Jak pozbyć się nietoperzy?

Budzą grozę, jednoznacznie kojarzą się z najmroczniejszymi horrorami, sieją postrach wśród mieszkańców spokojnych domostw… nietoperze. Ich instynkt przetrwania każe im szukać schronienia na strychach lub w piwnicach – miejscach cichych, mało uczęszczanych, spokojnych. Jak się pozbyć nietoperzy, jeśli nieproszone zagościły w naszym domu?

Istnieje przynajmniej kilka sprawdzonych sposobów na to, jak skutecznie odstraszyć te małe ssaki, w zależności od miejsca, w jakim się zagnieździły. Pomimo strachu, jakie budzą, nie są groźne, dopóki nie będzie się ich łapać bez odpowiedniego przygotowania.

Czego nie lubią nietoperze?

Szukające schronienia na czas zimowego snu nietoperze zadają sobie jesienią wiele trudu, aby dostać się do najlepiej nadających się do tego celu miejsc. To najczęstszy powód, dla którego możemy odkryć na strychu, pod dachem lub na elewacji tych niewielkich ssaków. Aby się ich pozbyć, warto poznać, czego nie lubią nietoperze i sprytnie tę wiedzę wykorzystać. To najlepsza metoda, bowiem nie wyrządzimy w ten sposób zwierzęciu żadnej krzywdy. Badania nad nietoperzami pokazują, że numerem jeden wśród tego, czego nie lubią nietoperze, trzeba wymienić silne światło. Z tego względu niektórzy wykorzystują silne, sztuczne światło w domach do odstraszenia ssaka i zmuszenia go, by opuścił strych czy piwnicę. Drugie na liście, czego nie lubią nietoperze, znajdują się bardzo konkretne fale ultradźwiękowe, nieznośne dla zwierząt. Na tej zasadzie działa większość oferowanych w Internecie odstraszaczy na nietoperze.

Jak pozbyć się nietoperzy z pokoju?

W czasie letnich popołudni czy wieczorów może się zdarzyć, że żerujący nietoperz omyłkowo trafi do naszego domu. Najważniejszą kwestią w tym, jak się pozbyć nietoperzy, jest zachowanie absolutnego spokoju. Ich „ataki” to jedynie próba utrzymania się w powietrzu i odnalezienia drogi na wolność przy ograniczonych możliwościach manewru. Najprostszy sposób na to, jak pozbyć się nietoperzy w takiej chwili, to zamknięcie drzwi, szerokie otwarcie okna, stanięcie z boku i obserwowanie, czy zwierzęciu udało się opuścić dom. Chcąc znaleźć skuteczny sposób na pozbycie się nietoperzy można skontaktować się z organizacją odpowiedzialną za ich ochronę – z pewnością podpowiedzą, aby z wypuszczeniem takiego osobnika zaczekać zawsze na całkowite zajście słońca. Na czas przed zapadnięciem zmroku konieczne jest zapewnienie mu bezpiecznego schronienia – to żywe stworzenie, które również odczuwa strach.

Jak pozbyć się nietoperzy z elewacji?

Sprawdzoną metodą na to, jak pozbyć się nietoperzy z elewacji, jest spryskanie jej preparatem odstraszającym. Taki rodzaj profesjonalnego i jednocześnie bezpiecznego oprysku to jeden z powszechniej stosowanych sposobów na to, jak pozbyć się nietoperzy z elewacji. Innym stosowanym sposobem na to, jak pozbyć się nietoperzy z elewacji, jest skropienie ich oraz ich siedliska wodą – nietoperze preferują suche stanowiska, dlatego zawilgocone dość szybko samodzielnie opuszczą.

Jak pozbyć się nietoperzy spod dachu?

Większą zagwozdkę zwykle stanowi to, jak pozbyć się nietoperzy spod dachu. Najlepszym sposobem, jednocześnie bezpiecznym dla nich, jest znalezienie w elewacji i dachu wszystkich ewentualnych dróg, jakimi mogą się przedostać. Gdy nietoperze wyfruną na nocny żer, wystarczy wszystkie znalezione szczeliny, pęknięcia i otwory zastawić i zabezpieczyć. Taka metoda na to, jak pozbyć się nietoperzy spod dachu, jest najbardziej skuteczną. Chcąc jak najszybciej pozbyć się szkodników warto uwzględniać w sposobach na to, jak pozbyć się nietoperzy spod dachu, ich szanse na przetrwanie i branie ich pod uwagę.

Jak wytępić nietoperze?

W Internecie nie brakuje podpowiedzi, jak wytępić nietoperze. Wielu ludzi uważa je za niebezpieczne szkodniki, chociaż nie atakują ludzi i nie są zagrożeniem. Jednym z metod, jak wytępić nietoperze, jest zastosowanie środków chemicznych czy oprysków. Bywają też ludzie, którzy, by wytępić nietoperze, posuwają się nawet do ich palenia.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze