Wymiana drzwi wejściowych – na własną rękę czy z pomocą specjalisty?

Stolarka drzwiowa i okienna wymaga naprawy lub wymiany na nową najczęściej po kilku latach ciągłego użytkowania. Liczne zarysowania, nierówności, a nawet opadające zawiasy, to powody, dla których warto zastanowić się nad wymianą drzwi zewnętrznych w nieruchomości. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź ten krótki poradnik.

Zewnętrzne drzwi wejściowe to ważny element wyposażenia nieruchomości mieszkalnej. Wpływa na poziom termoizolacji budynku, a więc redukuje ryzyko utraty ciepła w sezonie grzewczym. Nowe drzwi do domu powinny być dopasowane idealnie do otworu drzwiowego i okucia, inaczej będziesz zmuszony do wykonania prac budowlanych polegających na poszerzeniu lub zwężeniu otworu dla stolarki drzwiowej.

Jakie drzwi zewnętrzne warto wybrać? Sprawdź ofertę firmy DAKO!

Drzwi wejściowe to wizytówka domu i mieszkania. Zanim zdecydujesz się na konkretne okucia i skrzydła, sprawdź ofertę drzwi zewnętrznych firmy DAKO. To produkty najwyższej jakości tworzone z dbałością o najmniejsze detale. W ofercie przedsiębiorstwa DAKO.EU znajdziesz drzwi zewnętrzne:

nakładkowe – prestiżowe, nowoczesne i wykonane z aluminium, wytrzymałego drewna lub tworzywa sztucznego (PVC)

  • ramowo-płycinowe – drewniane, idealne do klasycznych budynków mieszkalnych,
  • wsadowe – to funkcjonalna odmiana drzwi zewnętrznych z PCV,
  • profilowane – skrzydła na profilach aluminiowych, które nadające się do użycia zarówno jako drzwi zewnętrze, jak i wewnętrzne,
  • specjalne – przeznaczone do systemów przeciwpożarowych lub bocznych drzwi garażowych.

A może chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto kupić drzwi wejściowe od DAKO? Proponowane przez producenta skrzydła drzwiowe to m.in. gwarancja bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, idealne parametry termoizolacyjne, łatwość montażu i konserwacji oraz ponadczasowy design.

Wymiana drzwi wejściowych krok po kroku

Już wybrałeś drzwi wejściowe do swojej nieruchomości? Montaż ramy i skrzydła drzwi nie jest skomplikowany. Wystarczy, że masz podstawowe narzędzia i wiedzę w tym zakresie. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby zamontować drzwi w domu – skontaktuj się z profesjonalną firmą montażową. Zyskasz pewność, że nie stracisz gwarancji w razie błędnego osadzenia skrzydła. Proces montażu drzwi zewnętrznych to kilka kroków:

  • Wykonaj pomiary w miejscu montażu i zakup nowe drzwi z kompletem niezbędnych elementów.
  • Posługując się wytycznymi z instrukcji producenta zamontuj nową ościeżnicę drzwi. W razie potrzeby wykonaj zwężenie lub poszerzenie otworu drzwiowego w ścianie.
  • Osadź ramę drzwi w nowym otworze. Możesz skorzystać z podkładek i klinów. Zadbaj też o zachowanie kątów prostych i pionów/poziomów.
  • Po zamontowaniu ościeżnicy wtłocz piankę montażową w przestrzeń pomiędzy ościeżnicą a murem, by zagwarantować drzwiom stabilność i odpowiednią izolację montażu.
  • Jeśli trzeba przykręć zawiasy i zamontuj skrzydło drzwiowe.

Samodzielne zamontowanie nowych drzwi wejściowych jest możliwe, ale jeśli czujesz, że brak Ci wystarczającego doświadczenia, skorzystaj ze wsparcia fachowców.

Artykuł sponsorowany

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze