Dwufunkcyjny kocioł gazowy. Poznaj energooszczędny piec gazowy firmy Viessmann


Dobrze dobrany kocioł gazowy to gwarancja ciepła w naszym domu. Wysokiej jakości model jednak nie tylko doskonale spełnia swoją funkcję grzewczą, ale także pozwala zaoszczędzić energię. Wysoką wydajność z ekologicznym podejściem łączą w sobie piece gazowe firmy Viessmann. Przyjrzyjmy się bliżej modelowi Vitodens 050-W, który cały czas zyskuje uznanie nowych użytkowników.

Viessmann Vitodens 050-W – cichy wybór do Twojego domu

Ten wyjątkowy model cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników m.in. z powodu niskiej emisji hałasu. Cicha praca sprawia, że jest on chętnie wykorzystywany w gospodarstwach domowych. Oprócz tego model ten jest niezwykle kompaktowy. Należy on do najniższych kotłów wiszących w swojej klasie, mierząc jedynie 707 mm wysokości. Dzięki temu nie zajmuje on dużo miejsca i łatwo wkomponuje się w dane pomieszczenie.

Czym jeszcze wyróżnia się model Viessmann 050? Bez wątpienia jest to palnik MatriX-Plus. Charakteryzuje go cicha i efektywna praca, a także niski poziom emisji szkodliwych substancji. Powierzchnia promiennikowa palnika wykonana jest ze stali szlachetnej, co sprawia, że niestraszne są jej wysokie temperatury. Cechy te przekładają się na wysoką wydajność palnika oraz trwałość, która pozwoli użytkować go przez długie lata.

Jakie funkcje oferuje Viessmann Vitodens 050-W?

Na uwagę zasługuje również układ automatycznej kontroli jakości spalania Lambda Pro. Pełni on w urządzeniu funkcję kompensatora wahań jakościowych gazu, co pozwala na nieustanne utrzymywanie wysokiej jakości spalania. Zastanawiasz się, co daje tego rodzaju funkcja? Automatyczne dostosowywanie pracy kotła do zmieniającej się jakości i rodzaju gazu bezpośrednio przekłada się na znaczne zmniejszenie kosztów eksploatacji, a więc również i oszczędności.

Model Viessmann Vitodens 050-W wyposażony jest także w odporny na korozję wymiennik ciepła INOX-Radial. Można powiedzieć, że jest to serce całego urządzenia. Jego zadaniem w całym procesie działania kotła jest efektywne spalanie gazu i przemienianie go w ciepło. Dzięki swojej innowacyjności wymiennik działa ze sprawnością wynoszącą aż do 98%! Swoją wydajność i niezawodność zawdzięcza on wykonaniu ze stali nierdzewnej.

Intuicyjna obsługa z kotłami marki Viessmann!

Cechą charakterystyczną urządzeń produkowanych przez markę Viessmann jest prosty w obsłudze wyświetlacz. W przypadku omawianego kotła gazowego ma on postać czarnego, elektronicznego panelu. Dzięki zrozumiałemu i minimalistycznemu interfejsowi można w szybki sposób nastawić określoną temperaturę oraz c.w.u. Obecnie nastawiona temperatura będzie przez cały czas wyświetlać się na czarnym panelu.

Piece gazowe firmy Viessmann to innowacyjność w najlepszym wydaniu. Urządzenia te mogą zostać w prosty sposób skonfigurowane ze specjalnie dedykowaną aplikacją ViCare, dzięki której można za pomocą telefonu sterować całą instalacją. W aplikacji możemy znaleźć informacje na temat aktualnej pracy urządzenia, pozwala ono na zdalną zmianę ustawień oraz umożliwia szybki kontakt z serwisantem firmy Viessmann.

Artykuł partnerski.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze