Ekogroszek Karlik – opinie, kaloryczność, cena. Z jakiej kopalni?

W tych niepewnych i ciężkich czasach, gdzie wszystko drożeje, a tych najważniejszych produktów na rynku zaczyna brakować, ludzie wpadają w panikę. Nic dziwnego. Lato powoli chyli się ku końcowi i chociaż fale upałów dają złudne poczucie, że do zimy jeszcze daleko, to w rzeczywistości, temat ogrzewania domów zaczyna być coraz bardziej naglący. Wiele osób zastanawia się co zrobić, by zapewnić sobie i swojej rodzinie zapasy kruszcu, tak trudno dostępnego, a tak potrzebnego do ich pieców. W dzisiejszym artykule przedstawię Ci ekogroszek Karlik – parametry, kaloryczność, z jakiej kopalni, a także opinie innych. Sprawdzimy, który ekogroszek lepszy – Karlik, czy Pieklorz? Ustalimy też, jaka jest cena ekogroszku Karlik luzem.

Ekogroszek Karlik – z jakiej kopalni?

Karlik ekogroszek – kopalnia, to kwestia dla wielu interesująca. Skoro tu jesteś, to pewnie też zastanawiasz się, z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Karlik. Jest on pobierany z kopalni Piast-Ziemowit, należącej do Polskiej Grupy Górniczej S.A. Adres, pod który trzeba się udać w przypadku odbioru własnego, to: ul. Kopalniana 10, 43-225 Wola. Karlik ekogroszek pobierany jest z tej kopalni zaledwie od 2018 roku, zdążył jednak zyskać spore grono odbiorców. Co ciekawe są już tworzone plany na przyszłość. Ekogroszek Karlik produkowany w kopalni “Ziemowit”, a także inne mieszanki energetyczne mają być pozyskiwane w znacznie szybszy sposób już w drugiej połowie 2024 roku. Co to oznacza dla ekogroszku Karlik? Kopalnia będzie w stanie wyprodukować nawet 500 tysięcy ton tego kruszcu rocznie. 

Ekogroszek Karlik – parametry, kaloryczność

Ekogroszek Karlik pozyskiwany jest z węgla “Śląskiego”, który jest jednym z najpopularniejszych typów węgla. Po poddaniu go obróbce mechanicznej (kruszenie, przesiewanie, płukanie) powstaje ekogroszek o uziarnieniu 5-25 mm. Parametry Ekogroszku Karlik są imponujące. Jego zawartość siarki osiąga maksymalnie 0,8% natomiast popiołu – 9%. Dzięki temu ekogroszek Karlik ma wysoką kaloryczność, która wypada w granicach 26-28 MJ/kg. Klienci szczególnie zachwalają właśnie te parametry Ekogroszku Karlik. 

Ekogroszek Karlik – opinie

Ekogroszek Karlik opinie zbiera całkiem dobre. Są oczywiście jego przeciwnicy, uważający, że jest on jedynie produkt uboczny zwykłego węgla. Jest jednak wielu zwolenników tego ekogroszku, którzy, choć nie są specjalnie zachwyceni, to jednak doceniają ekogroszek Karlik. Opinie nie wydają się zachwycające, jednak po komentarzach można wyczytać, że Ekogroszek Karlik ma dobrą kaloryczność, co uznają za najważniejszą cechę. Inne parametry ekogroszku Karlik są mniej doceniane, ale uważam, że w tak ciężkich czasach, już stwierdzenie, że “działa” jest dobre, a Ekogroszek Karlik ma opinie lepsze niż “tylko działanie”. Jest też – jak wszystkie ekogroszki – lepszy dla środowiska. Parametry ekogroszku Karlik sprawiają, że cieszy się on szczególnie dobrymi opiniami w kwestiach ekologicznych. Co więcej, można kupić ekogroszek Karlik luzem – cena jest jednak niższa, ponieważ odchodzi od niej cena za dostawę. Jednak kupowanie w ten sposób jest przeznaczone dla osób, które kupują większą ilość kruszcu. 

Ekogroszek Karlik 26 – opinie, cena

Pewnie zastanawia Cię, jakie opinie ma ekogroszek Karlik 26. Kaloryczność jest jednym z bardziej zauważalnych zalet, gdyż jest na naprawdę dobrym poziomie. Wiele osób, które korzysta z niego od lat, chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na forach. Najczęściej przewijającym się tematem jest dostawa. Ekogroszek Karlik 26, opinie zebrał pod tym względem naprawdę dobrze. Worki są przywożone, szczelnie zapakowane, przez co nie przedostaje się do nich wilgoć. To z kolei bardzo dobrze wpływa na jakość jego spalania. Energia nie jest wytracana na pozbycie się wilgoci i oddaje całe ciepło na ogrzewanie domu. Oprócz tego ekogroszek Karlik opinie pozytywne zbiera za rozmiar ziaren węgla, które spełniają wymagania w piecach nowszej generacji. W dodatku, tak jak już wcześniej było wspomniane, ekogroszek Karlik 26 ma opinię wydajnego i ekologicznego, co również jest ważne dla wielu konsumentów. Ludzie dobrze wypowiadają się też o cenie ekogroszku Karlik luzem. 

Ekogroszek Pieklorz czy Karlik?

Który ekogroszek jest lepszy – Karlik czy Pieklorz? Szukając na stronie PGG najlepszego kruszcu dla siebie, możesz natrafić na różne opcje. Dwie z nich są szczególnie podobne, dlatego możesz zastanawiać się: ekogroszek Pieklorz czy Karlik? Jest to trudna kwestia, a opinie na ten temat nie są jednoznaczne. Jedni opowiadają się za jednym, drudzy za drugim i ciężko stwierdzić kto ma rację. Ekogroszek Pieklorz i Karlik mają identyczne ceny. Parametry ekogroszku Karlik różnią się od parametrów Pieklorza w niewielkim stopniu. Możemy zauważyć, że w przypadku Pieklorza pojawia się większa zawartość procentowa popiołu, ale ma on też nieznacznie wyższą granicę wartości opałowej. Jednak jeśli przed nami stoi pytanie “ekogroszek Pieklorz czy Karlik?” nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić. Oba mają swoje wady i zalety, ale przede wszystkim są do siebie bardzo zbliżone. Oba ekogroszki różnią się też miejscem, z którego mogą zostać odebrane. W przypadku własnego odbioru możesz kierować się przy wyborze również bliskością danej lokalizacji.

W trudnych czasach dobrze jest wiedzieć jak najwięcej o produktach, które kupujemy. Najważniejsza w przypadku ekogroszku Karlik jest kaloryczność, którą na całe szczęście ma na zadowalającym poziomie. Jeśli chodzi o to, który ekogroszek lepszy, Karlik czy Pieklorz, niestety nie udało się tego ustalić na podstawie opinii konsumentów. Są one do siebie bardzo zbliżone parametrami i ceną. Jeśli zdecydujesz się na odbiór własny, pamiętaj, z jakiej kopalni odebrać ekogroszek Karlik, a z jakiej Pieklorz, gdyż to właśnie ta lokalizacja stanowi główną różnicę.

Sprawdź:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze