Strug elektryczny Parkside – opinie

Strug elektryczny jest urządzeniem wykorzystywanym przy obróbce drewna, wykonuje się nim fazowanie, skracania czy struganie. Planując zakup takiego sprzętu warto zwrócić uwagę na strug elektryczny Parkside – opinie użytkowników wskazują na wiele zalet tego produktu. Wykonany ze stali oraz aluminium jest wytrzymały, dlatego z pewnością będzie przydatny przez wiele lat. W skład gotowego zestawu tej marki wchodzą ograniczniki, klucze i złączka – cena jest dość korzystna. Gdzie można kupić strug elektryczny Parkside? Opinie zamieszczone w sieci dotyczą sprzętów dostępnych w marketach budowlanych – Leroy Merlin, Obi, Castorama i wielu innych. Z uwagi na fakt, że produkt jest lekki, ponieważ jego waga nie przekracza 3 kg – może go obsługiwać również mniej doświadczona osoba. Zapewniana jest lekkość działania i łatwość obsługi – to kolejne zalety tego niezbędnego urządzenia. Dzięki niemu obróbka drewna jest prosta i szybciej przynosi spodziewane rezultaty.

strug parkside opinie
Opinie znalezione na LIDL.PL

Strug Parkside – opinie

Do wykańczania krawędzi desek sprawdzają się niektóre urządzenia elektryczne, takie jak strug Parkside – opinie o nim można znaleźć w Internecie. Wspomniany zakres prac jest możliwy dzięki specjalnym rowkom zlokalizowanym w dolnej części stopy struga. Różnią się one między sobą głębokością, dlatego właśnie służą do odmiennych czynności. Opinie struga Parkside pozostawiane na różnych forach jasno wskazują, że sprzęt sprawdza się idealnie do przycinania drewnianych elementów – bardzo precyzyjnego. Inne rodzaje narzędzi nie dają takich możliwości, dlatego strug tej marki jest jedną z najlepszych opcji. Przy wyborze narzędzia elektrycznego, należy zwracać uwagę na ilość ostrzy i dostępność regulacji głębokości strugania. Niektóre strugi mają ponadto możliwość korzystania z różnych przystawek i innych elementów. Taki produkt z całą pewnością przyda się w każdej pracowni stolarskiej oraz w przydomowych warsztatach. Staranna obróbka drewna jest zawsze mile widziana.

Strug elektryczny Parkside

Jednym z narzędzi, które powinno się mieć w swoim warsztacie jest strug elektryczny Parkside. Dostępne są różne modele, a każdy z nich ma swoje cechy charakterystyczne. Na uwagę zasługuje między innymi wysokiej jakości nóż, wykonany z twardego stopu. Dzięki temu jest bardzo wytrzymały, niezależnie od poziomu twardości drzewa. Bardzo istotna jest również jakość wykonana gałki regulującej głębokość cięcia w materiale. Strugi elektryczne Parkside mają antypoślizgowe uchwyty, zapewnia to bezpieczeństwo osobom obsługującym sprzęt, nawet tym niedoświadczonym. Podczas wycinania w drewnie pojawia się konieczność odstawiania narzędzia na czas poprawienia materiału, odwrócenia go i innych czynności. Wówczas przydatna jest specjalna podstawa. Tutaj ponownie jest to kwestią bezpieczeństwa – zarówno operatora, jak i samego sprzętu elektrycznego. Profesjonalny strug elektryczny Parkside ma również funkcję wyrzucania wiórów, za co odpowiada profesjonalna dmuchawa. Wyrzut może następować z prawej lub lewej strony – jest możliwość dokonania adekwatnych ustawień.

Noże do struga Parkside

Całkowicie normalne jest zużywanie się poszczególnych części każdego sprzętu elektronicznego. Są to na przykład noże do struga Parkside, które z powodzeniem można wymienić na nowe. Oczywiście powinny one być oryginalne, zakupione od tego samego producenta. Obróbka drewna tępymi nożami jest mało efektywna, ponadto wpływa na niekorzyść urządzenia. Noże do struga Parkside są dostępne w sklepach internetowych oraz stacjonarnych, w żadnym wypadku nie są to części limitowane. Po wymianie noża do struga Parkside niezbędne jest jego ustawienie, dopiero wtedy można rozpocząć lub kontynuować czynności. Wymianę zazwyczaj dokonuje się samodzielnie, wystarczy odpowiedni klucz, którym odkręca się zaledwie kilka śrubek. Wymienione noże pozwalają na szybkie i sprawne obrabianie drewna i materiałów drewnopodobnych.

Zobacz też:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze