Ekogroszek Husky – opinie, cena, promocja, pochodzenie, test, forum

W obecnych czasach opał jest jedną z ważniejszych kwestii, ponieważ prowadzone są starania, by był on ekologiczny. W ten sposób zapewniałby najmniejsze szkody dla środowiska, dzięki ograniczeniu odpadów i zanieczyszczeń. Na rynku można obecnie wybierać spośród wielu rodzajów opału. Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie jest ekogroszek Husky. Opinie w sieci na jego temat rosną, a wiele osób zastanawia się nad tym, czy jakość idzie w tym przypadku w parze z ceną. 

Ekogroszek Husky – z jakiej kopalni? Producent i pochodzenie

Po pierwsze warto wiedzieć, czym jest taki rodzaj opału. Ekogroszek to drobny węgiel kamienny, którego baryłki wielkością mieszczą się w przedziale od 5 do 25 mm. Od zwykłego węgla różni się jedynie wielkością ziarna. Stosowany jest w nowoczesnych kotłach pieców grzewczych, które cechują się wysokim poziomem automatyzacji procesu grzewczego. 

Przy zakupie ekogroszku istotną rolę odgrywa nie tylko cena, ale także producent i to, z jakiej kopalni pochodzi węgiel. Wpływa to, bowiem na jakość opału, jego dostępność oraz wydajność. Oczywiste jest, że prym jako producenci ekogroszku będą wiodły firmy z krajów, które mają bogate złoża węgla. W przypadku ekogroszku Husky producentem jest KTK Polska sp. z o.o. Firma ma polskie pochodzenie z siedzibą główną w Gdańsku. Na rynku istnieje już od 7 lat i zajmuje się hurtową sprzedażą węgla kamiennego oraz miałów energetycznych na ternie całej Polski. 

Jednym z najnowszych produktów firmy jest ekogroszek Husky. Opinii o tym produkcie na razie jest stosunkowo mało, ale w większości są one pozytywne. Niestety, ciężko znaleźć informację na temat tego, z jakiej kopalni pochodzi. Produkt sprzedawany jest w workach foliowych, po 20 kg każdy. Z kolei na palecie mieści się 50 sztuk worków.

Ekogroszek Husky – opinie, test

Ekogroszek Husky, jak podaje producent, spełnia wszelkie wymagane normy i testy. W efekcie może być on określany mianem ekologicznego. Według opinii na forach ten ekogroszek dobrze się sprawdza i jest pozbawiony nadmiaru zanieczyszczeń, które mogłyby negatywnie wpływać na funkcjonowanie pieca lub zmniejszać wydajność opału. Chodzi tu przede wszystkim o małą ilość pyłu w ekogroszku. Według testów użytkowników ekogroszek Husky ma bardzo dobrą kaloryczność i jakość. Nie trzeba kontrolować pieca i procesu, a spalanie jest poprawne. 

Takie opinie o ekogroszku Husky świadczą o tym, że jest to produkt godny polecenia. Jest bezpieczny, ekonomiczny i spełnia normy. Pochodzenie przy tym schodzi na dalszy plan, skoro produkt się sprawdza i ma wielu zadowolonych użytkowników. Dodatkowo, na jego korzyść przemawia także atrakcyjna cena, tym bardziej, że ekogroszek Husky można często zakupić w promocji. 

Ekogroszek Husky – opinie na forum

Opinie na forum o ekogroszku Husky są w znacznej większości pozytywne. Niestety, trzeba ich szukać w sieci, ponieważ producent nie umieszcza ich na stronie głównej. Jednak dzięki temu możemy liczyć na to, że opinie te będą bardzie rzetelne, autentyczne i niezależne. W skrócie – będą mówić prawdę. 

Według opinii na forach ekogroszek Husky jest suchy, ma dość grubą frakcję, a ilość popiołu jest odpowiednia. Użytkownicy chwalą także jego spalanie, ponieważ ekogroszek spala się równomiernie i powoli przygasa do momentu dołożenia nowej porcji na palniku. Użytkownicy są zadowoleni z jego kaloryczności i wydajności.

Kolejnym chwalonym elementem jest cena, a raczej aktualna promocja na zakup. Koszt jest mniejszy w porównaniu do innych ekogroszków, a jakość jest zadowalająca. To istotne, biorąc pod uwagę, że pochodzenie opału nie jest podane na oficjalnej stronie. Jeden worek kosztuje począwszy od 44,4 zł. Warto jednak zamawiać produkt ze strony producenta, ponieważ oferuje on zawsze najniższą cenę. Tym bardziej, że na produkt często są także atrakcyjne promocje, dzięki którym można zakupić tonę nawet poniżej tysiąca. Zamówienia realizowane są na palety. Dodatkowo, wysyłka na terenie całego kraju jest darmowa. 

Ekogroszek Husky – kaloryczność, parametry

Ekogroszek, żeby trafić do sprzedaży musi spełniać odpowiednie wymagania i parametry. Według testów ekogroszek Husky spełnia takie wymagania i może być nazywany ekologicznym opałem. 

Ekogroszek musi mieć bryłki o wielkości nie większej, niż 5-25 mm. Poza tym, ten rodzaj opału nie może przekraczać zawartości 1% siarki w składzie oraz 10 % popiołu. Ekogroszek Husky charakteryzuje się zawartością 7% popiołu oraz 0,5% siarki. Spełnia także wymagania odnośnie wartości ROGI (RI), czyli spiekalności produktu. W przypadku tego produktu waha się ona od 0 do 1. Ostatnim parametrem, jaki musi spełniać ekologiczny opał jest poziom wilgoci – ekogroszek Husky nie przekracza 15%. 

Według opinii ekogroszek Husky jest wydajny i dobrze się spala, a tym samym dobrze ogrzewa. Oznacza to, że ma odpowiednią kaloryczność. Według danych, jakie zapewnia producent, kaloryczność produkty wynosi 25MJ/kg.

Sprawdź:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze