Ekogroszek czeski – opinie, czy jest zakaz, cena za tonę węgla

Kwestia ogrzewania domów, przy pomocy piecy na ekogroszek, budzi w ostatnim czasie niemałe kontrowersje. Do ich znacznego nasilenia przyczynił się fakt, wejścia w życie ustawy antysmogowej. Ma ona na celu zwiększanie świadomości społecznej, na temat paliwa wybieranego do opalania naszych domostw. Misja tych działań jest jedna – zredukowanie do minimum emisji szkodliwych dla środowiska gazów, zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej. Pod znakiem zapytania staje więc kwestia przetrwania na rynku, kopalni i firm, które zajmują się wydobyciem i eksportem ekogroszku, który produkowany jest z węgla kamiennego. Na rynku oferującym sprzedaż ekogroszku, jednym z głównych krajów zajmującym się jego wydobyciem i eksportem poza swoje granice, są Czechy. Ekogroszek czeski opinie ma bardzo dobre. W niniejszym artykule dowiemy się nieco więcej, na temat jego cen, a także importu czarnego złota do Polski. Jeśli jesteście ciekawi, czego się dowiedzieliśmy, zapraszamy do lektury.

Ekogroszek czeski opinie 

Osoby, które do ogrzewania swoich domów wybierają ekogroszek czeski, opiniują go bardzo dobrze. Chwalona jest jego wysoka kaloryczność, która pozwala na szybkie nagrzanie gospodarstwa, przy jednakowym bardzo małym zużyciu produktu. Wśród recenzji na jego temat, bardzo często przeczytać można również o tym, że ekogroszek czeski jest lżejszy niż ten, który wydobywany jest w Polsce. Co również przemawia na dużą korzyść tego artykułu, to fakt, że cena za tonę jest dość mała. Jest to produkt, bardzo chętnie wybierany, do obiektów typu komercyjnego. Takich jak np. hotele, fermy, restauracje, fabryki czy szklarnie. Jak to często bywa, w internecie można natknąć się, na nieprawdziwą informację na temat ekogroszku czeskiego i zakazu jego importu do Polski. Wynika to (według tych informacji) z faktu, że nie spełnia on unijnych norm. Sprawdziliśmy to, jest to nieprawda, być może wręcz zabieg konkurencji, który ma na celu zmniejszenie zainteresowania czeskim ekogroszkiem.

czeski ekogroszek cena
Cena zachęcha do zakupu.

Węgiel czeski opinie 

Co wiemy, na temat węgla czeskiego? Opinie na jego temat, tak jak w przypadku ekogroszku z tego kraju, na duży plus oceniają kwestię jego kaloryczności. Jako ciekawostkę wspomnieć można również, że węgiel czeski wydobywany jest w trzech zagłębiach, do których należą:

  • Most – podobnie jak Sokolov, znajduje się w północnej Bohemii i wydobywa się w nim węgiel brunatny. Obecnie trwają rozmowy, dotyczące powiększenie tej kopalni. 
  • Sokolov – miejsce, w którym również pozyskuje się węgiel brunatny.
  • Śląsk cieszyński – Wydobywa się tu węgiel kamienny. 

Węgiel czeski opinii ma całkiem sporo, jest produktem bardzo mocno importowanym do Polski. Najprawdopodobniej dzieje się, za sprawą jego atrakcyjnej ceny i dobrych parametrów spalania. 

Ekogroszek czeski – cena, ile tona węgla z czech? 

Przemawiającym faktem, na korzyść ekogroszku czeskiego jest cena. Za tonę zapłacić należy kwotę w okolicach 1600 – 2200 zł. Jednak postępująca inflacja oraz globalny kryzys i problemy na świecie, przyczyniają się do dużych zawirowań i niepewnych cen, zwłaszcza, w kontekście surowców energetycznych. Co wiemy na temat ceny ekogroszku w Czechach? Niestety mało jest na ten temat informacji. Można znaleźć tylko dane, które mówią o tym, że tona węgla wynosi tam około 290 zł netto.

Ekogroszek czeski – zakaz, czy jest zakaz importu? 

Czy ekogroszek czeski ma zakaz importu? Nie! Jest to wątek, który pojawia się na forach internetowych dość często i rozprzestrzenia się, niczym zaraza. Nie należy się jednak o to obawiać. Jest on stale dostępny w marketach oferujących węgiel i ekogroszek, a także za pośrednictwem internetu. Nie musimy się zatem obawiać o to, jak kupić ekogroszek z Czech. 

Jak kupić ekogroszek z Czech? Sposoby 

Istnieje kilka sposobów, rozwiązujących kwestie, jak kupić ekogroszek z Czech. Można go nabyć:

  • w internecie
  • w małych sklepach, zajmujących się sprzedażą węgla i ekogroszku
  • dużych marketach budowlanych

Ekogroszek czeski, cenę za tonę ma znacznie korzystniejszą niż jakikolwiek inny. Wspomnieć jednak należy o tym, że na rynku robi się coraz większa ich konkurencja. Coraz częściej spotkać w sklepach można również, ekogroszek kolumbijski. Warto również zastanowić się, nad kwestią wydobywania węgla w Polsce, która w związku ze skomplikowaną w naszym kraju papierologią, do najłatwiejszych nie należy.

Jak na razie, rynek przedsiębiorstw, które zajmują się eksportem i importem węglowych produktów, ma się całkiem nie najgorzej. Cena ekogroszku w Czechach, mimo światowych zawirowań, jest dość stabilna, dzięki czemu, wielu importerów ekogroszku czeskiego, cenę z tonę płaci praktycznie cały czas taką samą. Niewiele jest wiadomo, na temat kwestii, ile mieszkańcy kraju knedliczków i krecika płacą za cenę ekogroszku w Czechach. Tak samo nie możemy też stwierdzić, jak długo będzie jeszcze trwała dobra passa firm węglowych. Wiadomym jest na pewno, że Unia Europejska bacznie przygląda się temu sektorowi. Najbliższa przyszłość pokaże pewnie, jaki będzie los tej branży.

Sprawdź też:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze