Stihl MS 211 – opinie z forum, cena, testy

Obok szwedzkiej Husqvarny, zdecydowanie to właśnie Stihl należy do ścisłej czołówki największych i najlepszych producentów pilarek. Marka obecna jest w stu sześćdziesięciu krajach na całym świecie, a od czasów założenia w 1926 roku była w stanie zdobyć tyle doświadczenia w branży, że trudno znaleźć drugą z tak dobrymi produktami. Czy jednak w tym wypadku w parze z wysoką jakością idzie wysoka cena?

W ofercie producenta pojawiają się oczywiście cyklicznie nowości, uzupełniane o ciekawe funkcje i praktyczne rozwiązania, jednak to sprawdzone modele, jak Stihl 211 MS na forum cieszą się największym zaufaniem i największym wzięciem – nie tylko wśród amatorów. Dlaczego w takim razie właśnie model Stihl 211 MS opinie ma aż tak dobre?

Stihl 211 MS – opinia o uniwersalnym modelu do drobnych prac ogrodowych

Nie bez powodu właśnie pilarka Stihl 211 MS opinie ma aż tak dobre – na forach internetowych oraz na stronach sklepów online oceniana jest na 4,2 gwiazdki na 5 możliwych. To bardzo dobry wynik – trzeba też pamiętać, że nie każdy posiadacz pilarki Stihl 211 MS w opinii wspomina o użytkowaniu jej w niekoniecznie odpowiedni sposób. Według producenta urządzenie przeznaczone jest do uniwersalnego użytku, głównie jednak do prostych prac ogrodowych i porządkowania terenu wokół domu. Chociaż pewnie model Stihl 211 MS – opinie to faktycznie potwierdzają – poradzi sobie również w trudniejszym terenie, nie jest on jej przeznaczeniem. Należy o tym pamiętać, ponieważ przy dłuższej eksploatacji mogą się przez to pojawiać problemy techniczne, a nawet konieczność wymiany konkretnych elementów.

Stihl 211 MS – forum o parametrach znakomitej pilarki

Ta uniwersalna pilarka Stihl 211 MS opinie zawdzięcza głównie wydajnemu silnikowi, na który składa się moc 2,3 KM, czyli w przeliczeniu ja kilowatogodziny – 1,7. Już na forum Stihl 211 MS zdobywa sobie zwolenników dzięki niskiemu poziomowi wibracji, zdecydowanie uprzyjemniającemu pracę urządzeniem. Skokowa pojemność silnika w tym wypadku wynosi 35,2 centymetra sześciennego. Pilarka jest stosunkowo lekka, ponieważ z całym osprzętem waży niecałe 5 kg, waga samej piły to 4,3 kg. Prowadnica ma standardową długość 35 cm.

Stihl 211 MS – forum o największych zaletach i dodatkowych funkcjach

Chociaż model 211 MS jest dostępny na rynku już od jakiegoś czasu, jego funkcje oraz kultura pracy wciąż zachwyca kolejnych nabywców. Na uwagę, podkreślaną na forum w Stihl 211 MS zasługuje przede wszystkim sam silnik – 2-MIX. Jego główną zaletą jest zredukowanie zużywanego paliwa podczas przepłukiwania. Oszczędności są niebagatelne, ponieważ ostatecznie mogą sięgać nawet dwudziestu procent. Stihl 211 MS wg opinii świetny jest pod względem naprawdę żywotnych filtrów powietrza, doposażonych w filtr wstępny, pompujący powietrze do właściwych filtrów już nieco oczyszczone z największych zabrudzeń. Pilarka została wyposażona również w firmowy system STIHL Ematic-System, zapewniający idealne smarowanie łańcucha, a to za sprawą przemyślanej konstrukcji prowadnicy.

Ponadto za najważniejsze funkcje odpowiada tylko jeden, wygodny i łatwo dostępny przełącznik – na forum o Stihl 211 MS  użytkownicy wypowiadają się bardzo pozytywnie o tym udogodnieniu. Dzięki niemu pilarkę można w jednym miejscu przełączyć z pracy na wyłącznik czy wybrać rozruch na zimno lub na ciepło. Takie rozwiązanie wpływa bezpośrednio również na bezpieczeństwo użytkownika piły.

Stihl 211 MS – cena w sklepach internetowych

Chociaż produkt dostępny jest w wielu miejscach, w tym w sklepach stacjonarnych i firmowych zlokalizowanych w całej Polsce, a nawet w marketach ogólnobudowlanych, to jednak najczęściej pilarka Stihl 211 MS wg opinii kupowana jest przez Internet. Stihl 211 MS cenę trzyma od dłuższego czasu na tym samym poziomie. Model Stihl 211 SM cenowo wypada w przedziale między 1400 a 1700 złotych. Jeśli chodzi o Stihl 211 MS – cena jest jak najbardziej adekwatna do jakości.

Sprawdź też:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze