Reklamacje w Leroy Merlin – opinie, czy robią problemy?

Reklamacje, mimo że są irytujące, nie znikną. Na X dobrych egzemplarzy zawsze trafi się ten jeden słaby, który jak na złość znajdzie się w naszych rękach. Jak wyglądają reklamacje w Leroy Merlin? Opinie o tej usłudze znajdziesz w poniższym artykule.  

Reklamacje w Leroy Merlin – opinie 

Zbliżają się święta, więc wszyscy jesteśmy w ferworze strojenia domów i szukania prezentów. Zakupy przedświąteczne są męczące, przez co często chcemy odhaczyć mnóstwo rzeczy za jednym zamachem. Nie do końca przemyślane zakupy lub po prostu – pech – mogą sprawić, że będziemy zmuszeni zareklamować któryś z zakupionych przedmiotów. Jakie reklamacje w Leroy Merlin opinie mają na forach? Czy konsumenci mieli jakieś problemy podczas ubiegania się o wymianę jakieś rzeczy lub o zwrot środków? 

  • przecinarka oddana do reklamacji wróciła do klienta zepsuta
  • kolejny klient podzielił się w swojej opinii tym, że z reklamacją nigdy nie miał problemów, a kupuje w tym markecie budowlanym od lat
  • reklamację drzwi, Leroy Merlin rozpatrzył pozytywnie bardzo szybko 
  • w wątku ,,reklamację w Leroy Merlin opinie” jeden z internautów napisał, że do tego sklepu ma najbliżej, przez co często tam bywa – nigdy nie miał problemu z akceptacją reklamacji
  • użytkownik forum podzielił się swoją historią z kosiarką, którą kilkukrotnie oddawał do reklamacji, bo maszyna zawsze wracała do niego w złym stanie
  • reklamacja drzwi, które zamontowali pracownicy Leroy Merlin, nie została zaakceptowana, ponieważ według sklepu uszkodzenie wynikało ze złego montażu i użytkowania drzwi

Każdy z komentujących robił zakupy w innym sklepie Leroy Merlin, stąd taka rozbieżność w odczuciach związanych z reklamowaniem produktów w tym markecie budowlanym. 

Leroy Merlin jest sieciówką. Sklep w dużej mierze tworzy obsługa, więc nic dziwnego, że osoba z Opola będzie miała inne odczucia niż ta ze Szczecina – w każdym z tych sklepów pracują inni ludzie. Jedni permanentnie robią klientom pod górkę, a inni są wychwalani w opiniach na forach za zaangażowanie i profesjonalizm. 

Zobacz: Parkside – serwis, reklamacje, gwarancja – jak to wygląda w praktyce?

Reklamacje w Leroy Merlin – co mówi o nich regulamin sklepu?

Czasem jest tak, że burzymy się na kwestię, która została dokładnie opisana w regulaminie sklepu. Na przykład bardzo wiele ludzi jest niezadowolonych z tego, że przy odsyłaniu produktu za kuriera, muszą zapłacić z własnej kieszeni, mimo że zasada ta została dokładnie opisana w regulaminie. Co ważnego znajduje się w zasadach funkcjonowania sklepu Leroy Merlin w kontekście reklamacji? 

  • Reklamacje można składać: pocztą (Leroy Merlin, Piątek 99-120, ul. Łowicka 33), mailem ([email protected]) lub stacjonarnie w Dziale Obsługi. 
  • Co powinno się w niej znaleźć? Data wystąpienia nieprawidłowości i jej rodzaj oraz imię i nazwisko. Poza tym trzeba napisać adres, na który sklep może wysłać Ci wiadomość zwrotną. 
  • Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni – sklep zastrzega sobie prawo do wydłużenia tego okresu, ale zobowiązuje się powiadomić klienta, do kiedy wniosek zostanie przeanalizowany.

Są to najważniejsze informacje dotyczące reklamacji, które znalazłam w regulaminie sklepu. Oczywiście polecam Ci przeczytać jego całość, zanim zdecydujesz się coś tam zamówić lub zareklamować. Wiem jednak jak jest – mało kto z nas robi takie rzeczy. Mimo wszystko jest to bardzo rozsądne, bo pomaga uniknąć rozczarowania i zdziwienia, gdy firma czegoś nam odmawia, bo zastrzegła sobie do tego prawo w regulaminie. 

Zobacz: Strug elektryczny Parkside – opinie

Reklamacje w Leroy Merlin opinie mają bardzo skrajne. Jest to spowodowane tym, że Leroy jest sieciówką, która ma multum sklepów w całej Polsce. Jedne są lepsze, a inne gorsze – wszystko zależy od tego, na jakiego pracownika trafisz. Oczywiście każda placówka ma taką samą politykę działania, z którą dobrze jest się zapoznać przed zakupem, bo nawet najmilsza osoba pracująca w Leroy może nie spełnić Twoich oczekiwań względem reklamacji, bo zakazują jej tego zasady, których musi się trzymać.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze