NIBE – opinie o pompach ciepła

Decydując się na pompę ciepła, z pewnością zależy Ci na jednostce, która będzie funkcjonalna i trwała. Sprawdź, na które urządzenia warto zwrócić uwagę, analizując opinie ekspertów i monterów.

Pompy ciepła NIBE to urządzenia produkowane w Skandynawii, która należą do najpopularniejszych na tym półwyspie. Uznawane są za urządzenia o szerokim zakresie pracy, multifunkcjonalne i bardzo ekonomiczne. Jak wiele urządzeń pochodzących z tej części Europy, wyjątkowy design to także wizytówka tych pomp ciepła. Opinie negatywne, jeśli się pojawiają, dotyczą głównie ich ceny, która może być nieco wyższa od przeciętnej. 

Pompa ciepła – opinie negatywne i pozytywne o pozostałych modelach

Popularność pomp ciepła sprawiła, że na rynku dostępnych jest wiele modeli takich urządzeń. Wśród producentów znajdują się firmy bardziej i mniej renomowane. Przedstawiamy kilka najpopularniejszych modeli pomp wraz z najczęściej wymienianymi opiniami na ich temat.

Pompa ciepła Krommler – opinie

Wysoka jakość wykonania i łatwa obsługa to najczęściej powtarzane określenia dla pompy ciepła Krommler. Opinie o tym urządzeniu wskazują także na bardzo wysoką klasę energetyczną i sprawność pozwalającą na stosowanie ich nawet w starym budownictwie. 

Pompa ciepła Hewalex – opinie

To urządzenie jest bardzo popularne, cieszy się zainteresowaniem głównie ze względu na przystępną cenę, jednak łatwym montażem przekonują do siebie także instalatorów. Pompa ciepła Hewalex opinie negatywne zbiera przede wszystkim za słabą wydajność pracy w okresie zimowym i przy największych przymrozkach. 

Pompa ciepła Daikin Altherma 3 – opinie

Pompa ciepła Daikin Altherma 3 ma opinię bardzo nowoczesnej, na co wpływa przede wszystkim zastosowanie nowoczesnego środka chłodniczego. Ponadto do jej produkcji zastosowano wysokoprężną sprężarkę, dzięki czemu klasa urządzenia jest bardzo oszczędne. 

Pompa ciepła Stiebel Eltron – opinie

Monoblokowa konstrukcja, która wpływa na łatwy montaż i mniejszą awaryjność, to jednak z głównych zalet pompy ciepła Stiebel Eltron. Opinie o pompie często wskazują na znakomite parametry pracy przy niskich temperaturach, nawet przy 20 stopniach poniżej zera. 

Pompa ciepła Saunier Duval – opinie

Wytwarzana przez tego doświadczonego producenta pompa ciepła Saunier Duval ma opinie bardzo wydajnej, a jej współczynnik efektywności COP przekracza wartość 5. Ponadto pompa świetnie współpracuje z sieciami fotowoltaicznymi. 

Pompa ciepła Galmet – opinie

W ofercie producenta znajdują się zarówno urządzenia powietrzne, jak i typu ziemia-woda. Dobra jakość w przystępnej cenie i niewielka awaryjność to oceny powietrznej pompy ciepła Galmet. Opinie o pompach typu ziemia-woda są nieco inne i wskazują na ich wysokie ceny, trudniejszy montaż, ale sporą skuteczność grzewczą. 

Pompa ciepła Mitsubishi Zubadan – opinie

Tego japońskiego producenta nie trzeba nikomu przedstawiać, a doświadczenie zdobyte w innych dziedzinach zaprocentowało przy tworzeniu pompy ciepła Mitsubishi Zubadan. Opinie o pompach tego producenta wskazują na świetne działanie przy trudnych warunkach, nawet przy temperaturze dochodzącej do – 28 stopni Celsjusza.

Pompa ciepła Gree Versati – opinie

Produkty tej chińskiej firmy dostępne są w naszym kraju od prawie 20 lat, a producent dba o różnorodną ofertę przeznaczoną dla wielu użytkowników. Każda pompa ciepła Gree Versati ma opinię bardzo ekonomicznej, jednak koszt inwestycji może być nieco powyżej średniej.

Pompa ciepła powietrze-woda Hitachi – opinie

Pompy od tego znanego producenta charakteryzują się szerokim zakresem temperatury, a także bardzo wygodnym panelem sterowania. Pompa ciepła powietrze-woda Hitachi otrzymują opinie głównie od prywatnych użytkowników, ponieważ dedykowane są właśnie tej grupie.

Pompa ciepła Hyundai – opinie

Pompy ciepła Hyundai mają opinie urządzeń bardzo uniwersalnych, które sprawdzają się zarówno do ogrzewania budynków, jak i wody użytkowej. Dostępne są w wielu typach, dlatego łatwo znaleźć odpowiedni wariant dla siebie. 

Pompa ciepła Atlantic Extensa Duo 8 kw – opinie

Te urządzenia świetnie sprawdzają się zarówno w nowym budownictwie, jak i domach starszych o gorszej izolacji termicznej. Opinie o pompie ciepła Atlantic Extensa Duo 8 kw podkreślają też komfort płynący z możliwości płynnego przejścia z trybu grzania na tryb chłodzenia. 

Źródło zdjęcia: nibe.eu

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze