Błędy w pralce Gorenje – jak je rozwiązać?

Czy ktokolwiek wyobraża sobie codzienne funkcjonowanie bez pralki w domu? Jest to, co prawda, możliwe, ale jakże utrudnione. Pranie ręczne lub korzystanie z pralni publicznych to rozwiązania tymczasowe. Pranie bez pralki nie jest w stanie idealnie doczyścić ubrań, z kolei pranie na mieście bywa znacznie kosztowniejsze niż utrzymanie własnej pralki. Do tego zabiera mnóstwo czasu na dotarcie z praniem, oczekiwanie podczas prania, następnie zabranie swoich rzeczy i powrót do domu. Posiadanie pralki się dużo bardziej opłaca i potwierdza to większość osób, które prowadzą gospodarstwo domowe. Pralki wcale nie są takie drogie, a potrafią znacznie ułatwić życie. Czasami jednak pralki sprawiają kłopoty. Pojawiają się błędy systemowe podczas prania i jeśli ktoś nie zna się na tego typu urządzeniach, może nie wiedzieć, co ma zrobić. Przedstawiamy kilka najczęściej występujących błędów pralek firmy Gorenje.

Pralka Gorenje – błąd F7

Wszystko da się wyjaśnić, nawet błędy, które wyświetla pralka. Gorenje – błąd F7 pojawia się w nich od czasu do czasu. Oznacza on, że pralka w danym momencie nie ma możliwości wypompowania ścieków. Przyczyn tej sytuacji można upatrywać na przykład w zatkanym filtrze, w który wyposażona jest pralka. Gorenje – błąd F7 może oznaczać tutaj też, że pojawił się problem z przełącznikiem ciśnienia lub ewentualnie z modułem sterującym całą pralką.

Pralka Gorenje błąd E7 oraz błąd F4

Błędy zdarzają się w każdej pralce. Jakie jeszcze ma pralka Gorenje? Błąd E7 nie pojawia się często, ale bywa uciążliwy. Sporo osób wpisuje w wyszukiwarkach internetowych hasło „pralka Gorenje błąd E7”. Na jaką odpowiedź mogą liczyć? Błąd ten najczęściej pojawia się po restarcie urządzenia. Oznacza on dość poważny problem związany z zablokowaniem pompy. Czasami wystarcza samo wyczyszczenie elementu, innym razem ingerencja musi być większa. Od czasu do czasu użytkownicy zauważają kolejny błąd, jaki miewa pralka Gorenje – błąd F4. Wówczas skarżą się na niepokojące dźwięki wydobywające się z wnętrza pralki oraz fakt, że nie chce wirować w taki sposób, w jaki powinna. Szukają szybko odpowiedzi na zagadnienie „pralka Gorenje błąd F4”, bo bywa to uciążliwe w codziennym użytkowaniu pralki. Odpowiedzi bywają różne. Często pojawia się zalecenie, aby wyjąć filtr i ocenić, czy nie wpadł do niego jakiś przedmiot, utrudniający prawidłowe funkcjonowanie pralki. Pralka Gorenje – błąd F4 czasem się pojawia, ale nie zawsze oznacza, że potrzebna będzie interwencja specjalisty.

Pralka Gorenje – błąd F3. Co oznacza?

Każdy kod pojawiający się na wyświetlaczu pralki oznacza inny problem. Sprawdźmy kolejny, który miewa pralka Gorenje. Błąd F3. Jak informuje producent sprzętu, jakim jest pralka Gorenje – błąd F3 oznacza, że podczas prania zabrakło wody. Przyczyny tego stanu mogą być różne. Po pierwsze – czasem w domu pojawiają się przerwy w dostawach wody, na które nie mamy wpływu. Po drugie – mogło po prostu dojść do zatkania filtra.

Pralka Gorenje – błąd E3

Jaka to wygoda. Psuje się coś w pralce, a my dzięki informacji zakodowanej na wyświetlaczu od razu wiemy, dlaczego właśnie zatrzymała się nasza pralka Gorenje. Błąd E3 jest ściśle związany z wyborem poszczególnych programów, a mianowicie ostrzega użytkowników, że do planowanego programu pralka może mieć zbyt małą ilość wody. Pralka Gorenje – błąd E3 jest o tyle uciążliwy, że nie pozwoli na uruchomienie wybranego rodzaju prania, nim nie zostanie rozwiązany. Kłopot z poborem wody może mieć różne przyczyny. Ogólny brak wody w całym mieszkaniu albo popsucie się któregokolwiek z dostarczających wodę elementów w pralce. Błędy pojawiają się czasem także w zmywarkach Bosh. Sprawdź je i bądź przygotowany na działanie w razie awarii.

Pralka Gorenje – błąd F5

Ostatni z błędów, jaki może przejawiać pralka Gorenje, błąd F5, który sygnalizuje pojawienie się zanieczyszczeń w filtrze pompy wodnej, nie jest niebezpieczny. Pralka Gorenje – błąd F5 wymaga sprawdzenia stanu węży doprowadzających wodę. Zdarza się, że właśnie w tym miejscu gromadzą się jakieś drobne przedmioty lub zanieczyszczenia, które skutecznie blokują swobodny przepływ wody.

Każdy błąd zasygnalizowany przez pralkę Gorenje coś oznacza. Warto najpierw znaleźć wyjaśnienie wyskakującego kodu niż działać na własną rękę. Z reguły pralki Gorenje są dobrym, bezawaryjnym sprzętem. Wszelkie pojawiające się błędy, choć niepokoją użytkowników, nie są groźnym awariami. Czasami wymagają tylko wyczyszczenia odpływów lub filtrów, ale to zupełnie normalne, zważywszy na jakość wody oraz możliwość przedostania się do pralki drobnych przedmiotów.

Zobacz też:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze