Lux Tools – najważniejsze opinie o firmie i jej produktach

Na stronie oficjalnej firmy, chcąc się dowiedzieć w ogóle: LUX Tools – co to za firma, jak pracuje,  jak szeroką ofertę ma dla swoich klientów, znajdziemy dwie informacje. Przede wszystkim od razu trzeba odpowiedzieć na pytanie, co to za firma – Lux Tools to jeden z większych producentów narzędzi, działający jako jedna z marek sieci sklepów OBI. To główny powód, dla którego narzędzia te znajdziemy tylko w tym jednym sklepie. Oferta jest za to naprawdę interesująca i bogata.

Lux-Tools to producent ponad 25 000 różnorodnych narzędzi, w tym narzędzia ręczne, ale i elektronarzędzia, akcesoria łazienkowe, ogrodowe, sezonowe oraz dekoracyjne. Amatorzy domowego majsterkowania znają jednak producenta Lux-Tools jako wytwórcę naprawdę niezłych narzędzi, oferowanych w atrakcyjnych sklepach. Czy jednak marka oferuje klientom coś więcej, niż tylko całą masę produktów?

Lux Tools – opinie o marce

Stali bywalcy sklepu OBI z pewnością doskonale znają markę Lux Tools – opinie klientów tego sklepu oraz posiadacze sprzętu tego producenta są na ogół zadowoleni z jakości, trwałości, funkcjonalności i oczywiście proponowanej ceny. Czasem pojawiają się jednak głosy, że jakość sygnowana znakiem firmy Lux Tools wg opinii jest tak trwała, jak większość popularnych „chińczyków” – nie powinno się więc od sprzętu tej klasy oczekiwać przysłowiowych cudów.

Na całość opinii składa się jednak nie tylko same parametry, trwałość czy wykonanie lub żywotność, ale także możliwość oddania sprzętu do serwisu czy zareklamowanie go u sprzedawcy, kiedy zacznie szwankować. W ten sposób okazuje się, że taniego sprzęt marki Lux Tools serwis jednak działa sprawnie. Chcąc skorzystać z Lux Tools serwisu, wystarczy udać się do dowolnego sklepu sieci OBI i zgłosić swoje obiekcje. Sklep nie powinien robić w tej kwestii żadnych problemów.

Lux Tools – serwis: jak działa w praktyce?

Będąc zmuszonym do skorzystania z serwisu Lux Tools nie jesteśmy zdani na siebie, mimo że produkt jest chińskiego pochodzenia, a sama marka jest stuprocentowym zagranicznym kapitałem. Wystarczy chwilę poszukać, aby znaleźć i w Polsce Lux Tools serwis – nawet autoryzowany, współpracujący bezpośrednio z marką. Jeśli chcemy ominąć cały proces reklamacyjny czy serwisowy w sklepie, możemy udać się również do jednego z punktów serwisowych, znajdujących się w przynajmniej kilku miastach w naszym kraju.

Równie bez problemu można znaleźć Lux Tools części zamienne do kupionych narzędzi. Klienci szczególnie martwią się, że kupując sprzęt ze średniej półki, raczej należący do tanich, nie będą w stanie w razie konieczności wymienić zepsutych czy zużytych części. Nic bardziej mylnego – do Lux Tools części zamiennej sprowadzane są bezpośrednio przez serwisy, ale samodzielni mechanicy mogą szukać części Lux Tools na przykład na Allegro. Skoro nie ma problemu ani z serwisem, a Lux Tools części do maszyn są dostępne nawet od ręki z możliwością zamówienia do domu, to w jakie niedrogie sprzęty warto zainwestować?

Kosiarka Lux Tools – opinie

Wśród oferowanych przez markę sprzętów ogrodowych można znaleźć również kosiarkę Lux Tools. Opinie klientów wskazują jednomyślnie na model akumulatorowy 2×20 V marki Li-Ion w zestawie, z koszem o czterdziestolitrowej pojemności oraz z regulacją wysokości koszenia 6x. Kosiarka Lux Tools opinie zbiera na poziomie 4,7, co w zestawieniu z ceną około 1000 złotych daje naprawdę wartą przemyślenia ofertę.

Myjka ciśnieniowa Lux Tools – opinie

Jednym z częściej wybieranych produktów jest myjka ciśnieniowa Lux Tools, opinie w tym wypadku również są raczej jednomyślne. Wybór pada zwykle na myjkę wysokociśnieniową Lux Tools, opinie o której plasują się na samym szczycie. Myjka ciśnieniowa HD-170 Lux Tools wg opinii producenta posiada 2 500 W mocy, maksymalnie jest w stanie wytworzyć ciśnienie robocze w wysokości 170 barów. W zestawie znaleźć można lancę z przestawną dyszą oraz wersję do naprawdę mocnych zanieczyszczeń.

Lux-Tools bateria: czy warto?

W ofercie producenta można znaleźć również baterie Lux-Tools – akumulatory przeznaczone do ładowania elektronarzędzi czy kosiarki akumulatorowej. Mowa tu oczywiście o Lux-Tools baterii 20 V, 2,0 Ah. Wspomniana Lux-Tools bateria jest dedykowana do urządzeń akumulatorowych tej samej marki. Akumulator jest trwały, o budowie litowo-jonowej. Do naładowania potrzebuje pełnej godziny. Jej cena w OBI to około 100 złotych, a opinie dotyczące jej trwałości mieszczą się w przedziale 4.2-4.4 gwiazdki na 5.

Sprawdź też:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze