Husqvarna 445 – opinie użytkowników

Marki Husqvarna nikomu nie trzeba przedstawiać – znana w Polsce od lat, kojarzona z doskonałą jakością, solidnym wykonaniem, niezawodnością oraz doskonałymi parametrami. Słusznie reklama Husqvarny 445 na forum kojarzy się z wycinką lasu – to jedno z najstarszych szwedzkich przedsiębiorstw. Jako producent doskonałych narzędzi nie spoczywa na laurach, a jedynie tworzy kolejne urządzenia zaskakujące klientów.

Jednym z częściej wymienianych narzędzi jest pilarka Husqvarna 445 – opinie o niej można znaleźć na wszystkich liczących się forach internetowych, w sklepach, a nawet na portalach społecznościowych. Spokojnie można powiedzieć, że mimo stosunkowo młodego wieku jest to jeden z topowych modeli tej znakomitej marki i chociażby z tego powodu warto przyjrzeć się mu z bliska.

Husqvarna 445 – opinie użytkowników

Jeśli chodzi o piłę Husqvarna 445 i opinie użytkowników, trudno znaleźć kogokolwiek niezadowolonego ze sposobu jej pracy, uniwersalności czy prawdziwego hitu obiecywanego przez producenta – mocnego i wydajnego silnika x-Torq. W przypadku nowej Husqvarny 445 x-Torq opinie koncentrują się właśnie na możliwościach silnika. Klienci wskazują na fakt, że pilarka działa bez zarzutu i bezawaryjnie nawet podczas wycinki w lesie, podczas częstego gaszenia i odpalania. To bardzo cenna informacja, ponieważ spora część pilarek ma problem właśnie z częstym rozruchem.

Husqvarna 445 – opinie o parametrach technicznych

Na najmocniejsze strony Husqvarny 445 w opinii klientów składają się właśnie jej podstawowe parametry. Chodzi tu głównie o nowoczesny, odporny na wzmożoną eksploatację silnik o mocy 2,1 kW o pojemności skokowej 45,7 centymetrów sześciennych.  Pilarka Husqvarna 445 wg opinii ma solidną konstrukcję, co przekłada się na jej wagę – niespełna 5 kg. Producent zastosował w tym modelu ekonomiczny silnik x-Torq, odpowiedni do profesjonalnego użytku, zmniejszający pobór paliwa; został on wyposażony również w kilka sprytnych funkcji oraz systemów ułatwiających pracę i korzystanie z urządzenia.

Husqvarna 445 na forum, jak i w opisie samego producenta, ma być sprzętem idealnie nadającym się do ciężkiej pracy przy wyrębie drewna. Niezawodność ma zapewnić silnik o wyjściowej mocy 2,1 kW i maksymalnym momencie obrotowym równym 2.4 Nm. Silnik w kulminacyjnym punkcie jest w stanie pracować z prędkością 13 000 obrotów na minutę, a przy wykorzystaniu maksimum mocy wygeneruje 9 000 obrotów na minutę. Husqvarna 445 w opinii klientów jest dzięki temu bardzo zrywna, a praca na niej jest zwyczajnie przyjemna i stosunkowo lekka. Długość prowadnicy wynosi 15 cali, natomiast zalecany zakres jej długości mieści się w przedziale od 13 do 20 cali. Rekomendowana do niej piła łańcuchowa to H30.

Husqvarna 445 na forum: czym wyróżnia się nowy model?

Lista ciekawych, zastosowanych udogodnień w modelu piły Husqvarna 445 x Torq wg opinii jest naprawdę długa. Warto zacząć od automatycznego powracania do wyjściowej pozycji urządzenia oraz wskaźnik poziomu paliwa. Uruchamianie maszyny jest ułatwione dzięki zamontowanej dodatkowo pompce paliwa oraz systemowi Smart Start. To jednak nie wszystko, co czeka na klientów zainteresowanych pilarką Husqvarna 445 i ceną jej zakupu.

Pilarka jest warta swojej ceny – a to ze względu choćby na takie systemy, jak Air Injection System, za sprawą którego konieczność wymiany filtra zdarza się znacznie rzadziej, a to wpływa na oszczędność eksploatacji. Samo czyszczenie lub nawet wymiana filtra jest maksymalnie uproszczona. Urządzenie jest wyposażone także w specjalne linie, dzięki którym obalanie ściętych drzew jest nie tylko prostsze, ale i bezpieczniejsze.

Piła spalinowa Husqvarna 445 – cena

Topowe marki i ich najlepsze produkty, jak piła spalinowa Husqvarna 445 cenowo wypada dość drogo – klient jednak zawsze ma pewność, za co płaci. W przypadku następcy bardzo popularnego i sprawdzającego się w różnych warunkach modelu 340, piły spalinowej Husqvarna 445 cena w sklepach internetowych zaczyna się od około 1700 do 2000 złotych brutto. Co ciekawe, w jej przypadku pilarki Husqvarna 445 cena wskazywana jest jednak jako wada produktu, uważana przez wielu – mimo widocznych zalet – za zbyt wygórowaną, nawet jak na rekomendowaną do ciężkiej pracy markę. To jednak kwestia sporna, jeśli za nieco droższym, profesjonalny sprzęt mamy zapłacić nieco więcej, otrzymując w zamian funkcjonalną, praktyczną i naprawdę solidną maszynę do wykonywania najcięższej pracy.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze