Jak układać panele w wąskim korytarzu? Kierunek układania

Ceny na rynku nieruchomości w ostatnim czasie, poszybowały mocno ku górze. W połączeniu z coraz cięższym do uzyskania procesem kredytowania bardzo wiele osób rezygnuje z zakupu mieszkania. 

Aczkolwiek co poniektórzy wbrew tym przeciwnościom, mimo wszystko decydują się na zakup. Często muszą jednak modyfikować swoje marzenia. Objawia się to tym, że aby zaoszczędzić, wybierają nieco mniejszy metraż domu, niż pierwotnie zakładali. Układ pomieszczeń w małych mieszkaniach potrafi przysporzyć wielu rozterek. Jak układać panele w wąskim korytarzu? Jaki powinien być kierunek układania paneli w przedpokoju? Jeśli jesteście ciekawi lub stoicie właśnie przed rozpoczęciem procesu wykańczania swojego wymarzonego M, zapraszam do lektury.

Jak układać panele w wąskim korytarzu?

To, w jaki sposób ułożymy podłogę w korytarzu, potrafi zmienić naprawdę wiele. Od techniki zależy bowiem na przykład, czy pomieszczenie to optycznie się powiększy lub zmniejszy. Zatem, jak układać panele w wąskim korytarzu? Chciałabym zaproponować Wam dwie możliwości:

  1. Jeśli korytarz jest naprawdę wąski a dodatkowo, znajdują się w nim drzwi, które mieszczą się w krótkiej ścianie, to rekomendowane jest, aby panele ułożone były w sposób prostopadły do tej ściany. Dzięki takiej metodzie zyskamy wrażenie szerszego pomieszczenia, niż jest w rzeczywistości. 
  2. Druga metoda, polecana jest dla wszystkich tych, u których w korytarzu, drzwi znajdują się na szerszej ścianie. Zaleca się, aby panele położyć w sposób do nich prostopadły. Pozwoli to na optyczne powiększenie całego pomieszczenia. 

Kierunek układania paneli w przedpokoju 

Warto jeszcze wspomnieć, że nim wybierzemy kierunek układania paneli w przedpokoju, powinno się go jeszcze odpowiednio przygotować. Czego nie wolno przeoczyć? Przede wszystkim:

  • Podłoże musi być w odpowiedni sposób przygotowane. Ważne, aby było stabilne. Bez znaczenia jest natomiast, czy będzie to nowa wylewka betonowa, czy też stare płytki (na przykład jeśli mamy mieszkanie z drugiej ręki).
  • Zawczasu trzeba zadbać również o to, aby zakupić odpowiednią ilość podkładów oraz folii paroizolacyjnej. Ich zadaniem jest, odpowiednie wygłuszenie. 

Będąc tak przygotowanym, można przystąpić do układania paneli. Czynność ta, jest na tyle prosta, że wiele osób, decyduje się na samodzielny ich montaż. Jest to dobry sposób, na sporą oszczędność, biorąc pod uwagę, jak wysokie są w ostatnim czasie koszta za usługi budowlane. Zyskane w ten sposób pieniądze, można przeznaczyć na przykład na panele lepszej jakości lub po prostu, jakiś wyjazd, gdy już remont się skończy. 

O czym warto jeszcze pamiętać, wybierając kierunek układania paneli w przedpokoju? Często w tego typu pomieszczeniach, nie ma żadnych okien. Nie warto więc przejmować się światłem przy podejmowaniu tej decyzji. Przedpokój można natomiast rozjaśnić, poprzez dobór odpowiednich dodatków wykończeniowych do naszej podłogi oraz jasnych kolorów na ścianach.

Wizja remontu oraz wykańczania wnętrz, przeraża wiele osób. Na szczęście w dobie coraz większej ilości portali internetowych, gdzie istnieją inspiracje i porady na ten temat, staje się to coraz łatwiejsze. Zaznajomienie się z nimi zawczasu, w połączeniu z lekturą artykułu, takiego jak na przykład ten, myślę, że rozwiąże wiele niepotrzebnych wątpliwości. Mam nadzieję, że dzięki temu, Wasze mieszkania będą dokładnie takie, jak sobie wymarzyliście. 

Sprawdź:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze