Cyfrowy Polsat w Niemczech? Gdzie kupić, jakie ustawienia?

W wyszukiwarce internetowej niejednokrotnie można natrafić na zapytania czy można używać Cyfrowy Polsat w Niemczech bez anteny. Na początku należy uzmysłowić sobie, że od 2021 roku produkt ten istnieje pod nazwą Polsat Box, jednakże z racji przyzwyczajeń, użytkownicy wciąż posługują się starym nazewnictwem. 

Z artykułu dowiesz się gdzie kupić Polsat Box, czy można oglądać go przez internet, jakie należy zastosować ustawienia, by móc cieszyć się polską telewizją w Niemczech. 

Cyfrowy Polsat przez internet w Niemczech 

Użytkownicy Polsat Box, którzy emigrują do takich krajów jak Niemcy, bardzo często zabierają ze sobą talerze satelitarne i dekodery, aby odbierać polską telewizję w nowym miejscu pobytu. Swego czasu firma Nielsen opublikowała badania, według których już ponad milion emigrantów z Polski zdecydowało się na tego typu rozwiązanie. 

Warto mieć jednak wiedzę, że korzystanie z dekoderów polskich platform satelitarnych jest niedozwolone poza granicami naszego kraju. Tym niemniej platformy nie są w stanie dociec, czy ktoś wykorzystuje w nielegalny sposób ich usługi. Remedium mogłoby być tutaj wyposażenie dekoderów w GPS, co pomogłoby ustalić lokalizację miejsca, w którym przebywa obecnie abonent. Innym sposobem na przerwanie takich praktyk byłoby wykorzystywane do nadawania sygnału narodowego satelity.

Cyfrowy Polsat w Niemczech bez anteny 

Co należy zatem zrobić, by móc oglądać Cyfrowy Polsat w Niemczech bez anteny? Tutaj pomocna okazuje się być nowa technologia, jaką jest telewizja przez internet. W 2018 roku weszło w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1128 w sprawie transgranicznego przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści. 

Ideą, jaka przyświecała powstaniu rozporządzenia było umożliwienie konsumentom korzystania z usług online w zakresie dostępu do treści (w tym muzycznych i audiowizualnych) również w chwili czasowego pobytu w innym kraju członkowskim UE niż państwo stałego pobytu abonenta. Wcześniej było to niemożliwe przez wzgląd na bariery licencyjne.

W ostatnich latach obserwujemy istną ekspansję serwisów streamingowych, które przez internet docierają do naszych domów. W podobny sposób funkcjonuje też telewizja, która chcąc ułatwić swoim odbiorcom odbiór, przenosi się do sieci. Dzięki temu zbędne stają się talerz satelitarny i antena, gdyż z produktu możemy korzystać z różnych miejsc.

Jak ustawić Cyfrowy Polsat w Niemczech?

Cyfrowy Polsat (Polsat Box) już w 2918 roku poinformował w komunikacie swych abonentów, że z racji unijnego rozporządzenia, jego usługi będą dostępne na terenie Unii Europejskiej. Dotyczy to jednak wyłącznie abonentów, którzy zweryfikowali swoje miejsce zamieszkania na terytorium RP.     

Aby móc bezproblemowo korzystać w Niemczech z dobrodziejstw oferty Polsat Box należy zadbać uprzednio ustawienia związane z połączeniem VPN (virtual private network – wirtualna sieć prywatna). Jest to taki typ serwera, który nadaje użytkownikowi pewne cechy, których ten w rzeczywistości nie posiada. W kontekście przedstawianego w artykule problemu chodzi tu o to, że nawet jeśli będziemy w Niemczech, to w przypadku łączenia się z Polsat Box poprzez znajdujący się w Polsce serwer VPN, telewizja ,,pomyśli sobie’’, że jesteśmy w ojczyźnie. Dzieje się tak, ponieważ zostanie nadany nam polski adres IP, który będzie sugerował, że znajdujemy się na terenie RP.

Jak to zrobić? W pierwszej kolejności należy wybrać usługę VPN z rodzimymi serwerami. Zakłada się konto i dokonuje zakupu abonamentu na dany czas. Dalej trzeba ściągnąć ze strony, która udostępnia serwer, specjalny program. Jest on przeznaczony do łączenia się z serwerami. W ustawieniach aplikacji, na liście dostępnych serwerów należy wyszukać nasz kraj i połączyć się z naszym krajem. Wówczas dochodzi do zmiany adresu IP, który staje się polski, dzięki czemu bezproblemowo przez internet możemy oglądać Cyfrowy Polsat w Niemczech bez anteny. 

Cyfrowy Polsat – gdzie kupić?

Na oficjalnej stronie Polsat Box jest dostępna pełna lista autoryzowanych punktów sprzedaży, gdzie możemy kupić produkt. Dzięki temu, że blisko tysiąc placówek znajduje się na obszarze całego kraju, każdy ma możliwość zakupu.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze