Testery diagnostyczne – ranking

W profesjonalnym warsztacie samochodowym nie może zabraknąć podstawowego wyposażenia diagnostycznego. Z pomocą dobrego interfejsu diagnostycznego możliwe jest szybkie wykonanie wszystkich niezbędnych pomiarów, wskazujących na miejsce wystąpienia usterki. Posiadanie takiego urządzenia znacznie skraca czas potrzebny na naprawę pojazdu.

Komputer diagnostyczny dla warsztatów to jedno z najważniejszych elementów ich wyposażenia. Warto przyjrzeć się, jaki tester diagnostyczny w 2021 roku uważany jest za najlepszy i w jaki warto zainwestować. Także w niższym przedziale cenowym do 500 złotych.

Jaki tester diagnostyczny do warsztatu warto wybrać?

Dzisiaj tester diagnostyczny do warsztatu nie musi być drogi, żeby był skuteczny. Ważny jest za to zakres możliwości, jakie daje diagnoście. Wśród popularnych opcji, w jakie są wyposażone, można wymienić możliwość kasowania błędów, w tym błędów ABS i silnika, a także kontrola samopoziomowania reflektorów. Niektóre z testerów diagnostycznych do warsztatów mogą wykrywać cofanie licznika pojazdu. Im więcej funkcji chcemy posiadać w swoim urządzeniu, tym więcej musimy za niego zapłacić. W takim wypadku jaki tester diagnostyczny polecacie, drodzy fachowcy? Poniżej przedstawiamy nasz ranking testerów diagnostycznych, oparty na znalezionych w sieci opiniach.

Skaner diagnostyczny – jaki wybrać? Ranking najlepszych produktów

Najlepszym testerem diagnostycznym w rankingu okazało się urządzenie Launch CRP123 OBD2. Za cenę nieco ponad 1000 złotych mamy szybki dostęp do specyfikacyjnych danych pojazdów pochodzących nie tylko z terenu Polski, ale również Europy i Azji. Urządzenie jest w stanie wykryć i poradzić sobie z popularnymi błędami, w tym z błędami układu ABS, SRS, silnika oraz skrzyni biegów. Model może działać w trybie transmisji, co wyróżnia go na tle konkurencji. Ponadto możliwe jest wydrukowanie odczytów przez komputer. Wszystkie wyświetlane wykresy, nagrywane i odtwarzane dane są w pełnym kolorze. Czy taki interfejs diagnostyczny do warsztatu będzie odpowiedni? Z pewnością tak. Na drugim miejscu rankingu testerów diagnostycznych umieściliśmy produkt Bosch OBD 150. Pod względem ilości parametrów niewiele ustępuje swojemu poprzednikowi. Cena urządzenia jest w tym przypadku znacznie niższa, co czyni go tym atrakcyjniejszym. Pytacie, jakim interfejsem diagnostycznym do warsztatu jest model Bosch OBD 150? Również odpowiednim, który podoła podstawowym zadaniom. Jest w stanie odczytywać i kasować popularne błędy, a także w czasie rzeczywistym podawać wszystkie niezbędne dane do dalszej diagnostyki. Trzecie miejsce w rankingu testerów diagnostycznych zajmuje SmartPilot Racekey OBD, dodatkowo współpracujący z aplikacją na smartfonie. To dodatkowe udogodnienie, które może wpłynąć na ostateczny wybór tego, jaki tester diagnostyczny znajdzie się waszym posiadaniu.

Jaki tester diagnostyczny kupić do 500zł?

Niekoniecznie tester diagnostyczny musi służyć jedynie pracy mechanika. Jeśli ktoś ma zamiłowanie do motoryzacji i próbuje samodzielnych napraw, to odpowiedni interfejs diagnostyczny może wiele ułatwić. Pozostaje więc kwestia, jaki tester diagnostyczny kupić do 500zł? Wśród propozycji, jakie można znaleźć w sklepach, jest iCarsoft FR V2.0 w cenie około 450 złotych. W tej cenie otrzymujemy możliwość zdiagnozowania popularnych modeli, jak Peugeot, Citroen, Dacia i Renault wraz z konserwacją elektronicznego układu hamulca postojowego. Wartym uwagi dodatkiem jest system kontrolujący DPF. Urządzenie umożliwia również kalibrację czujnika kąta skrętu, czyli SAS. Za tę cenę to naprawdę przyzwoita liczba opcji. Za nieco ponad 400 złotych można kupić też MULTIDIAG PRO + SILVER Bluetooth. Zastanawiając się, jaki tester diagnostyczny kupić do 500zł, warto poszukać takiego, który oferuje wszystkie podstawowe opcje serwisowe, jak odczyt i kasowanie błędów czy kodowanie. W MULTIDIAG PRO znajdziemy też opcję wypalania i regeneracji DPF i bieżący podgląd parametrów samochodu. Najtańszą propozycją, która jednak także jest warta uwagi, jest Vgate iCar OBD w cenie… 50 zł. Według fachowców to opcja, która daje najwięcej w najniższej cenie, jeśli ilość opcji liczyć w stosunku jeden do jednego do ceny.

Skaner diagnostyczny – jaki wybrać, aby spełniał oczekiwania?

W podejmowaniu decyzji o tym, jaki tester diagnostyczny z 2022 wybrać, wielu kieruje się posiadanym budżetem oraz celem zakupu. To dobre posunięcie, ponieważ w każdym przedziale cenowym można znaleźć perełkę oferującą naprawdę duże możliwości diagnostyczne.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze