Bateria Green Cell – opinie, testy, ceny, alternatywy

W dobie mobilnych urządzeń dobra bateria jest na wagę złota. Niestety nawet te w drogim sprzęcie z czasem są mniej wydajne. Jednak tam, gdzie problem tam i rozwiązania. Aktualnie na rynku znajdziemy wiele zamienników, które, choć nie wychodzą spod ręki producenta, to sprawują się całkiem nieźle. W poniższym artykule zajmiemy się w głównej mierze bateriami Green Cell i następnie porównamy czy opłacają się bardziej od RDY, Enestar czy Mitsu.

Bateria Green Cell – opinie

Sprawdziliśmy wiele opinii na temat tego producenta – czytaliśmy o tym jak pracuje w laptopach i smartfonach, np. iPhonach. Musimy powiedzieć, że całość prezentuje się bardzo dobrze. Negatywnych komentarzy jest naprawdę niewiele, a i w nich większość dotyczy przykrych sytuacji podczas dostawy, na co sam producent nie ma większego wpływu. Niekiedy pojawiają się opinie, gdzie bateria Green Cell działa lepiej od oryginalnych, a czasem jedynie trochę gorzej. Jedynie w pojedynczych przypadkach, baterie nie spisały się najlepiej. Jak więc wygląda to na konkretnych przykładach?

Bateria Green Cell do iPhone – opinie

Apple i jego iPhony to dość specyficzna grupa produktów. Marka jak ognia unika możliwości, by jego urządzenia były kompatybilne z produktami innych producentów, a za swoje żąda niemałych sum. Green Cell posiada jednak w swojej ofercie bardzo wiele baterii do różnych modeli iPhonów. Jak się okazuje współgrają ze smartfonami bardzo dobrze. 

Częstym problemem wśród starszych modeli (np. iPhone 5/6) było wyłączanie się na mrozie, czy po prostu słaba żywotność baterii. W przypadku wymienionej baterii niczego takiego nie zarejestrowaliśmy. Jednak głównym atutem tego rozwiązania jest cena – dobrze wiemy jak to jest z Applem. Green cell oferuje swoje produkty w naprawdę przystępnych cenach, np. Baterie do iPhona 6 dostaniemy już za niecałe 50 złotych, to 30-50 złotych mniej niż w przypadku oryginału. Zdecydowana większość (~95%) kupujących jest zadowolona z tego rozwiązania.

Źródło: Allegro. Średnia ocena dla ich produktów to 4,8 na 5.

Bateria Green Cell do laptopa – opinie

Laptopy mają to do siebie, że ich baterie eksploatują się o wiele łatwiej niż w przypadku smartfonów. Wymiany są tu znacznie częstsze, dlatego dobry zamiennik jest na wagę złota.

Baterie Green Cell do laptopów mają jednak bardziej przyziemne opinie. Patrząc na to sceptycznym okiem, zamienniki często są w podobnej cenie co oryginały. Co prawda zazwyczaj funkcjonują tak samo, jednak zależne jest to w większości od konkretnego modelu laptopa. Czasem wychodzi to lepiej, czasem trochę gorzej. W internetowych opiniach klienci są w większości zadowoleni z zakupu. Jaki z tego wniosek? Sprawdzajmy kompatybilność Green Cell z naszym laptopem w internetowych komentarzach, by uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.

Możemy natknąć się tu jednak na mały problem. Oryginalne baterie, nawet jeśli są w tej samej cenie, zazwyczaj leżakują na magazynach, a to nie jest dla nich dobre (w ten sposób potrafią tracić na swojej żywotności). Jak można to sprawdzić? Możemy poprosić o taką informację samego sprzedawcę. Przy zakupie weźmy to wszystko pod uwagę.

Zobacz: Jak naładować akumulator do wkrętarki bez ładowarki?

Bateria Green Cell – alternatywy

Tak jak mówiliśmy, chcielibyśmy jeszcze pokrótce omówić alternatywne marki baterii – RDY, Mitsu i Enestar. Zacznijmy od tej ostatniej.

O Enestar w internecie nie ma za wiele, co zdecydowanie zwiększa ryzyko, iż kupiony przez nas produkt nie spełni naszych oczekiwań. O tego typu markach dominuje przekonanie, że jeżeli cena wypada korzystnie, to warto zaryzykować. Gdy cena jest porównywalna do oryginału, no cóż, ryzyko dość mocno nam się zwiększa. Choć chcielibyśmy powiedzieć więcej, w przypadku Enestar radzimy być po prostu ostrożnym.

Enestar czy Green Cell? Zdecydowanie Green Cell.

Bateria RDY czy Green Cell

RDY to sprawdzony i dość znany producent baterii – w jego przypadku nie musimy obawiać się internetowego scamu. Jego produkty są zazwyczaj o wiele tańsze od oryginalnych baterii, co przy zakupie zamiennika jest dość istotne. Jednak tam, gdzie niższa cena, tam i na pewno spada jakość. Choć w internecie figurują bardzo pozytywne opinie, jesteśmy wobec nich dość sceptyczni, gdyż najczęściej są to jedynie gwiazdki (nie jest to zbyt wiarygodne).

Zobacz: Baterie Polion – opinie o produkcie

Rdy czy Green Cell? Cenowo na pewno RDY, choć lepszej jakości doszukiwalibyśmy się w bateriach Green Cell.

Bateria Mitsu czy Green Cell

Baterie te Mitsu prezentują się niemal identycznie jak te od Green Cell, figurują nawet w tych samych przedziałach cenowych. Żeby się nie powtarzać, sugerujemy, by przy Mitsu wziąć pod uwagę te same czynniki, jak w przypadku pierwszego producenta.

Mitsu czy Green Cell? Trudno stwierdzić, najlepiej decyzje podejmować na podstawie znalezionych w internecie opinii, odnoszących się do konkretnych modeli Laptopów.

Nieważna czy decydujemy się na Green Cell, czy będzie nim Mitsu, Enestar lub RDY, kupowanie zamienników zawsze wiąże się pewnym ryzykiem. Rekomendujemy, by każdy zakup rozważać indywidualnie i nie sugerować się opiniami modeli urządzeń innych niż nasze. Jednak, by nasza opinia nie była jałowa, w naszej opinii najlepiej prezentuje się Green Cell i to u tej firmy doszukiwalibyśmy się najlepszych rozwiązań.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze