Sambud – sprawdzamy opinie, cennik

Przedsiębiorstwo Sambud Sp. z o.o powstało w 1992 roku w Krakowie. Od zarania swojego istnienia firma zajmuje się dystrybucją wyrobów hutniczych. Zakład deklaruje, że jest jednym z głównych graczy na polskim rynku kolportażu stali, od lat współpracującym z dostawcami z całej Europy, dzięki czemu handluje on nie tylko z rodzimym klientem, ale też zagranicznym.

Na korzyść Sambudu przemawiać mogą też liczby, jakimi szczyci się przedsiębiorstwo. Średnia sprzedaż towaru oscyluje w granicach 300 tysięcy ton rocznie. Ponadto firma posiada ponad 15 tysięcy m² powierzchni zamkniętej i 20 ha otwartej, gdzie składuje swoje produkty. Na przestrzeni lat zakład uzyskał różne certyfikaty dotyczące zarówno jego samego, jak i jakości oferowanych produktów. O rozwoju Sambudu może też świadczyć fakt, że oprócz siedziby w Krakowie, przedsiębiorstwo dysponuje także trzema innymi filiami – w Rzeszowie, Warszawie i Zamościu.

W tekście sprawdzimy, jakie opinie krążą po internecie odnośnie produktów oferowanych przez Sambud, a także przytoczymy opinie, które dotyczą samej firmy. Sprawdzimy też cennik przedsiębiorstwa.

Sambud – opinie w kontekście produktu/usług

Opinie, jakie można znaleźć w systemie Google nie napawają optymizmem. Przy ponad 200 recenzjach, w znakomitej większości z nich można przeczytać relacje oburzonych klientów. Ich uwagi dotyczą przede wszystkim załadunku zakupionego towaru. Nabywcy zmuszeni byli czekać długie godziny po zamówiony towar (niektórzy nawet 20 godzin). Zwracali oni również uwagę, że Sambud nie dysponuje odpowiednią ilością ciężarówek, które transportują towar.

Inną kwestią, na jaką zwracali uwagę rozgoryczeni konsumencie, była ogólna dezinformacja w firmie. Zgodnie z relacjami, nikt nic nie wiedział, nikt nie chciał pomóc, czasami pracownicy Sambud byli niemili dla gości – nie zależało im na pomocy względem nich oraz odzywali się w nieuprzejmy sposób.

Odnośnie cennika za towar i usługi dostępne w Sambudzie, to firma nie dysponuje nim w internecie. Zatem chcąc dowiedzieć się o koszta, jakie przyjdzie nam ponieść za konkretne produkty należy w tym celu osobiście bądź telefonicznie skontaktować się z przedstawicielami firmy i dowiedzieć się o cennik za poszczególne artykuły oferowane przez przedsiębiorstwo.

Źródło: wizytówka Google. Większość negatywów jest od kierowców ciężarówki

Sambud – opinie w kontekście miejsca pracy, sprawdzamy GoWork! 

W serwisie GoWork! Sambud posiada niezbyt zachęcającą średnią ocen. 2,2 w pięciostopniowej skali, co z całą pewnością nie jest wynikiem, którym jakkolwiek firma mogłaby się szczycić. Dochodzi tutaj jeszcze fakt, że zakład oceniło ponad 700 ludzi, co daje całkiem spore wyobrażenie na temat rzeczywistej sytuacji, jaka ma miejsce w przedsiębiorstwie.

W serwisie GoWork! można znaleźć zarówno pozytywne, jak i negatywne wrażenia, jakimi zechcieli podzielić się związani, obecnie bądź dawniej, z firmą pracownicy. Dominują jednak opinie negatywne. Niektóre z nich musiały zostać ocenzurowane przez administratora, najpewniej z uwagi na zamieszczone w nich wulgaryzmy i inwektywy, przez co nie da się dokładnie zweryfikować, jakie zarzuty miały poszczególne osoby. Niemniej część wypowiedzi jest dostępna bez żadnych problemów i właśnie one zostaną tutaj przytoczone.

Jeden z użytkowników forum zaznaczył, że w 2020 r. firma zwolniła (w mniemaniu autora opinii niesłusznie) 19 dobrych pracowników, bo ci mieli sprzeciwić się stałemu obniżeniu pensji o 20 procent. Wpłynęło to na jakość wykonywanej przez ogół pracy.

Innym zarzutem, jaki pojawił się na forum GoWork! był brak zainteresowania przez firmę dobrem pracownika, a nastawieniem się zarządców Sambudu li tylko na zysk. Pracownicy przewidują brak chętnych na pracę w tej firmie, gdyż płaca jest bardzo niska. Zaznaczają oni, że wynagrodzenie oraz warunki pracy mogą być tylko atrakcyjne z punktu widzenia migrantów zarobkowych lub uchodźców. 

Inny bywalec forum stwierdził jednak, że praca w firmie podoba mu się, ponieważ firma posiada dwa parkingi, dwie szatnie w tym jedną z klimatyzacją. Od listopada do marca przedsiębiorstwo cateringowe zapewnia gorące posiłki. W Sambudzie są też prysznice, z których można skorzystać na koniec pracy. Weekendy są wolne, jednakże jeśli ma się ochotę, to można dorabiać sobie w soboty.

Podsumowując, firma Sambud nie może pochwalić się raczej zbyt dużym uznaniem zarówno ze strony konsumentów, jak i pracowników. W przypadku chęci poznania cennika za poszczególne produkty zmuszeni jesteśmy osobiście kontaktować się z firmą, a opinie na temat samego przedsiębiorstwa nie napawają zbytnim optymizmem. Na korzyść zakładu przemawia jednak fakt, że posiada on łącznie 4 punkty, w różnych częściach kraju, co dla osób mieszkających bliżej nich, będzie stanowiło z pewnością duże ułatwienie.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze