Gaspol – zamawianie gazu, cena, cena butli, opinie, dzierżawa zbiornika, skąd pochodzi gaz, opinie

Gaspol jest przedsiębiorstwem, które funkcjonuje w obszarze szeroko rozumianych dostaw energii. Firma posiada dwa terminale przeładunkowe – morski w Gdańsku i kolejowy w Małaszewicach oraz siedem rozlewni gazu płynnego w Barlinku, Lubartowie, Łomży, Nowym Targu, Pleszewie, Rypinie i Stąpórkowie. Ogólnopolska sieć dystrybucji firmy zawiera 300 autoryzowanych dystrybutorów oraz 20 tysięcy punktów sprzedaży detalicznej w całej Polsce. 

Z tekstu dowiemy się, jak w Gaspolu wygląda zamawianie gazu, ile wynosi cena butli, czy możliwa jest dzierżawa zbiornika, jakie są opinie na forum, skąd pochodzi gaz.

Zobacz: Wełna URSA- opinie, cena, czy jest dobra?

Gaspol – opinie

Opinie o firmie są pozytywne. Jedna z osób na forum zwróciła uwagę na kwestię dzierżawy zbiornika. Klinet zachwala, że decydując się na taki sposób użytkowania, to w gestii Gaspolu pozostają wszystkie opłaty dotyczące związane z odbiorami oraz przeglądami, które są wymagane przez Urząd Dozoru Technicznego. Ponadto w ramach dzierżawy zbiornika, nabywcy przysługuje bezpłatny serwis działający przez całą dobę. W opinii użytkownika forum bardzo opłacalne jest także rozwiązanie telemetryczne. Dzięki niemu cena ustalana jest w cyklu miesięcznym, na podstawie adekwatnego zużycia mierzonego przez zaawansowane urządzenie kompatybilne z siecią GSM.

Gaspol – opinie na forum 

W kolejnej opinii, inny użytkowników forum zaznaczył, że cena za gaz kształtuje się na przyzwoitym poziomie. Ponadto zamawianie gazu jest bardzo proste i intuicyjne, w razie czego pomocą i służyli mu też konsultanci, którzy udzielili fachowej odpowiedzi na zadane pytania. Proces dostawy również przebiegł sprawnie i szybko.

Źródło: optimalenergy.pl

W następnej opinii na forum zaznaczono, że cena butli jest bardzo przystępna. Jednak zależy to od regionu, w jakim chcemy zamówić dany produkt, o czym będzie można przeczytać nieco niżej.

Gaspol – zamawianie gazu, jak to zrobić? 

W jaki sposób odbywa się zamawianie gazu? Należy wejść na stronę internetową przedsiębiorstwa i w zakładce ,,zamów gaz’’ sprawdzić jego dostępność w swojej okolicy. W tym celu wystarczy wpisać kod pocztowy, a system automatycznie wyszuka, czy firma obsługuje daną lokalizację. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to można dokonać zakupu butli z gazem osobiście. W tym celu należy wyszukać na portalu odpowiednią listę, gdzie zamieszczono wykaz punktów Gaspolu. 

Zobacz: Jaki komin / wkłady kominowe do pieców węglowych? Cena, rodzaje

Gaspol – cena butli, cena gazu 

Gaz to specyficzny produkt, którego cena jest ustalona w oparciu o wiele różnych czynników, charakterystycznych dla danego regionu, stąd cena gazu jest zróżnicowana w zależności od regionu, na którym będziemy chcieli go zakupić. Cena samego gazu zmienia się niezależnie od średnich zmian cen surowca oraz kosztów transportu. Wszelkie pytania odnośnie ceny za butlę gazu można kierować indywidualnie na numer 19 919 – wówczas osoba odpowiedzialna za sprzedaż, określi, jaki jest koszt dla konkretnego obszaru Polski.

Gaspol – skąd pochodzi gaz? 

Skąd pochodzi gaz dostarczany przez Gaspol? Otóż surowce pozyskiwane są z rejonu Morza Północnego (za tranzyt gazu z tego kierunku odpowiada morski terminal firmy w Gdańsku). Wcześniej w dużym stopniu firma importowała gaz z Rosji. Jednak po inwazji tego państwa na Ukrainę, w marcu 2022 roku prezes Gaspolu, Sylwester Śmigiel, podjął decyzję o zaprzestaniu sprowadzania LPG od naszego wschodniego sąsiada. 

Śmigiel motywował działanie przedsiębiorstwa względami moralnymi. Gaz, jako surowiec strategiczny stanowi dla Rosji instrument międzynarodowego szantażu, poprzez który może naciskać na inne państwa, by móc realizować własne cele. Z racji tego, że wiele różnych europejskich państw kupuje gaz właśnie od Federacji Rosyjskiej, pieniądze zarobione na nim służą w dużym stopniu do finansowania wojny na Ukrainie. Gaspol nie chcąc przyczyniać się do (pośredniego) wspierania agresora, zaprzestał importować gaz z Rosji. Drugim powodem, który przyczynił się do zakończenia pobierania gazu ze wschodniej strony, było ryzyko wynikające z faktu, że tamtejsze podmioty sprzedają gaz, wykorzystując przedpłaty, a samą dostawę deklarują w przeciągu miesiąca, co nie raz prowadziło do sytuacji, że termin nie był dotrzymywany,

Z tekstu można było dowiedzieć się na temat zamawiania gazu, skąd pochodzi gaz dostarczany przez Gaspol, jakie są opinie na forum na jego temat, jaka jest cena butli, czy możliwa jest dzierżawa zbiornika.

Zobacz: Renowacja kotłowni – rozwiązania kominowe

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze