Stihl FS 89 – opinie o podkaszarce do zadań specjalnych

Już nie -MIX, tylko 4-MIX – w podkaszarce Stihl FS 89 został zamontowany nowoczesny i bardzo wydajny silnik, który zmienia to pozornie uniwersalne urządzenie do podkaszania trawy w prawdziwą bestię, radzącą sobie z nawet trudniejszymi terenami. O Stihl FS 89 opinie potwierdzają tę tezę. Sami klienci przyznają, że warto wydać na nią nieco więcej i cieszyć się świętym spokojem przez długi czas.

Na te tak pozytywne opinie o Stihl FS 89 ma wpływ szereg innowacyjnych rozwiązań, sprawdzających się już w poprzednich modelach. Producent jednak w każdym kolejnym modelu stara się dorzucać od siebie coś nowego, co przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom.

Kosa spalinowa Stihl FS 89 – opinie o nowym produkcie

Według producenta podkaszarka jest produktem uniwersalnym, raczej do domowego przeznaczenia, jednak kosa spalinowa Stihl FS 89 opinie ma tak dobre, że powszechnie wykorzystywana jest też do profesjonalnej obróbki terenów zielonych. Kosa Stihl FS 89 w opinii użytkowników zasługuje na najwyższe noty – takie też można znaleźć przy niej oznaczenia w sklepach internetowych oraz w rankingach najbardziej użytecznych kos spalinowych.

O kosie spalinowej Stihl FS 89 opi9nie są tak dobre głównie ze względu na ekonomiczny silnik 4-MIX i jego moc 0,95 kilowatogodziny, co w przeliczeniu daje około 1,3 KM. Pojemność skokowa tego silnika to 28,4 centymetra sześciennego. Zastosowano tu głowicę żyłkową Schneidwerkzeug AC 25-2; za jej sprawą możliwe jest bezproblemowe usuwanie również twardych zarośli. Kosa Stihl FS 89 wg opinii użytkowników ma średnicę cięcia około 420 mm. Pojemny zbiornik 0,71 litra wraz z oszczędnym silnikiem sprawiają, że można kosić duże połacie terenu bez częstego uzupełniania paliwa.

Stihl FS 89 – opinie o funkcjach i wyposażeniu dodatkowym

W standardzie Stihl FS 89 – opinie posiadaczy tego modelu to potwierdzają – zawarty jest oburęczny uchwyt, dzięki któremu wykaszanie naszej szerokich powierzchni trawy jest zwyczajnie wygodne. Nie ma znaczenia, czy operator jest prawo- czy leworęczny. Do dyspozycji operatora w kosie spalinowej Stihl FS 89 wg opinii wprost w zasięgu ręki jest dostępnych kilka ważnych funkcji, a to za sprawą wielofunkcyjnego uchwytu. Takie rozwiązanie wpływa nie tylko na wygodę pracy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo.

Kosa spalinowa Stihl FS 89 – opinie o dwóch najważniejszych elementach

Klienci zgodnie przyznają, że wpływ na zakup kosy Stihl FS 89 opinie wpływ miały pośredni; kosa jest warta uwagi ze względu na silnik 4-MIX oraz system antywibracyjny. Pierwszy raz w historii pilarek Stihl zastosowany został w modeli Stihl FS 89 – wg opinii  ekspertów doskonałej klasy i naprawdę innowacyjny – czterosuwowy silnik, w miejsce dotychczas wykorzystywanych, dwusuwowych. W jego przypadku udało się zredukować emisję spalin aż o osiemdziesiąt procent w stosunku do poprzednich wersji. Przynajmniej na wzmiankę zasługuje opisywany wcześniej nowoczesny system antywibracyjny, zapewniający zwiększone bezpieczeństwo nawet przy długotrwałej pracy – wibracje są przenoszone na mięśnie w znacznie zmniejszonym zakresie.

Kosa Stihl FS 89 – opinie o cenie

W sklepach internetowych można znaleźć różne ceny tego naprawdę dobrego produktu. Zaczynają się zwykle w granicach 1 600 – 1800 złotych. Jednak użytkownicy kosy spalinowej Stihl FS 89 opinie mają tak dobre zdanie o niej, że są w stanie zapłacić za nią nawet nieco więcej. W ten sposób najlepiej widać przewagę doświadczonych producentów nad firmami, które dopiero raczkują w tworzeniu niezawodnych produktów dla swoich klientów.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze