Parkside – serwis, reklamacje, gwarancja – jak to wygląda w praktyce?

Marki własne, szczególnie te związane ze znanymi dyskontami spożywczymi, budzą w wielu mieszane uczucia. Szczególnie, kiedy w tym samym sklepie można kupić w promocyjnej cenie schab, marchewkę i, dajmy na to, zestaw kluczy nasadowych. Tymczasem marka własna sieci Lidl, Parkside, ma się wcale nieźle. Przybywa również klientów zadowolonych z jakości zakupionego sprzętu, jak i oczywiście ich ceny.

Jak się okazuje, najwięcej emocji budzi nie kwestia samych narzędzi, ale sposób i możliwości rozstrzygania ewentualnych reklamacji czy serwis. Parkside w Polsce nie ma z tym najmniejszych problemów. Jak więc działa obsługa posprzedażowa tej marki własnej?

Parkside – gwarancja na zakupiony sprzęt

Ceny narzędzi w Lidlu są zdumiewająco korzystne; to główna sprawczyni ich powodzenia, zwłaszcza wśród amatorów domowego majsterkowania. O ile elektronarzędzia do sklepów Lidl produkuje niemiecka firma Kompernass, to wszystkie inne narzędzia, czyli między innymi klucze, produkowane są w chińskich fabrykach. Parkside gwarancja uzależniona jest głównie od rodzaju zakupionego sprzętu. Kupując elektronarzędzia Parkside gwarancję zyskuje się zazwyczaj na dwa, a nawet trzy lata. W przypadku mniejszych narzędzi, w tym narzędzi ręcznych Parkside, gwarancja obejmuje zwykle pierwsze sześć miesięcy po zakupie produktu.

Parkside – serwis w sklepie Lidl?

Serwis Lidla Parkside działa według korzystających z niego klientów bez większych zastrzeżeń. Jedyne uwagi dotyczą jedynie czasu oczekiwania na efekt prac serwisu Lidla Parkside – według niektórych opinii Parkside serwis oddaje naprawione sprzęty nawet po dwóch lub trzech miesiącach oczekiwania. Można to zjawisko dość łatwo wytłumaczyć, biorąc pod uwagę zapewne ograniczone możliwości serwisowe i ich stosunek do ilości otwartych sklepów sieci Lidl oraz ilości sprzedawanych produktów z kategorii narzędzia i urządzenia. Parkside serwis jest jednak solidny, nie robi problemów oraz nie docieka, dlaczego urządzenie w ogóle takiego serwisu Lidla Parkside wymaga.

Parkside reklamacja – czy można coś w ten sposób ugrać?

Nawet w przypadku dobrych jakościowo narzędzi mogą zdarzyć się wadliwe części, niespasowanie poszczególnych elementów czy fabryczne defekty. Parkside reklamacja jest więc jedną z opcji dostępnych dla klientów sieci Lidl. Rozpatrywaną przez Lidl reklamację sprzętu Parkside można składać w bardzo prosty sposób, opisany dokładnie w regulaminie sklepu. Osoby korzystające z możliwości zareklamowania wadliwego czy przedwcześnie zużytego sprzętu mają szansę na ich naprawienie i zwrot lub wymianę na nowe bez żadnego kłopotu. Reklamacja Lidl Parkside działa, a jej zgłoszenie nie stanowi żadnego problemu.

Jak złożyć reklamację Lidl Parkside?

W przypadku marki Parkside reklamacja może być zgłoszona w najbliższym sklepie Lidl, w pobliżu którego znajduje się klient – i/lub sprzęt. W Lidlu reklamację sprzętu Parkside zgłasza się pracownikowi lub bezpośrednio kierownikowi. Ważne, aby Parkside reklamacja była sporządzona na specjalnym formularzu reklamacyjny, dostępnym na stronie internetowej sklepu lub na zwykłej kartce papieru – napisana odręcznie i samodzielnie. W formularzu reklamacji Lidl Parkside należy podać swoje dane, dokładny opis urządzenia wraz z jego numerami seryjnymi, dokładny opis wady lub uszkodzenia, ale też swoje żądania, czyli proponowany sposób rozwiązania kwestii uszkodzonego produktu. Aby skorzystać z Parkside serwisu czy zgłosić do Parkside reklamację sprzętu, należy przedstawić paragon zaświadczający o zakupie urządzenia.

Czy warto brać pod uwagę i zakup narzędzi Parkside, i serwis Parkside?

Marka Parkside jest jest jedną z popularniejszych, ale na tę popularność nie składa się wyłącznie niska cena. Parkside serwis oraz Parkside gwarancja obejmuje szereg urządzeń, nadających się też do profesjonalnego wykorzystania w firmie. Wśród chętnie wybieranych urządzeń wymienia się wiertarki, szlifierki, ale też dalmierz, bruzdownicę czy frezarkę.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze