm zajmujących się montażem takich urządzeń. Jednak nie zawsze są to profesjonaliści, którym warto powierzyć wykonanie tak odpowiedzialnych prac. Dlaczego do montażu pompy ciepła w Oleśnicy warto wynająć profesjonalne firmy i po czym je poznać? Podpowiadamy.

Pompy ciepła Oleśnica – dlaczego warto szukać dobrych specjalistów?

Odnawialne źródła energii to technologia stosunkowo nowa, szczególnie w zastosowaniu domowym. Jednym z nowszych i najbardziej skomplikowanych urządzeń są właśnie pompy ciepła. W Oleśnicy i innych miejscowościach na Dolnym Śląsku powstaje wiele instalacji czerpiących energię w ten sposób. Działa też kilka firm, które zajmują się montażem, jednak nie wszystkie zasługują na Twoją uwagę. Dlaczego?

Z uwagi na dużą komplikację mechanizmu, montaż pomp może być bardzo skomplikowany. Problemem jest dobre zestawianie ze sobą poszczególnych elementów sieci pobierającej energię i przekazującej ją do systemów ocieplania. Dodatkowe komplikacje wynikają przy okazji montażu instalacji pobierające energię z gruntu. Tutaj potrzebne są dodatkowe odwierty lub prace ziemne, do których także potrzeba zatrudnić fachowców. To tylko ogólny zakres wskazujący na komplikację prowadzonych prac.

Dodatkowym problemem, który nie zawsze biorą na siebie wykonawcy, jest dobór urządzeń. Pompa ciepła pracuje dobrze tylko w sytuacji, kiedy wszystkie jej systemy są odpowiednio zintegrowane. Chodzi tu o współpracę odbiorników energii ze sprężarką, a także z dodatkowymi instalacjami, jak choćby fotowoltaiką. Poza tym akcesoria powinny być bardzo dokładnie dopasowane do potrzeb budynku, jego rozmiarów, izolacji termicznej i wielu innych czynników. Przedsiębiorstwa bez doświadczenia nie są w stanie dobrać odpowiednich parametrów urządzeń. 

Kto może wykonać pompy ciepła w Oleśnicy?

Chcesz zamontować pompy ciepła w Oleśnicy? Przeszukałeś już cały internet, popytałeś znajomych i nadal nie jesteś przekonany? Istnieje kilka czynników, po których możesz poznać, że dana firma jest profesjonalna i warto powierzyć jej wykonanie prac. 

Przede wszystkim zwróć uwagę na doświadczenie i możliwość oceny dotychczas zrealizowanych projektów. Dowiedz się, czy firma miała już okazję montować  pompy ciepła w Oleśnicy, a może takie realizacje są w którymś z sąsiednich miast. Dodatkowo sprawdź kadrę specjalistów lub skontaktuj się z biurem obsługi w celu oceny kompetencji. 

Z punktu widzenia klienta jest też istotny zakres usług świadczonych przez firmę. Jeśli dane przedsiębiorstwo zajmuje się jedynie sprzedażą pompy ciepła w Oleśnicy, możesz potrzebować drugiej firmy do montażu instalacji. Podobne problemy mogą pojawić się w drugą stroną, a za każdym razem musisz wziąć pod uwagę późniejsze kłopoty z gwarancją lub koniecznymi naprawami sprzętu. Zwróć uwagę na to, czy poza pompami ciepła firma zajmuje się jeszcze innymi OZE. Szeroka gama usług potwierdzonych realizacjami może świadczyć o profesjonalizmie firmy. 

Pompy ciepła Oleśnica – zaufaj specjalistom z NetSolar

Istnieje kilka firm, które mogą zająć się sprzedażą lub montażem pompy ciepła w Oleśnicy. Jednak tylko jedna z nich spełnia wszystkie wymagania stawiane przed takimi przedsiębiorstwami. W NetSolar od wielu lat zajmujemy się nowoczesnymi technologiami stosowanymi w budownictwie, w tym urządzeniami grzewczymi. Zajmujemy się nie tylko sprzedażą pomp ciepła, ale także fotowoltaiki, systemów rekuperacji czy innych. 

Nasze bogate doświadczenie staramy się zawsze wykorzystać dla dobra klienta. W razie potrzeby jesteśmy w stanie doradzić Ci odpowiednie rozwiązanie nie tylko z zakresu pomp ciepła, ale też innych systemów. Ponadto nasza kadra składa się z profesjonalnych wykonawców i monterów, którzy mogą zamontować pompy ciepła w Twoim domu. Jeśli potrzebne będą dodatkowe odwierty czy budowa odbiorników w nietypowym miejscu, zajmiemy się tym. Dzięki temu Ty będziesz mógł zająć się pracami związanymi ze swoją specjalizacją. 

Sprawdź:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze