Wanna w wannie – gdzie kupić, ceny, opinie

Ta sytuacja, prędzej czy później, spotka każdego posiadacza łazienki. W pewnym momencie stwierdzamy, że nie jest ani nowa, ani nie tak stara (w końcu remontowana 7 lat temu) – trzyma się naprawdę przyzwoicie. Problem pojawia się w chwili, kiedy wzrok zatrzyma się na wannie, tu już widać wyraźne ślady użytkowania. Pojawia się dylemat – co zrobić?

Wizja całkowitej wymiany wanny spędza sen z powiek. To nie tylko konkretne koszty, ale i dużo czasu, bałagan, kucie w kafelkach. Zdecydowanie za dużo zachodu. Istnieje o wiele prostszy sposób – montaż nowej wanny w starej wannie, znany również jako wanna w wannie. O tym, jakie zbiera opinie i czy są warte swojej ceny, a także gdzie kupić taki wynalazek przeczytacie poniżej.

Wanna w wannie – co to? Montaż 

Wanna w wannie to praktyczna i wygodna metoda na renowację starej, widocznie zużytej wanny. Jest możliwa do montażu zarówno w przypadku wanny zabudowanej, jak i wolnostojącej. Polega na umieszczeniu nowej wanny w miejscu starej, bez naruszania całej zabudowy. 

Akrylowy odlew nowej wanny skleja się do formy starej za pomocą dwuskładnikowej, specjalnej piany. Odlew powinien być dopasowany do kształtu i wielkości poprzedniej wanny, aby w pełni go zakryć. Taki montaż można przeprowadzić bez robienia bałaganu, kucia płytek i kafelków. To wprost idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują odnowienia wanny, bez potrzeby generalnego remontu. 

Montaż nowej wanny w miejscu starej wanny polega na dopasowaniu akrylowego wkładu tak, by zakryć starą wannę – wtedy ta pełni funkcję stelażu. W montaż wpisuje się również wymiana systemu odpływowego, który zostanie podłączony do nowej wanny plus położenie silikonu między wanną a płytkami. Warto podkreślić, że to nie tylko niższa cena wymiany wanny. Montaż wkładu akrylowego pozwala na dłuższe utrzymywanie ciepła.

Wanna w wannie – opinie 

Trudno znaleźć negatywne opinie dotyczące montażu nowej wanny w miejscu starej. Jest wiele miejsc, gdzie można kupić taką usługę w bardzo korzystnej cenie. Renowacja wanny wychodzi drożej, niż pomysł wanny w wannie, nie wspominając już o cenie generalnego remontu, który wcale nie jest nam potrzebny, a taki się staje, jeśli będziemy kuć płytki i kafelki okalające starą wannę. Materiał, jakim jest akryl, pozwala utrzymać dłużej wyższą temperaturę wody, a do tego jest wygodny w czyszczeniu. Czy opinie na forum to potwierdzają?

Wanna w wannie – opinie na forum 

Opinie na forum jednogłośnie oceniają montaż wanny w wannie jako opłacalne przedsięwzięcie. Często powtarzającą się opinią jest argument o niskim koszcie wymiany starej wanny na nową. Inną korzyścią jest zaoszczędzony czas, ponieważ montaż jest prosty i zajmuje około dwóch godzin. To nieporównywalny komfort, gdy porównamy czas realizacji nowej wanny w miejscu starej, a czas remontu generalnego, który zajmuje przynajmniej kilka dni. 

Źródło: forum.interia.pl

Innym atutem tego rozwiązania jest komfort podczas czyszczenia wanny akrylowej. Nie wymaga to specjalnych, mocnych detergentów ani specjalnych sprzętów. Ponadto, dzięki odpowiedniemu dopasowaniu nie trzeba się martwić o to, że nowo wstawiona wanna w starej formie będzie się wyróżniać. Według opinii na forum efekty tego montażu są niewidoczne. 

Akrylowe wkłady do wanien sprawdzą się świetnie, jeśli nie mamy ochoty czy czasu na większy remont. Warto podkreślić, że wygoda podczas montażu, jak i niskie koszty wykonania tej renowacji, wcale nie oznaczają, że jest to gorsza alternatywa. Wręcz przeciwnie. Wysokiej jakości materiały oznaczają łatwość utrzymania higieny i czystości. Użytkownicy forum polecają to rozwiązanie szczególnie w przypadku wynajmu mieszkania. 

Wanna w wannie – gdzie kupić? 

W zależności od rozmiaru wanny, montaż nowego odlewu kosztuje około 700 złotych brutto, co uwzględnia nie tylko cenę wanny, ale również koszt montażu i posprzątanie po usłudze. To i tak połowa ceny względem wydatków na nową wannę, wraz z jej montażem. Miejscem powszechnie znanym i dobrze ocenianym, gdzie można kupić taką usługę, jest firma Wanna w wannie. 

Na swojej stronie podają kompleksowy cennik, a także porównanie montażu nowej wanny w miejscu starej z innymi rozwiązaniami, aby przekonać sceptyków do praktyczności tego rozwiązania. Jeśli zależy nam na czasie, korzystnej cenie i porządku, warto wejść na ich stronę, gdzie możemy kupić pełen pakiet usługi.

Podsumowując: rozwiązanie wanny w wannie jest idealne dla każdego, komu zależy na wymianie samej wanny, bez ingerencji w całą łazienkę. Jest tańszym rozwiązaniem niż zakup nowej wanny i możliwym do zamontowania w przypadku każdej wanny. I przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas i nerwy, a także zachodu przy próbie doprowadzenia przestrzeni łazienki do porządku.

Źródło zdjęcia: fanpage „Wanna w wannie”

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze