Myjka do okien Karcher nie włącza się – najczęstsze przyczyny

Mycie okien nie zawsze należy do ulubionych obowiązków domowych, ponieważ wiele osób kojarzy to z syzyfową pracą. Niektórzy po prostu nie lubią tego robić, inni zaś lubią, by umyte okno było dokładnie przejrzyste i bez zbędnych smug. Jak to osiągnąć i sprawić, by efekt naszej pracy był oszałamiający? Idealnym rozwiązaniem jest myjka do okien Karcher, która ułatwia powyższy problem. 

Myjka do okien Karcher nie tylko w rewelacyjny sposób czyści okna, ale również zbiera brudną wodę wraz z detergentem, co pozwoli zachować Ci perfekcyjną czystość. Ponadto, nie pozostawia nieprzyjemnych smug i zacieków. Sprawia, że mycie okien może być łatwe i przyjemne, ponieważ nie wymaga od Ciebie żadnego większego wysiłku i zbędnego brudzenia sobie rąk. Dodatkowo myjka do okien Karcher pomoże nam umyć również lustra, płytki lub inne powierzchnie wykonane z podobnego materiału. To doskonałe urządzenie dla każdego, kto lubi mieć perfekcyjnie czysto wokół. 

Czasami zdarzają się sytuację, kiedy myjka do okien Karcher nie włącza się. Co robić w takiej sytuacji i jakie są tego przyczyny? W tym artykule dowiesz się, co należy zrobić gdy myjka się nie włącza!

Co zrobić gdy myjka do okien Karcher nie włącza się? 

W pierwszej kolejności, upewnij się czy myjka do okien Karcher jest w pełni naładowana. Pamiętaj, że każde mycie okien zaleca się w momencie kiedy akumulator jest w pełni naładowany. Warto również wiedzieć, że w zależności od rodzaju i typu myjki, naładowana posłuży Ci od 20 do 35 minut. W innym przeliczeniu daje nam to około 70 metrów kwadratowych powierzchni, czyli 23 okna o standardowej wielkości. 

Jak wygląda ładowanie myjki do okien Karcher? 

Gdy okazuję się, że myjka do okien Karcher jest rozładowana, należy podłączyć akumulator do ładowania. Kiedy lampka zacznie migać na zielono, oznaczać to będzie, że produkt został naładowany. Jeśli chodzi o czas ładowania, tutaj również ważny jest typ myjki do okien Karcher. Ładowanie akumulatora myjki Karcher zajmuje od 1,5 godziny do 6 godzin. Dlatego zaleca się zawsze po użyciu myjki do okien Karcher ponownie naładować do pełna akumulator. Będziesz mieć wtedy pewność, że przy następnym użyciu, urządzenie będzie gotowe do pracy.

Problem z rozładowanym akumulatorem rozwiązuje druga zapasowa bateria, którą można nabyć w zestawie. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które mają dużą powierzchnię okien do umycia. W momencie, gdy rozładuję Ci się akumulator, przekładasz do myjki drugi, dzięki czemu będziesz mógł umyć dwa razy więcej powierzchni niż przy standardowym pakiecie. Pozwoli Ci to na korzystanie z urządzenia w każdej chwili i zaoszczędzi Twój czas.

Zaleca się dobrać myjkę do okien Karcher z odpowiednią wielkością akumulatora, ponieważ od tego zależy przez jak długi czas będzie można z niej korzystać. 

Jeśli widzisz, że akumulator jest naładowany, warto też sprawdzić czy na pewno wszystko jest dobrze założone i dociśnięte w urządzeniu. Czasami myjka do okien Karcher nie włącza się ponieważ, któraś z części urządzenia jest źle lub niedokładnie założona. Należy wtedy odpowiednio wszystko założyć, najlepiej zgodnie z załączoną do urządzenia instrukcją obsługi.

Co zrobić gdy podczas używania myjki do okien Karcher miga dioda? 

Ponownie należy dowiedzieć się czy myjka do okien Karcher nie jest rozładowana. Tutaj ważny jest kolor i jaka dioda myjki miga. Zielony kolor diody, tak jak pisaliśmy wyżej, oznacza, że myjka do okien Karcher jest naładowana i gotowa do pracy. 

Migająca dioda może być również przyczyną zbyt niskiego poziomu wody lub problemu z wydobyciem się pary. Jeśli poziom wody jest za niski, należy wyrównać wodę. Natomiast gdy pojawia się problem z parownicą, warto zaczerpnąć pomocy specjalisty. Jeśli mimo zastosowania powyższych zaleceń dioda nadal miga, należy postępować tak samo i skonsultować się z serwisem. Co zrobić, gdy przy myjce do okien Karcher zapala się czerwona lampka? Jeśli po uruchomieniu myjki do okien Karcher miga czerwona lampka, należy niezwłocznie udać się do serwisu. Może być wiele przyczyn, które będą powodowały, że myjka do okien się nie włącza lub że miga czerwona lampka. Jedną z nich może być problem z akumulatorem, drugą zalanie silnika myjki lub włączenie się trybu awaryjnego w urządzeniu. W przypadku takich sytuacji należy zgłosić problem do serwisu. 

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze