Stihl MS 231 – opinie i cena topowej pilarki

We wszystkich modelach pilarek, oferowanych przez światowej sławy, niemieckiego producenta Stihl, widać perfekcjonizm i doświadczenie. Nie inaczej jest w przypadku modelu Stihl MS 231 – opinie posiadaczy jedynie utwierdzają nas w przekonaniu, że są to produkty, za które warto dać więcej pieniędzy.

Wśród głównych zalet pilarki wymienia się jej wytrzymały i naprawdę oszczędny silnik 2-MIS, wyposażony w autorskie systemy, dostępny też w takich modelach, jak Stihl MS 211. Co jeszcze składa się na niewątpliwy fenomen tej pilarki i dlaczego warto zapłacić za model Stihl MS 231 taką cenę, gdy na rynku są dostępne inne, znacznie tańsze rozwiązania?

Co wyróżnia Stihl MS 231 na forum?

To nadal model uniwersalny, jednak z przeznaczeniem bardziej profesjonalnym, niż model 211 MS. W modelu Stihl MS 231 w opinii użytkowników wciąż najmocniejszą stroną urządzenia jest jego mocny, trwały silnik  2-MIX o mocy 2,0 kw, czyli 2,7 KM. Pojemność skokowa w przypadku tej pilarki wynosi 42,6 centymetra sześciennego. Pilarka jest nieco głośniejsza od poprzedniczki, wynika to jednak z jej specyfikacji i mocniejszych parametrów technicznych. Cały zestaw jest również nieco cięższy – posiadacz będzie musiał poradzić sobie z wagą 5,48 kg.

Stihl 231 MS – opinie o zastosowaniu

Zwykle od dobrej pilarki wymaga się, by radziła sobie z pracami wokół domowego ogrodu. W nieco wyższej od standardowych modeli cenie Stihl MS 231, nawet o podobnych parametrach, wyróżnia się wszechstronnością. Z jej pomocą można wykonać nie tylko proste prace ogrodowe, ale także przygotować drewno opałowe, przycinać drzewka owocowe oraz ozdobne, także te o grubszych pniach. Zastosowanie znajdzie nie tylko u samych ogrodników, ale sprawdzi się jako wyposażenie rolnika czy sadownika.

Stihl MS 231 czy Stihl MS 231 c-be

Na rynku dostępna jest również druga wersja modelu MS 231, a mianowicie model Stihl MS 231 c-be – cena jego jest wyższa o około 200 złotych. Stihl MS 231 c-be w opinii klientów jest nieco zbyt droga, jak na narzędzie uniwersalne, z przeznaczeniem raczej jedynie do prostych prac wokół posesji. Tutaj oczywiście również znajdziemy silnik 2-MIX, moc 2,7 KM i redukcję produkowanych spalin nawet o siedemdziesiąt procent. Największym atutem modelu Stihl MS 231 c-be wg opinii jest możliwość naprawdę błyskawicznego napięcia piły łańcuchowej. Sam zestaw waży jeszcze więcej niż wersja podstawowa – 5,78 kg.

Stihl MS 231 c-be i Stihl MS 231 – cena

W przypadku dobrych firm ich topowych produktów kwestię kontrowersyjną oraz budzącą zastrzeżenia jest oczywiście cena. W przypadku pilarki Stihl MS 231 cena będzie wahać się w granicach 1700 złotych w sklepach internetowych, w tym w oficjalnym sklepie Stihla. Co do drugiej wersji, z błyskawicznym napinaczem, Stihl MS 231 c-be wg opinii klientów ma zdecydowanie zbyt wygórowaną cenę, sięgającą około 1950 złotych.

Stihl MS 231 – cena: skąd się bierze?

Dla konsumentów poszukujących dla siebie jak najlepszych rozwiązań powinno być oczywiste, że za innowacyjne rozwiązania trzeba słono płacić. A także za systemy, dzięki którym praca jest przyjemniejsza, lżejsza, mniej obciążająca dla zdrowia czy ekonomiczniejsza. Właśnie z tego powodu Stihla MS 231 cena plasuje się tak wysoko. Zastosowany system antywibracyjny przeciwdziała zapadaniu na chorobę wibracyjną przy długotrwałym, profesjonalnym wykorzystaniu pilarki. Drgania pilarki tłumione są przez specjalną konstrukcję uchwytów. Dodatkowo Stihl MS 231 w opinii internautów zasługuje na uwagę ze względu na świetnie sprawdzający się w praktyce kompensator. Zazwyczaj zanieczyszczone filtry powietrza powodują zmniejszenie mocy pracy i wydajności pilarki – zastosowany kompensator utrzymuje pracę silnika na równym poziomie mimo częściowego zabrudzenia filtrów powietrza. Na uwagę zasługuje też chociażby system STIHL Ematic-System czy cały system nowoczesnych filtrów.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze