Piece Ogniwo – opinie, testy, co piszą na forum?

Ogrzewanie to gorący temat ostatnich kilku miesięcy. Problemy z brakiem opału i unijne dotacje na nowe piece, sprawiły, że w ostatnim czasie sporo osób zdecydowało się na zmianę formy ogrzewania. W związku z czym pojawić może się wiele wątpliwości. Jaki piec wybrać? Któremu producentowi mogę zaufać? W poniższym artykul przeyjżymy się piecom Ogniwo – dość znanej w branży marce. Zwrócimy szczególną uwagę na kotły 5 klasy, cenę, piece na pellet oraz zweryfikujemy opinie internautów. 

Zobacz: Piece, kotły od Drewmet — opinie, forum, testy

Piece Ogniwo – czy warto? Sprawdzamy opinie

Wybór pieca co to poważna sprawa, musi posłużyć nam przez kilka do kilkunastu najbliższych lat. Pewność, iż producent może dostarczyć nam jakościowy i przede wszystkim wytrzymały produkt, jest na wagę złota. Jak to jest w przypadku pieców Ogniwo?

W internetowych opiniach na temat Ogniwa toczą się prawdziwe batalie. Negatywnych i pozytywnych komentarzy jest mniej więcej tyle samo, mają jednak jedną wspólną cechę – zawsze są zero jedynkowe. Raz czytamy o piecu co, który sprawdza się wspaniale, przekraczając najśmielsze oczekiwania klienta, a raz o piecu na pellet, który po upływie okresu gwarancji zaczął się intensywnie psuć. Jak wyciągnąć z tego sensowne wnioski?

W momencie kiedy nie mamy możliwości weryfikacji prawdziwości opinii internautów, zadanie to wydaje się dość trudne. Jednak zauważyliśmy pewną prawidłowość w tym całym chaosie. Pozytywne komentarze zazwyczaj pisane są przez właścicieli 2-3-letnich pieców, czasem nawet takich, którzy dopiero zamontowali swój piec. Wszystkie negatywne opinie (dotyczące nawet kotłów 5 klasy) zamieszają użytkownicy posiadający swoje piece co ponad 5 lat. 

Zobacz: Pompa ciepła — wady i zalety

Całość wygląda teraz zgoła inaczej. Ci, którzy swój piec co posiadali dłużej narzekają na liczne uszkodzenia, jak dziury przy palniku, czy pęknięcia podajników ślimakowych, które były problemem głównie w przypadku opalaniu ekogroszkiem, czy w piecach Ogniwo na pellet. Negatywne opinie i frustracja internautów są w tym przypadku dość mocno uzasadnione. Wymiana elementów piece kosztuje krocie, nie mówiąc już o cenie serwisu. 

Czy więc piece Ogniwo są warte polecenia? Szczerze wątpimy.

Jedynym niekwestionowanym plusem pieców producenta, jest jego sterownik, do którego można połączyć się przez telefon. Według internautów funkcjonuje to bardzo sprawnie i jest bardzo użyteczne.

Piece Ogniwo – cena

Ceny pieców co Ogniwo są raczej porównywalne względem innych marek na rynku. Jednak, tak jak już mówiliśmy, kupno kotła to zawsze spory wydatek. Mówimy tu przecież o kwotach od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Cena powinna zatem gwarantować możliwość użytkowania produktu na dłuższy czas. Czy 5 lat w tym przypadku jest satysfakcjonujące? Zdecydowanie nie! 

Piece co Ogniwo  – opinie

Wracając jednak do opisywanej przez nas batalii opinii, warto podać kilka przykładów, by nie być gołosłownym. 

Źródło: Ceneo

Tak jak mówiliśmy nawet osoby, które wypowiadały się negatywnie o piecach co Ogniwo, były zadowolone sterownikiem kotła.

Źródło: Ceneo

Większość opinii wygląda właśnie w ten sposób, co bardzo komplikuje sytuację. Jak w takich warunkach szukać jakichkolwiek przydatnych informacji?

Odpowiedzią okazały się fora, na których temat pieców Ogniwo były poruszane wiele razy. Jak się okazuje, producent naprawdę potrafi zawieść swoich użytkowników. Nie działo się tak oczywiście w 100% przypadków, jednakże nie wyczytaliśmy zbyt dużej ilości pozytywnych komentarzy. W wątkach przewijały się głównie sposoby naprawy uszkodzonych pieców.

Źródło: Info-Ogrzewanie.pl

Takie opinie zawsze budzą w nas pewne podejrzenia. Większości będzie kojarzyło się to z tak zwanym “czarnym PR’em”, trudno więc uwierzyć w prawdziwość wypowiedzi. Jednak w dalszej części wątku, dołączone zostają zdjęcia zniszczonych piecy, co potwierdza prawdziwość wpisu.

Do pieców Ogniwo podchodziliśmy zatem z dość dużym dystansem. Mimo swojego doświadczenia producent nie zachwyca wytrzymałością produktów. Czy sytuacja wygląda tak w każdym rodzaju kotła, nawet w opiniach o piecach 5 klasy?

Piece na pellet Ogniwo – opinie

Opinie o piecach ogniwo na pellet nie różnią się niczym szczególnym od innych modeli, z tą różnicą, że jest tam znacznie więcej elementów, które mogą się popsuć. Piece na pellet posiadają dodatkowe podajniki, by pobierać granulat z pojemnika. W ich przypadku, często widzieliśmy opinie o popękanych podajnikach ślimakowych. Jednak, takie elementy dość często potrafią się zepsuć, więc być może nie jest to jedynie wina producenta.

Zobacz: Awaryjność pomp ciepła – czy trzeba się martwić?

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze