Pilarka Stihl MS 271 – opinie o sprzęcie do wszystkich zadań

Wśród wszystkich oferowanych przez markę Stihl pilarek oraz podkaszarek naprawdę ciężko jest znaleźć produkt średniej klasy; wszystkie oceniane są przynajmniej na 4,5 gwiazdki na 5. Nie inaczej jest w przypadku pilarki Stihl MS 271 – opinie, jakie można spotkać na temat tego urządzenia, zdecydowanie zachęcają do zakupu. Jednak co jest w niej takiego, że chce się mieć ją od razu u siebie?

W pilarkach Stihl przede wszystkim użytkownicy zwracają uwagę na niezawodne i naprawdę dobrze skonstruowane, dwusuwowe silniki. Pod tym względem na temat modelu Stihl MS 271 forum jest jednomyślne – kultura pracy silnika oraz jego małe zapotrzebowanie na paliwo sprawiają, że jest wart zapłacenia nawet nieco wyższej ceny, niż inne pilarki o podobnych parametrach. To przecież silnik jest najważniejszy.

Piły Stihl 271 – opinie: uniwersalna i sprawdzona

Piły Stihl 271 w opinii użytkowników kupowane są przez osoby potrzebujące sprzętu do firmy – solidnego, niezawodnego, oszczędnego, zapewniającego ewentualnie profesjonalny serwis i szybko dostępne części zamienne. Takie możliwości daje między innymi Stihl MS 271 – opinie potwierdzają przypuszczenia, że ta ważąca aż 5,6 kg piła spalinowa sprawdzi się idealnie w sadownictwie, rolnictwie oraz w ogrodnictwie. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby mający moc aż 2,6 kW silnik 2-MIX pracował na wycince drzewa o małej lub przeciętnej średnicy. 3,5 KM   i pojemność skokowa równa 50,2 centymetra sześciennego sprawiają, że o modelu Stihl MS 271 forum użytkowników nie może wypowiadać się inaczej, jak tylko w pełni pozytywnie. Do pilarki będzie pasować prowadnica o maksymalnej długości 45 cm, co stanowi nieco większy, niż standardowy, rozmiar.

Stihl MS 271 – cena: adekwatna do jakości?

Produkty Stihl nigdy nie należały do najtańszych – również Stihl MS 271 cenę ma powyżej 2 000 złotych. Na stronach aukcji internetowych można znaleźć używane egzemplarze, jednak chcąc niezawodnego sprzętu z pełnym okresem gwarancyjnym, warto wydać trochę pieniędzy na nowy – to trochę tak, jak z zakupem nowego lub używanego samochodu. Wahając się nad wyborem konkretnego modelu warto pamiętać, że cena za Stihl MS 271 zawiera świetne, seryjne wyposażenie. Na szczególną uwagę w tym modelu zasługuje opracowana przez Stihl czterokanałowa technika mieszania przed zapłonem paliwa i powietrza. W efekcie otrzymujemy większą sprawność i bez tego wydajnego silnika 2-MIX, a także możliwość korzystania większego przedziału obrotów silnika, niż standardowo, i wysokiego momentu obrotowego.

Stihl MS 271 – cena dodatkowych akcesoriów

Nawet do najnowszych modeli, takich jak Stihl MS 271 – w opinii klientów czasem również nazbyt drogie – dodatkowe akcesoria są raczej uniwersalne, pasujące do wszystkich rodzajów pilarek, dostępnych u producenta. W sklepie firmowym można za około 160 złotych zakupić sztywny futerał na piły Stihl 271 – opinie o nich jednak są naprawdę dobre – lub zwykłą, tekstylną, ale odpowiednio wzmacnianą torbę za około 140 złotych. Z kolei dzięki uniwersalnym kluczom 13-16-19 możliwe jest samodzielna wymiana podstawowego elementu każdej pilarki – piły łańcuchowej.  Klucze te, dostępne w cenach około 14 złotych za sztukę, sprawdzą się też przy napinaniu łańcucha, przy wymianie prowadnicy, ale i w razie konieczności wymiany świec zapłonowych. Sprytnym gadżetem, chętnie kupowanym w zestawie, jest laser 2-w-1, wskazujący miejsce upadania ściętego drewna, ale też pomaga przy kawałkowaniu drewna bez dodatkowego mierzenia. Koszt lasera to około 350 złotych.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze