Stihl FS 120 – opinie i cena produktu

Do w pełni profesjonalnego zadbania o tereny zielone wokół swojej posesji niezbędna jest nie tylko kosiarka, czasem pilarka, ale również kosa spalinowa do dotarcia w najtrudniejsze rejony. Chociaż na rynku nie brak tanich podkaszarek, wciąż warto inwestować w sprzęt z wyższej półki. Taką jest z pewnością marka Stihl, istniejąca na rynku od… 1926 roku. Bogate doświadczenie i wciąż udoskonalane technologie – czego chcieć więcej?

Jednak każdy chce więcej – również w przypadku modelu Stihl FS 120 cena nie jest zadowalająca dla każdego. W tej kwestii trzeba umieć pójść na kompromis – doskonała jakość za nieco większą sumę. Prędzej czy późnej zakup takiej kosy spalinowej zwróci się inwestorowi.

Kosa spalinowa FS 120 – opinie

Niektórzy obawiają się korzystania z kosy spalinowej FS 120 – opinie niektórych użytkowników wręcz budzą grozę – ostatecznie jednak okazuje się, że niebezpieczeństwo sprowadzają na siebie sami użytkownicy, wykorzystując sprzęt niezgodnie z przeznaczeniem oraz bez skorzystania z instrukcji obsługi. Pozostałe o Stihl FS 120 opinie są dobre oraz bardzo dobre, a to głównie za sprawą posiadanych parametrów. Pojemność skokowa podkaszarki jest równa 30,8 centymetra sześciennego. W modelu zastosowana została głowica żyłkowa Schneidwerzeug AC 25-2. Niemała jest też sama średnica cięcia – wynosi aż 420 mm. Moc urządzenia obliczone zostało na 1,3 kW, czyli 1,8 KM. Zbiornik paliwa ma pojemność 0,64 litra, jednak ze względu na oszczędny silnik i nowoczesne systemy Stihl FS 120 ma opinie bardzo wydajnego i oszczędnego urządzenia.

Co jeszcze wpływa na opinie o kosie spalinowej FS 120?

Znacznie ciekawsze od samych parametrów technicznych są udogodnienia dla użytkowników, przydatne i nowoczesne funkcje, jakie o kosie spalinowej Stihl FS 120 forum wręcz huczy. Najważniejszym tematem, jaki poruszamy jest na temat kosy spalinowej Stihl FS 120 na forum, jest funkcja zabezpieczająca operatora. System STIHL ElastoStart odciąża stawy oraz mięśnie osoby wykonującej pracę. Specjalny amortyzator został umieszczony w uchwycie elementu odpowiadającego za rozruch silnika. Dzięki niemu możliwe jest też odpalenie wersji Stihl FS 120 wg opinii bez większych szarpnięć, wręcz płynnie. Do zalet podkaszarki z pewnością należy również ręczna pompa paliwa – paliwo jest prowadzone bezpośrednio do gaźnika po naciśnięciu przycisku, co redukuje ilość wykorzystywania linki rozrusznika. Wśród ułatwiających pracę elementów z pewnością należy wymienić także kompensator, odpowiadający za pozostawienie przez dłuższy czas mocy silnika bez zmian, co wpływa na jakość i szybkość pracy.

Stihl FS 120 – cena: za wysoka czy adekwatna do jakości?

W oficjalnym sklepie firmy za model Stihl FS 120 cena wynosi około 1700 złotych. Oczywiście na rynku znajdziemy również znacznie tańsze podkaszarki, jednak ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. W przypadku Stihl FS 120 cena w zestawie dotyczy wersji z nowoczesnym silnikiem 2-MIX, oszczędnym o ekologicznym, z wielofunkcyjnym, sprytnym przełącznikiem, systemem antywibracyjnym STIHL redukującym ilość drgań, oraz z systemem STIHL ElastoStart. Zestaw zawiera również oburęczny uchwyt i szelki.

Narzędzie według producenta przystosowane jest do profesjonalnego usuwania nie tylko trawy, zwłaszcza wysokiej, ale również zarośli czy twardych roślin z zaniedbanych posesji i ogrodów. Moc urządzenia pozwala także na poradzenie sobie z cienkimi drzewami oraz niewielkimi krzewami. To zaś sprawia, że kosę spalinową Stihl FS 120 opinia publiczna uznała za uniwersalną. I w tym wypadku za model Stihl FS 120 cena nie jest wygórowana, a zdecydowanie adekwatna.

Do zestawu można dobrać sobie również kilka niezbędnych w trudniejszych warunkach akcesoriów, jak szelki przeznaczone do prac w lesie za około 420 złotych, zapewniające widoczność czy uniwersalne szelki ADVANCE PLUS w cenie ok. 230 złotych.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze