Jaki grzebień do płytek? Do płytek 30×60, 120×60, 30×30, 60×30, 20×60

Rodzice wyjechali na wakacje i zostajesz sam/a w domu. Patrzysz na swoją łazienkę i myślisz sobie, czas na zmiany. Płytki są zniszczone i brzydkie w kolorze starego PRL-u, a Tobie marzy się piękna, oceaniczna mozaika. Wiesz już, co musisz zrobić, jednak po spojrzeniu w portfel, przypominasz sobie, że kupno płytek będzie i tak zbyt kosztowne, o zatrudnianiu specjalisty nie wspominając. O ile Twoim sąsiadem nie jest Wiesiu Złota Rączka albo masz z nim na pieńku z jakiegoś powodu, musisz zająć się sprawą samodzielnie. Droga będzie kręta i zawiła, ale zobaczymy, co da się zrobić.

W tym artykule odpowiem na podane niżej pytania, w których znajdziesz informacje, których potrzebujesz.

  • Jaki grzebień do płytek 60×60? 
  • Jaki grzebień do płytek 30×60? 
  • Jaki grzebień do płytek 120×60? 
  • Jaki grzebień do płytek 30×30? Jaka paca zębata do płytek 30×30?
  • Jaki grzebień do płytek 15×60? 
  • Jaki grzebień do płytek 60×30? 
  • Jaki grzebień do płytek 20×60?

Widzisz wymiary, które brzmią znajomo? W takim razie zapraszam dalej. Specjalnie dla Ciebie zagłębię się w otchłań Internetu i znajdę odpowiedzi, na Twoje problemy.

Jaki grzebień do płytek 60×60

Widzę, że Twoja decyzja to wielkoformatowe płytki. Nie ma sprawy, już tłumaczę, co i jak. Na marginesie dobry wybór. Sprawdzą się one i na ścianach i na podłodze. Jaki grzebień do płytek 60×60 pomoże Ci opanować sytuację przed powrotem rodziców z wakacji? Polecam wielkość grzebienia 15 x 20 mm. Możesz go używać do płytek o długości jednego boku do 120 cm. Wiadomo jednak, że klejenie na ścianach nie zawsze jest proste. Dosłownie. Jaki grzebień do płytek 60×60 musisz użyć, jeśli Twoje ściany łazienkowe są krzywe? Dużą rolę odegra tu klej. Pamiętaj, żeby kupić klej o zwiększonej przyczepności i elastyczności, żeby mieć pewność, że nic nie odpadnie.

Jaki grzebień do płytek 30×60

Prostokąt, tak? No całkiem ciekawy wybór. Dużo ludzi go chwali. Zastanawiasz się jaki grzebień do płytek 30×60? Pamiętaj, żeby wziąć pod uwagę ściany i spód materiału. Jaki grzebień do płytek 30×60 będzie okej, jeśli przylegają one dosyć dobrze do powierzchni? W tym wypadku możesz zdecydować się na wielkość grzebienia o wymiarach 12,5 x 20 mm. Jeśli przylegają słabiej, pamiętaj o dłuższych zębach grzebienia.

Jaki grzebień do płytek 120×60

Ale byki płytki. Albo stawiasz na to, że szybciej pójdzie, albo nie masz cierpliwość z bawieniem się z małymi płyteczkami. Pewnie już przebierasz nogami, zastanawiając się, jaki grzebień do płytek 120×60 wybrać? Zanim jednak do tego przejdziemy, ostrożnie, partnerze zbrodni. Te byki są ciężkie (choć pewnie już się tego spodziewasz) i w pojedynkę, bez doświadczenia możesz mieć z nimi problem. W razie wu zadzwoń po znajomych, żeby Ci pomogli. Albo nagrywali Twoje poczynania dla potomnych. 

Jeśli masz już świadomość rozmiaru i wagi, przejdźmy do tego, jaki grzebień do płytek 120×60 się sprawdzi? Polecam 13×30 cm, z zębami o długości 10 mm. No i nie zapomnij o nałożeniu kleju na obie strony – tą, do której kleisz i tylną Twojej płytki. Będzie lepiej trzymać. Grzebień to nie wszystko, dlatego zainwestuj w dobry, mocny klej, żeby Ci się wszystko nie poodklejało po dwóch dniach.

Jaki grzebień do płytek 30×30, jaka paca zębata do płytek 30×30?

Mówiłam już wcześniej kilka razy, o tym, że ważne jest podłoże. Rozmiar ma znaczenie, ale nie jest jedynym wyznacznikiem. Jeśli podłoże jest nierówne, trzeba stosować inny grzebień, niż w przypadku równego. Jaki grzebień do płytek 30×30 sprawdzi się przy równych ścianach? Wystarczy wtedy grzebień o wymiarach 6,5 × 13 mm. Jaki grzebień do płytek 30×30, w przypadku, kiedy masz nierówne ściany? W zasadzie lepiej będzie tu pasować pytanie “jaka paca zębata do płytek 30×30”? Nie ma idealnej odpowiedzi, ale fachowcy i specjaliści proponują użycie pacy o zębach 8-10 mm. Obowiązuje taka zasada, że im większe nierówności, tym większe zęby. Warto to zapamiętać, zwłaszcza w przypadku remontu łazienek w starych kamienicach.

Jaki grzebień do płytek 15×60

Naprawdę ciekawy prostokąt. Różnica jego boków jest spora, więc i ciężko wywnioskować, jaki grzebień do płytek 15×60. Rozmiar jest na tyle niestandardowy, że uzyskanie odpowiedzi na to pytanie to nie lada wyzwanie. Niewiele osób o tym mówi, a jeszcze mniej zna odpowiednie wymiary. Specjaliści milczą, a doradcy klienta proponują dowiedzieć się w sklepie stacjonarnym. Żeby nie sprowadzić Cię na manowce, jeśli interesuje Cię jaki grzebień do płytek 15×60 przyda się najlepiej, lepiej spytać na miejscu, podczas ich kupowania. Mogę jedynie hipotetyzować, że powinien być o wymiarach 12,5×20 mm, podobnie jak w przypadku 30×60.

Co ciekawe, próbując uzyskać informacje przez czaty na różnych stronach sklepów budowlanych, niczego nie można osiągnąć. Nie próbuję im tu robić żadnej antyreklamy, ale naprawdę zaskoczyło mnie, że ci konsultanci nie próbowali nawet sami znaleźć tych odpowiedzi, pomijając fakt, że powinni chyba mieć taką wiedzę, pracując w sklepie budowlanym jako konsultant. 

Jaki grzebień do płytek 60×30

Sytuacja jest tutaj podobna, jak nie identyczna, co przy 30×60. Nie ma co kryć, płytki te są najbardziej lubiane przez konsumentów. Jaki grzebień do płytek 60×30? Pamiętaj o powierzchni i tym czy jest ona równa, czy nie. Jeśli nie, zęby muszą być dłuższe. Jaki grzebień do płytek 60×30, jeśli podłoże jest równe? Specjaliści polecają 12,5×20 mm. 

Jaki grzebień do płytek 20×60

Prostokąty królują wśród kształtów płytek. Jaki grzebień do płytek 20×60? Najlepiej pamiętać, że są one dosyć długie i musisz uważać podczas zabawy z nimi. Zanim wyjawię Ci, jaki grzebień do płytek 20×60 najbardziej się przyda, przypominam, że istotnym w tym przypadku będzie klej położony na obu powierzchniach: płytce i ścianie lub podłodze. Wracając do grzebienia, jego wymiary mogą być 12,5×20 mm lub 15×20 mm.

Jesteś już uzbrojony w wiedzę teoretyczną, więc nie pozostało Ci nic innego jak biec do sklepu i wybierać wzory. Trzymam kciuki, żeby nowy wygląd łazienki pozytywnie zaskoczył rodziców, kiedy wrócą z wakacji. Nie przejmuj się, jeśli Ci nie wyjdzie. W najgorszym wypadku uznają, że nie będzie z Ciebie żadnego pożytku i sami zatrudnią fachowca, żeby naprawił szkody. Jakkolwiek by było, stare kafelki w łazience zostaną zmienione na nowe, a przecież o to od początku chodziło.

Zobacz:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze