Gdzie zgłosić smród od sąsiada? Uciążliwe zapachy od sąsiada

Zapachy, które towarzyszą nam w życiu codziennym, mogą być różne. Oczywiście, każdy z nas dąży do tego, aby były jak najprzyjemniejsze. Wiele osób bowiem, dba mocno o jak najprzyjemniejsze doznania zapachowe. W tym celu kupują do swoich domów patyczki zapachowe a sami, codziennie rano spryskują się obficie perfumami.

Niestety, okazuje się, że nasze rytuały, nie zawsze się sprawdzają. Zdarza się bowiem, że nasi sąsiedzi, skutecznie obrzydzają nam codzienność. Dzieje się tak, za sprawą produkowania przez nich brzydkich zapachów. Często, są one na tyle uciążliwe, że nie da się w żaden sposób ich pozbyć. Jeśli zastanawiacie się, gdzie zgłosić smród od sąsiada lub jak rozróżnić uciążliwe zapachy od sąsiada przed wezwaniem odpowiednich służb? Zapraszam do artykułu.

Uciążliwe zapachy od sąsiada – czyli jakie? 

Które wonie, można uznać za uciążliwe zapachy od sąsiada? Moim zdaniem, na przykład:

  • stary olej do smażenia, użyty kilka razy,
  • śmieci, które nie są wyrzucane a gromadzone przez sąsiada w jego mieszkaniu,
  • niesprzątane odchody zwierząt np. z kuwety,
  • sąsiad, który nie myje się regularnie, może zostawiać za sobą na wspólnym korytarzu „chmurę” przykrej woni,
  • niektóre potrawy, podczas gotowania produkują nieprzyjemny zapach, który potrafi długo unosić się w powietrzu,
  • dym z papierosów, które sąsiad notorycznie pali na balkonie obok naszego mieszkania.

Smród z chlewni sąsiada 

Osoby, które wybrały życie na wsi wiedzą, jak uciążliwy może być smród z chlewni sąsiada. Jest to problem na tyle skomplikowany, że nie ma na niego żadnych regulacji prawnych. Rolnicy, którzy zdecydowali się na hodowlę zwierząt gospodarskich, mogą mocno uprzykrzyć w ten sposób życie wszystkim sąsiadom. Przygotowując ten artykuł, dowiedziałam się jednak, że jest realny sposób na smród z chlewni sąsiada. Co zatem można zrobić? W momencie, w którym przebywanie w tej woni, staje się dla nas nie do wytrzymania, trzeba iść do sąsiada, który posiada hodowle zwierząt gospodarskich. Spotkanie powinno rozpocząć się od zaznajomienia go z kwestią odpowiedniego doboru paszy dla zwierząt. Aspekt ten może w znaczący sposób, wpłynąć na unoszące się zapachy. 

Kolejnym pomysłem, który możemy mu podsunąć, jest instalacja odpowiednich systemów, które mają za zadanie oczyścić powietrze. Jako ciekawostkę, należy dodać, że dotychczasowe badania, które analizują ich działanie, potwierdzają mocno ich skuteczność. Gospodarstwa, które zdecydowały się na ich montaż, mogą pochwalić się zredukowaniem stężenia amoniaku w powietrzu aż o 85 procent. Jakby tego było mało, stwierdzony został całkowity brak krezolu. Jeśli Wasz sąsiad wciąż waha się nad ich zakupieniem, możecie wspomnieć mu jeszcze jedną ciekawostkę. Systemy oczyszczające powietrze, potrafią wiązać aż 95 procent różnych pyłów, które znajdują się w powietrzu fermowym. 

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych, czyli ugrupowanie, które zajmuje się wieloma zagadnieniami, związanymi z tematyką rolniczą również walczy w tej sprawie. Od jakiegoś czasu, zwracają się oni do ministra rolnictwa, prosząc o dofinansowanie tej czynności. Grupa ta uważa, że jest to przyszłość współczesnej produkcji zwierzęcej. Kwestia wsparcia ekonomicznego dla rolników jest dla nich jednym z ważniejszych projektów, którym obecnie się zajmują. 

Gdzie zgłosić smród od sąsiada?

Co jednak zrobić, gdy nasze prośby i groźby na nic się zdają? Gdzie zgłosić smród od sąsiada? 

  • Jeśli jesteście mieszkańcami bloku mieszkalnego, pierwszą poważniejszą skargę, możecie spróbować zgłosić do administratora budynku.
  • Można również, zadzwonić na lokalną Straż Miejską.
  • Ostatecznym rozwiązaniem natomiast, jest telefon na policję.

Przypominam jednak, że nim poczynicie któryś z powyższych kroków, warto spróbować rozwiązać sprawę brzydkich zapachów polubownie, rozmową. Angażowanie w to osób z zewnątrz lub też odpowiednich służb powinno być ostatecznością.

Doskonale zdaję sobie sprawę, jak bardzo brzydkie zapachy mogą uprzykrzyć życie. Pamiętajcie jednak o tym, że nim wejdziecie z sąsiadem na wojenną ścieżkę, warto spróbować rozwiązać sprawę pokojowo. A Wy co sądzicie, o takim rozwiązaniu?

Zobacz też:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze