Stihl FS 240 – opinie o podkaszarce: czy warto w nią zainwestować?

Standardem, jaki stosuje Stihl w swoich podkaszarkach, to nowoczesny i oszczędny, dwusuwowy silnik 2-MIX. Jednak dzisiaj, wśród morza innych ofert – niektórych znacznie tańszych i naprawdę dobrych – to za mało, aby zdobyć na zawsze serce klienta. Dlaczego w takim razie Stihl FS 240 opinie ma aż tak pozytywne?

Jedyne negatywne głosy, jakie pojawiają się o Stihl FS 240 na forum dotyczą jej zdecydowanie wygórowanej ceny – szczególnie w porównaniu z konkurencyjnymi produktami. Jednak jeśli kosa Stihl FS 240 wg opinii profesjonalistów nadaje się do zawodowego użytku, czy nie oznacza to, że będzie na dłuższą metę wydajniejsza i wytrzymalsza?

Co składa się na opinie o Stihl FS 240?

Wszystkie pozytywne opinie o Stihl FS 240 nie są przypadkowe ani wyssane z palca. Faktycznie bowiem kosa spalinowa Stihl FS 240 opinie posiada znakomite, głównie dzięki wydajnemu, żwawemu i oszczędnemu, dwusuwowemu silnikowi 2-MIX, z którego marka jest powszechnie znana. Pojemność skokowa silnika to w tym przypadku 37,7 centymetra sześciennego, a moc w przeliczeniu na KM wynosi 2,3. To oznacza, że urządzenie pracuje z mocą 1,7 kW. W standardzie do cięcia wykorzystywana jest głowica żyłkowa AC 25-2, znana też z innych, popularnych modeli tego producenta. Dziwić może jedynie fakt, że o Stihl FS 240 forum milczy w kwestii wagi urządzenia – samo, bez osprzętu i paliwa, waży aż 6,9 kg, co czyni podkaszarkę naprawdę ciężkim sprzętem. Średnica cięcia wynosi standardowe w przypadku podkaszarek Stihl 420 mm.

Dlaczego kosa spalinowa Stihl FS 240? Opinie o wyposażeniu

Na całościową cenę i ocenę urządzenia Stihl FS 240 na forum wpływ ma nie tylko samo „wnętrze” w postaci silnika i głowicy, ale także seryjne wyposażenie. W przypadku kosy spalinowej Stihl FS 240 w opiniach najczęściej wspominanym elementem w przypadku tego konkretnego modelu jest specjalny tryb pracy, nazwany „zima”. Praca zimą wiąże się z możliwością zalodzenia filtrów powietrza oraz samego gaźnika. W modelu kosy spalinowej Stihl FS 240 opinie potwierdzają, że za pomocą ręcznej przesuwnicy można z łatwością zmienić tryb pracy z letniej właśnie na zimową, zapobiegającą niepożądanym efektom działania niskiej temperatury. To sprawia, że Stihl FS 240 nie tylko na forum, ale i w praktyce jawi się jako w pełni profesjonalny, a nie amatorski, sprzęt.

Kosa Stihl FS 240 w opinii klientów nadaje się do zawodowej pracy również ze względu na bardzo praktyczny kanister, umożliwiający stałe monitorowanie poziomu paliwa w urządzeniu; również nalewanie jest maksymalnie uproszczone dzięki sporej wielkości otworom wlewowym – to kolejny ukłon producenta w stronę osób pracujących zimą w trudnych warunkach – takie są przynajmniej często spotykane o Stihl FS 240 opinie na forum.

Dlaczego cena kosy spalinowej FS 240 jest tak wysoka?

Marka Stihl nigdy nie stanowiła nawet średniej półki cenowej – nigdy też nie oferowała klientom marnej jakości sprzętu. Za kosę spalinową Stihl FS 240 cena u producenta – sugerowana – wynosi 2 599 złotych brutto. W innych sklepach internetowych za kosę spalinową Stihl FS 240 cenę można znaleźć na podobnym poziomie. Droższa będzie jedynie w sklepach stacjonarnych ze względu na wyższe marże. Biorąc jednak pod uwagę naprawdę dobry i „małożerny” silnik, antywibracyjny system STIHL zapewniający mniejsze obciążenia dla stawów, wygodny uchwyt czy nawet usztywniony wał napędowy oraz szelki dedykowane specjalnie do tego modelu można powiedzieć, że kosa spalinowa FS 240 cenę ma zdecydowanie adekwatną do parametrów i seryjnego wyposażenia.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze