Totalne remonty Szelągowskiej – ile trwa remont i kto za niego płaci?

Totalne remonty Szelągowskiej zdobyły podczas emisji ostatnich sezonów spore grono fanów. Serial emitowany jest na antenie TVN. „Totalne remonty Szelągowskiej”, kiedy w TVN nowy sezon? 4 seria jest już częściowo dostępna na platformie streamingowej Player. Nowe odcinki mają premierę w każdy poniedziałek o 21:35. 

Wiele osób zastanawia się, jak tego typu programy tak naprawdę działają, czy są wyreżyserowane, czy nie. Czy to wszystkie emocje to ściema i oszustwo? Na pewno nie wszystkie, jednak część takich programów musi być wyreżyserowana, aby przyciągać widzów oraz, aby producenci mieli kontrolę nad przebiegiem zdarzeń. „Totalne remonty Szelągowskiej” – kto płaci za nie? Czy wszystkie poniesione koszta są finansowane przez stację TVN? Wiele osób zastanawia się również nad tym kwestią doboru uczestników: „Totalne remonty Szelągowskiej”, a casting – czy trudno się dostać?

Dorota Szelągowska – kim jest?

Zacznijmy od tego kim Dorota Szelągowska jest. Prowadząca program jest córką znanej pisarki Katarzyny Grocholi, autorki powieści obyczajowych. Dorota Szelągowska studiowała dziennikarstwo oraz stosowane nauki społeczne, jednak nie ukończyła żadnego z kierunków. Obecnie jest prezenterką telewizyjną, a największą sławę przyniósł jej program „Totalne remonty Szelągowskiej”, który zdobył pokaźne grono fanów. Prowadząca ukończyła kurs projektowania wnętrz i na tym temacie skupia się program.

Kim są osoby zgłaszane do programu?

Do „Totalnych remontów Szelągowskiej” castingi odbywają się od 2020 roku. Osoby biorące w nim udział są zgłaszane przez swoich bliskich. Uczestnikami programu są osoby, które robią coś dla innych, tzw. bohaterowie codzienności. Czasem odnawiane są tylko części domu lub mieszkania, a czasem całość. Zgrana ekipa budowlana wraz z prowadzącą wspólnie dokładają wszelkich starań, aby jak najlepiej odmienić przestrzeń, w której żyją bohaterowie odcinków.

Emisja odcinków

 „Totalne remonty Szelągowskiej, kiedy w TVN?” to jedno z często zadawanych pytań. Każdy nowy odcinek jest emitowany w TVN w poniedziałki o 21:35, dlatego jeśli jesteście ciekawi kolejnej rewolucji, którą Dorota wraz z ekipą przeprowadzi, to polecamy ustawić przypomnienie! Jeśli jednak ten czas wam nie odpowiada, to wszystkie odcinki znajdziemy w Internecie, na oficjalnej stronie stacji.

Remonty Szelągowskiej – ile kosztuje remont?

Wiele widzów zastanawia się nad trzema najważniejszymi kwestiami, które są wątkami na wielu forach internetowych –  „Totalne remonty Szelągowskiej – kto płaci?”,  „Totalne remonty Szelągowskiej – ile kosztuje remont?” oraz „Totalne remonty Szelągowskiej – ile trwa remont mieszkania?”. 

 Jeśli chodzi o drugie pytanie, to jest on oczywiście zależny od wyjściowego stanu pomieszczenia. Jednak jak wszyscy wiemy – materiały budowlane nie należą do najtańszych rzeczy. W przypadku remontów, których przebieg możemy obserwować w telewizji na wielu stacjach na całym świecie, to sponsorzy pokrywają część kosztów. W programie Szelągowskiej widzimy lokowanie produktów różnych firm, które w swoim asortymencie mają m.in. farby, meble czy narzędzia. W zamian za reklamę w tak dużej stacji, jaką niewątpliwie jest TVN, producent programu jest zwolniony z części kosztów za materiały. 

Totalne remonty Szelągowskiej – kto płaci?

Nie ma co kłócić się ze stwierdzeniem, że telewizja kłamie. Niestety, to co w niej widzimy, często odbiega od rzeczywistości. Wiele programów jest montowane w taki sposób, aby wypełnić je skandalami, które są pożywką dla wielu osób. Czy w przypadku programu Szelągowskiej mamy do czynienia ze ściemą i oszustwem? Na pytanie „Totalne remonty Szelągowskiej – ile kosztuje?” nie mamy jednoznacznej odpowiedzi, nie znamy dokładnych kosztów przeprowadzanych remontów. Jednak kwestia tego kto za nie płaci, jest bardziej przejrzysta. Prowadząca zapewnia, że udział w programie jest całkowicie darmowy i uczestnicy programu nie ponoszą żadnych kosztów. Kwestie finansowe nie są więc przekłamane. Niejasności finansowania remontów na pewno szybko wyszłyby na jaw i zrujnowały program i stację.

Totalne remonty Szelągowskiej – regulamin 

Program „Totalne remonty Szelągowskiej” ma regulamin, tak, jak każdy inny program telewizyjny. Zasady udziału są dość rozbudowane, ma to głównie związek z danymi osobowymi, na których ochronę kładzie się obecnie duży nacisk. W ogólnodostępnym pliku „Totalne remonty Szelągowskiej – regulamin castingu” opisano wszystkie warunki, które osoba zgłaszająca musi spełnić, aby jej kandydatura była w ogóle wzięta pod uwagę. 

Osoby zgłaszające muszą być pełnoletnie, nie mogą być pracownikami (i rodziną pracownika/pracowniczki) TVN-u. Ich rolą jest wypełnienie internetowego formularza, który składa się z części związanej z danymi osobowymi (imię, nazwisko osoby zgłaszającej i zgłaszanych), wiek itd. oraz części, w której trzeba opisać zgłaszane osoby i uargumentować, dlaczego właśnie one mają wziąć udział w programie oraz załączyć zdjęcia ich domu. Program „Totalne remonty Szelągowskiej” ma regulamin dużo bardziej rozbudowany i można go przeczytać na stronie TVN-u w formie pliku PDF. 

Totalne remonty Szelągowskiej – ile trwa remont?

Jeśli chodzi o kwestię związaną z  „Totalnymi remontami Szelągowskiej” i tym ile trwa remont, to formuła programu zakłada, że ekipa musi wyrobić się w 5 dni. Wiele widzów nie może uwierzyć, że tak spektakularne przemiany zachodzą w tak krótkim czasie i myśli, że to jakaś ściema i oszustwo. Nic bardziej mylnego – remonty naprawdę są realizowane w 5 dni! Ma to sens również ze względu na to, że osoby biorące w nim udział muszą być w tym czasie zakwaterowane gdzieś indziej, co wiąże się z pewnym utrudnieniem. Dzień na planie również kosztuje, dlatego nic dziwnego, że wybrano taki krótki okres. Łączna praca („Totalne remonty Szelągowskiej” mają castingi, które również trwają, montaż 5 dni w jednogodzinny odcinek, także jest pracochłonny) nad programem trwa jednak dłużej niż sam czas remontu jednego mieszkania. „Totalne remonty Szelągowskiej” –  kiedy w TVN?. Kolejny, już 5. odcinek, zobaczymy 9 maja na kanale stacji TVN o godzinie 21:35.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze