Tworzenie izolacji przeciwwilgociowej jest jednym z najistotniejszych etapów w pracach budowlanych. Szczególnie w obiektach wymagających dodatkowego zabezpieczenia przeciwwilgociowego warto zdecydować się na dobrej jakości materiały, takie jak polimocznik. W tekście wskazujemy miejsca zastosowania powłoki polimocznikowej, cenę jej nałożenia oraz charakterystyczne cechy.
Jakie cechy ma powłoka polimocznikowa i gdzie się ją stosuje?
W ostatnich latach widzimy rozwój technologii polimerowych i spore możliwości dla zastosowania ich w budownictwie. Materiał nazywany polimocznikiem jest jednym z takich tworzyw, który jednak wyróżnia się unikalną budową łańcuchową. Dzięki niej powłoka stworzona przez preparat jest odporna nie tylko na wilgoć, ale także duże ciśnienie, uszkodzenia mechaniczne czy substancje agresywne.
Wspomniane właściwości są niezwykle pożądane w budownictwie przemysłowym i przy tworzeniu trudnych hydroizolacji. Polimocznik stosowany jest do izolacji zapór wodnych, rur kanalizacyjnych, basenów czy innych zbiorników wodnych. Jego właściwości sprawdzają się również na tarasach, czy dachach płaskich, które narażone są na ciągłe działanie wody.
Hydroizolacja polimocznikiem – cena. Od czego zależy?
Wielu inwestorów przed przystąpieniem do prac zapyta o koszt hydroizolacji polimocznikiem. Cena wykonania takiej powłoki jest istotna, jednak nie sposób jej określić bez przeanalizowania całej inwestycji. To tak, jakby zapytać: ile kosztuje dom? Ale jaki? Dlatego do dokładnego oszacowania kosztów wykonania pracy trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników.
Najważniejsza jest powierzchnia, jaką chcesz pokryć polimocznikiem. Cena wykonania takiej usługi najczęściej jest podawana jako stawka za metr kwadratowy, jednak u każdego wykonawcy ta wartość jest elastyczna. W cenie musi się zmieścić koszt dojazdu, uruchomienia maszyny czy tak zwane know-how. Dlatego musisz liczyć się z tym, że przy małych powierzchniach cena jednostkowa będzie znacznie wyższa, niż w przypadku dużych obiektów.
Drugim parametrem, który będzie miał duży wpływ na koszty, jest struktura powierzchni, na jakiej będzie układana powłoka polimocznikowa. Cena często zawiera przygotowanie podłoża, czyli jego zagruntowanie lub pokrycie ewentualnych szczelin w strukturze. W obiektach o bardzo skomplikowanej strukturze z licznymi wnękami i załamaniami zakres prac będzie bardzo duży, dlatego cena wzrośnie. Także przy aplikacji wymagającej korzystania ze zwyżek, podnośników czy innych dodatkowych maszyn, musisz liczyć się z większą ceną jednostkową.
Jaka jest opłacalność powłoki polimocznikowej? Cena wykonania takiej izolacji jest nieco wyższa od standardowych folii w płynie czy izolacji z papy. Jednak w obiektach, gdzie ciśnienie wody na materiał jest duże i woda stale na nie oddziałuje, ta technologia okazuje się niezastąpiona. Dlatego opłacalność możesz obliczyć wydłużeniem czasu pomiędzy remontami i zmniejszeniem ich częstotliwości.
Polimocznik – cena wykonania izolacji przez specjalistów
Biorąc pod uwagę trudność wyceny takich prac, pewnie zastanawiasz się, jakie środki pieniężne zabezpieczyć na izolację polimocznikiem. Cena za wykonanie metra kwadratowego wyceniana jest indywidualnie i jeśli potrzebujesz takiej wyceny, skontaktuj się z biurem NetSolar. Zajmujemy się tworzeniem powłok od wielu lat i mamy na koncie wiele zrealizowanych projektów. Nasze doświadczenie pozwoli nam łatwo oszacować zakres prac i podać Ci orientacyjny koszt wykonania takiej usługi.
Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z naszej oferty, jesteśmy w stanie wykonać usługę we wskazanym przez Ciebie miejscu. Dysponujemy ekipą solidnych specjalistów, którzy prowadzili już prace na dużych obiektach, dlatego niewiele ryzykujesz. Ponadto wykonanie prac jest objęte gwarancją. Skontaktuj się już dziś z naszym biurem w sprawie wykonania powłoki polimocznikowej i cenę ustal indywidualnie. Przy większych inwestycjach możesz liczyć na atrakcyjne rabaty kosztów usługi.