Stalkot — opinie o kotłach i piecach Co

Za pasem zima, a wraz z nią w wielu polskich domach rodziny zastanawiają się nad tym jak ogrzać ich… ognisko domowe. Jednym z możliwych rozwiązań jest instalacja pieca grzewczego. Jeżeli szukacie takiego, to dobrze trafiliście. W tym artykule dowiecie się więcej o jednej z najlepszych marek produkujących piece w Polsce.

Piece grzewcze — co to? 

Piece to urządzenia, które doskonale nadają się do ogrzania konkretnego pomieszczenia lub miejsca. Tradycyjnie montuje się je w pokoju, który chcemy ogrzać. Piece grzewcze funkcjonują według zasady kumulowania ciepła w wyniku procesu spalania. Pozwala to na stopniowe, niegwałtowne uwalnianie ciepła do pomieszczenia. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możemy być pewni, że pokoje nie staną się raptownie zbyt gorące. Ciepło rozchodzić się będzie łagodnie, zapewniając doznania porównywalne do otulającego was kocyka. 

Zobacz: Jaki piec gazowy do domu 120 m², 160 m², 170 m², 180 m², 200 m²?

Oczywiście, jak każda inna technologia, piece grzewcze mają również swoje wady. Jedną z nich jest brak możliwości regulacji temperatury. Zamontowany piec na początku użytkowania wymagać będzie naszej uważności — to od nas zależy jakiej temperatury oczekujemy, ale do jej osiągnięcia potrzebujemy zapoznać się z naszym piecem metodą prób i błędów. 

Jeżeli jesteście zainteresowani instalacją pieca grzewczego w swoim domu z pewnością zainteresuje was piec od firmy Stalkot o nazwie Lider 5. Opinie na temat pieca jak i palnika Stalkot poznacie w sekcji opinii i komentarzy. 

Stalkot — co to za firma? 

Stalkot to przedsiębiorstwo funkcjonujące już od lat 80 ubiegłego wieku. Rozpoczynali działalność jako przedsiębiorstwo wielobranżowe, ale ich głównym zainteresowaniem były właśnie piece grzewcze. Ich główną linią produkcyjną była produkcja kotłów centralnego ogrzewania oraz automatycznych układów nawęglania.

Stalkot i Lider 5 zbierają opinie nie tylko na rynku polskim, ale również zagranicznym. Firma stale dąży do rozwijania i ulepszania swoich produktów, co docenili jak dotąd klienci aż z 14 europejskich krajów. 

Stalkot — opinie na forum 

Można spotkać negatywne opinie, pytanie czy są one słuszne? Sprawdźmy

Zdecydowaliśmy się zrecenzować, piec Stalkot Lider 5 oraz palnika Stalkot. Zebraliśmy opinie na temat tych produktów, byście mogli ocenić, czy są to produkty dla was. 

Stalkot Lider 5 znany jest, jak już wspomnieliśmy, nie tylko na rynku polskim, ale również na rynkach zagranicznych. Jest to bardzo dobra referencja, ponieważ międzynarodowy sukces odnoszą tylko te produkty, które są w stanie zadowolić nawet najbardziej wybrednych. Piec Stalkot Lider 5 według opinii klientów jest najbardziej popularnym modelem z serii pieców od tej marki. Z tego powodu zajmiemy się oceną właśnie tego modelu. 

Stalkot Lider 5 – opinie  

W końcu możemy przejść do modelu Stalkot Lider 5 i opinii na jego temat. Jest to model pieca grzewczego o następujących parametrach:

Nominalna moc cieplna dla węglakW7
Zakres wydajności cieplnych kW2-7
Wielkość powierzchni ogrzewanej m2do 70
Pojemność zasobnika paliwa dm3140
Pobór mocy – moc nominalnaW0,045
Pobór mocy – moc minimalnaW0,020
Minimalna wysokość kominam5

Jak pisze na swojej stronie producent “Stalkot Lider 5 powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie nowoczesnych domów energooszczędnych, których potrzeby cieplne są znacznie niższe, niż miało to miejsce w starych, nieocieplonych budynkach sprzed lat”. 

Piece z serii Lider (model Stalkot Lider 5 nie jest ich jedynym dostępnym produktem) dotrzymują obietnicy złożonej przez producenta. Śledząc informacje i komentarze użytkowników w internecie, możemy łatwo przekonać się o tym, że jest to produkt spełniający oczekiwania klientów. 

Pod adresem pieca Stalkot 5 Lider trudno jest znaleźć chociaż jedną negatywną opinię. Jeżeli planujecie montaż lub wymianę pieca, warto rozważyć zakup właśnie tego modelu. Co więcej, jest to również piec ekologiczny: spełnia wszystkie zaostrzone wymagania energetyczno-emisyjne normy PN-EN 303-5:2012 i został zakwalifikowany do kotłów najwyższej klasy (5 klasy), o nazwie Ecodesign (ekoprojekt).

Zobacz: Piec Kospel nie grzeje? Jak ustawić?

Palnik Stalkot — opinie o produkcie

Na koniec ocenimy inny popularny produkt marki Stalkot. Jest to palnik, czyli część pieca, która tworzy kanał spalinowy. Piece z palnikiem rynnowym wyposażone są w sterowniki, które sterują podawaniem paliwa oraz pracą wentylatora kotła — tak jest również w przypadku piecy Lider 5. Wyposażone są one również w podajnik ślimakowy, który podaje paliwo bezpośrednio do palnika.

Dzięki regulatorowi można dostosować parametry regulatora do własnych potrzeb i preferencji oraz do rodzaju stosowanego aktualnie paliwa. Klienci, którzy zakupili palnik Stalkot wyrażają bardzo pozytywne opinie na temat tego produktu. Palnik Stalkot zyskuje opinie pozytywne przede wszystkim dzięki przystępnie zaprojetkowanemu designowi, który nawet dla laika jest banalny w obsłudze.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu więcej już więcej o przedsiębiorstwie Stalkot oraz o ich produktach: piecu Lider 5 i palniku. Jeżeli macie już posiadacie piece albo palniki Stalkot koniecznie zostawcie nam swoje opinie.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze