Wełna URSA- opinie, cena, czy jest dobra?

URSA to międzynarodowa firma parająca się produkcją i handlem materiałów do izolacji termicznej i akustycznej. Przedsiębiorstwo ma swoją centralę w Hiszpanii oraz filie w innych europejskich państwach. Współcześnie URSA jest jednym z największych wytwórców wełny mineralnej oraz polistyrenu ekstrudowanego. 

Firma jest obecna w Polsce od 1997 roku. W 2022 stałą się częścią grupy Exex – międzynarodowej marki oferującej energooszczędne rozwiązania dla budownictwa. Za sprawa wieloletniego doświadczenia i stałej chęci rozwoju firma od lat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. 

Firma deklaruje, że dba, by jej produkty były zawsze najwyższej jakości. W swoich fabrykach zatrudnia ona setki wysoce wykwalifikowanych robotników, którzy ciągle poszukują co raz to nowych rozwiązań i dbają o właściwy sposób obsługi klienta. Czy jest dobrą firmą, można przekonać się po tym, że wełna mineralna URSA wędruje do usatysfakcjonowanych odbiorców na ponad 40 rynkach (Europa, Środkowy Wschód i Afryka Północna). 

Zobacz: De Dietrich – opinie. Pompy ciepła, piece gazowe

Wełna URSA – opinie 

Opinie o wełnie URSA Amber 33 są pozytywne. Jest to mata mineralna ze szklanych włókien. Wełna URSA Amber 33 jest materiałem o bardzo korzystnym współczynniku przewodzenia ciepła, za sprawą którego produkt ma szerokie zastosowanie w izolacji cieplnej w budownictwie. Wełna URSA Amber 33 jest niepalna w klasie A1, ponadto może być stosowana jako izolacja akustyczna. Jeden z użytkowników w swojej opinii o wełnie URSA Amber 33 zauważył, że jest stworzona z materiału paroprzepuszczalnego i komprymowanego, co stanowi najwyższej klasy rozwiązanie. Inny użytkownik docenił, że w celu ułatwienia pracy z wełną, mata sprzedawana jest w praktycznych rolkach i zawiera wytrasowane przerywane linie. Pozwala to na szybkie i efektywne docinanie produktu na wymiar. W kolejnej opinii o wełnie URSA Amber 33 można było przeczytać, że klient jest usatysfakcjonowany możliwością zakupienia produktu w pięciu możliwych konfiguracjach grubości (50, 100, 150, 180 i 200 mm).

Źródło: obi.pl

Cena za wełnę URSA Amber 33 kształtuje się w zależności od zakupionego typu produktu. Na Allegro cena za wersję 150 mm wynosi 50 złotych Cena za wersję 50 mm oscyluje w granicach 20 złotych. Cena za wersję 180 to około 60 złotych.

Wełna URSA – opinie na forum 

Wełna firmy URSA zbiera przychylne opinie. Na forum hipermarketu budowlanego OBI jeden nabywców, w odpowiedzi na pytanie, czy wełna jest dobra, napisał, że jeśli dba się o środowisko i los planety jest nam bliski, to warto kupować wełnę URSA, ponieważ pochodzi ona z recyklingu. Kolejna opinia podkreślała, że produkt zimą grzeje bardzo dobrze, a latem chłodzi również w sposób zadowalający.

Kolejne opinie podkreślają, że wełna URSA w znakomity sposób izoluje i wycisza wszelkiej maści strychy, sale, bursy, sufity podwieszane czy skosy. Jeszcze inny użytkownik podkreślił w swojej opinii, że produkty marki URSA mają właściwości ognioochronne.

Reasumując, wszelkie napotkane przez nas opinie świadczą, że mamy do czynienia z dobrym produktem, który został wyprodukowany w sposób pieczołowity, a jednocześnie z myślą o nieszkodzeniu środowisku. Jak najbardziej rekomendujemy wełnę tej marki.

Zobacz: Piece Ogniwo – opinie, testy, co piszą na forum?

Wełna URSA – czy jest dobra 

W internecie można natknąć się na pytania ,,czy wełna jest dobra’’. Jak najbardziej tak. Powyższe opinie to potwierdzają. Warto jednak przyjrzeć się kilku innym kwestiom. URSA to firma, która bardzo dużą wagę przykłada do kwestii związanych ze środowiskiem. Przedsiębiorstwo już na etapie produkcji likwiduje emisję szkodliwych substancji. Wełna użyta do produkcji, to wełna szklana, produkowana ze stłuczki szklanej, która została wytworzona z odzysku (do 50 procent zawartości) z dodatkiem najpowszechniej występującego na Ziemi minerału, jakim jest kwarc, czyli po prostu piasek. Wełnę szklaną mineralną trzeba odróżnić od skalnej, do której wytworzenia potrzeba złoża naturalne, które nie odnawiają się w takim stopniu, jak kwarc. Dlatego czy jest dobra tego typu szklana wełna? Oczywiście, że tak, ponieważ otrzymujemy materiały o dużych walorach w zakresie izolacji termicznej i akustycznej stworzone z łatwo dostępnych i odnawialnych zasobów oraz surowców wtórnych, które poddawane są recyklingowi.  

Zobacz: Termobet – cena, opinie, wymiary, co piszą na forum?

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze