Tapeta akustyczna / tapeta wygłuszająca – opinie, cena, forum

Stworzenie cichej przestrzeni, izolującej nie tylko dźwięki z zewnątrz, ale także z sąsiednich pokoi czy mieszkań znacznie poprawia komfort mieszkania, spania, czy pracy w danym pomieszczeniu. Nie od dziś sposoby na wyciszenie poszczególnych pomieszczeń czy miejsc w otwartych przestrzeniach stosowane są w biurowcach. Jednak czas spędzony w pracy to jedno, a fakt, iż coraz częściej pracę przenosimy do domu, dzięki możliwościom wykonywania swoich obowiązków zawodowych w formie zdalnej to drugie. Aby stworzyć przestrzeń, w której z łatwością będziemy mogli pracować, warto zadbać o najmniejsze szczegóły, jakim są, chociażby dźwięki dobiegające z klatki schodowej. Zastosowanie odpowiednich materiałów i metod wygłuszania sprawi, że mieszkanie stanie się przyjazne nie tylko podczas codziennej pracy, ale także da ukojenie wieczorami i podczas czasu relaksu. Coraz częściej wykorzystywanym materiałem są specjalne tapety wygłuszające, które znacznie tłumią dźwięki dochodzące z zewnątrz. Każdy remont jednak warto poprzedzić dokładną analizą, wraz z zaczerpnięciem opinii osób, które korzystają z danych rozwiązań, co pozwoli uniknąć zbędnych wpadek, a co za tym idzie dodatkowych kosztów.

opinia o ściankach akustycznych
Opinia o ściankach akustycznych, które są alternatywą dla takich tapet

Tapeta akustyczna – opinie

Tapety akustyczne, mimo iż są rozwiązaniem, które znane jest od lat, dopiero w ostatnim czasie mocniej zyskało na popularności. Wszystko za sprawą coraz większej popularności oraz możliwości jakie daje praca zdalna, a także wymagań prywatnych osób co do ciszy, mieszkając nawet w centrum jednego z bardziej zatłoczonych miast. Chociaż sposobów na tłumienie nieprzyjemnych dźwięków jest wiele, najlepszymi opiniami cieszą się właśnie tapety. Wynika to po części z faktu, iż jest to jedno z łatwiejszych do montażu rozwiązań, które na dobrą sprawę nakleić na ścianie czy na drzwiach można samodzielnie z niewielką pomocą drugiej osoby. Na uwagę zasługuje również dostępność tapet wygłuszających, które jeszcze kilka lat temu nie mogły pochwalić się tak bogatym wzornictwem i gamą kolorystyczną co teraz. Dziś decydując się na tapetę wygłuszającą, mamy możliwość doboru idealnie takiego rozwiązania, jakiego poszukujemy, dlatego wiele osób poleca zastosowanie takiej tapety w swoim domowym biurze czy po prostu w mieszkaniu. 

Tapeta akustyczna – opinie na forum 

Wśród opinii na forum dominują raczej przychylne, pozytywne komentarze o tapetach akustycznych. Nie da się ukryć, że zawsze znajdzie się ktoś mniej zadowolony bądź mający wątpliwości co do trwałości czy efektywności rozwiązania. Jednak odsetek negatywnych komentarzy jest na tyle niewielki, że uznać można, że tapety akustyczny to naprawdę dobre rozwiązanie, które cenione jest nie tylko przez osoby wykonujące pracę biurową, ale także twórców, których praca opiera się na pracy z dźwiękiem, montażem, czy nagrywaniem filmów. Jak piszą posiadacze tapet akustycznych, rozwiązanie to pozwala pozbyć się z pomieszczenia pogłosu czy zjawiska rezonansu. 

Tapeta akustyczna na drzwi, czy to będzie działać?

Wygłuszenie ścian znacznie poprawia komfort korzystania z poszczególnych pomieszczeń. Jednak to nie wystarczy, gdyż spora ilość dźwięku przedostaje się poprzez okna czy drzwi. O ile w przypadku tych pierwszych, położenie tapety nie jest możliwe, a aby uniknąć przedostawania się hałasu z zewnątrz, należy pomyśleć o ich uszczelnieniu bądź zamknięciu, o tyle drzwi, możemy z łatwością wygłuszyć. Mimo iż najczęściej w tym celu wykorzystuje się specjalną tapicerkę bądź piankę akustyczną, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować okleić je tapetą akustyczną. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w przypadku drzwi gładkich, bez wstawek w postaci szyb. Dzięki idealnemu dopasowaniu tapety do powierzchni drzwi, z łatwością zamontować możemy ją na ich powierzchni, a tym samym poprawić wygłuszenie w pomieszczeniu. Oklejanie drzwi tapetą akustyczną bardzo często wykorzystywane jest także w przypadku wykorzystania pomieszczenia jako studio nagrań i chęci ukrycia drzwi w jednolitym wyglądzie.

Tapeta akustyczna – cena, co jeszcze mówią na forum?

Fora internetowe to miejsce, w którym poznać możemy opinie innych użytkowników na temat danego produktu. Jest to niewątpliwie cenne, szczególnie w przypadku, kiedy nie jesteśmy pewni, czy produkt, jakiego poszukujemy, w pełni spełni nasze oczekiwania. Jednym z parametrów, na jakie wielu klientów wypowiadających się na forum jest cena. Jeśli chodzi o tapety akustyczne, nie da się ukryć, że stawki za pokrycie metra kwadratowego będą wyższe niż w przypadku wyboru klasycznej tapety. Idzie za tym jakość wykonania, a także widoczny efekt, jaki dają tapety akustyczne. Rozwiązanie to jest znacznie trwalsze, gdyż owe tapety są grubsze, przez co nadają się nawet do pokoju dziecięcego, gdzie ryzyko zniszczenia jest znacznie większe. 

Sprawdź:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze