Materace Hilding dla par – balans komfortu dla obojga

Wybór odpowiedniego materaca dla par to duże wyzwanie. Musi być wygodny i bezpieczny dla jednej i drugiej osoby. Małżonkowie są zupełnie odmieni – różnią się wagą, gabarytami i preferencjami. Dlatego podłoże do snu powinno być tak skonstruowane, aby spełnić wymagania jednej i drugiej osoby. Warto wiedzieć, czym się kierować przy wyborze materaca dla par i jakimi cechami powinien się on wyróżniać.

Odpowiednia twardość materaca

Bardzo ważną właściwością każdego materaca jest jego odpowiedni stopień twardości. Szczególnie wybierając model dla par, trzeba zwrócić szczególną uwagę na ten parametr. Odpowiednio twardy materac zapewni właściwe podparcie dla ciała i przede wszystkim dla całego kręgosłupa, co z pewnością zwiększy komfort snu. Kupując materac dla małżeństwa, należy kierować się wagą jednego i drugiego partnera. Jeśli nie różni się ona zbytnio od siebie, sprawa jest zdecydowanie łatwiejsza. Komplikacje pojawiają się, gdy jeden partner jest zdecydowanie cięższy. W takiej sytuacji można zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań. Przede wszystkim można po prostu kupić dwa osobne materace, dostosowane do potrzeb jednej i drugiej osoby. Aby jednak uniknąć pojawiającej się między nimi szpary, można kupić specjalny materac nawierzchniowy lub materac dedykowany właśnie parom.

o-czym-powinno-sie-pamietac-wybierajac-materac-dla-par.jpg

O czym powinno się pamiętać, wybierając materac dla par?

Materace dla par to bardzo specyficzne produkty. Powinny być one jak najlepiej dobrane do potrzeb, jednak nie jest to takie proste i trzeba pójść na pewien kompromis. Dzięki dobraniu właściwego materaca, który spełni wymagania i jednej i drugiej osoby, można zapewnić sobie komfortowy i efektywny sen i uchronić się przed pojawianiem się różnych dolegliwości, przede wszystkim związanych z kręgosłupem. 

Specjalne materace dla par

Aby jedna i druga osoba z pary mogła się cieszyć komfortowym snem, warto zainwestować w specjalistyczny materac marki Hilding. Sprawdza się on bardzo dobrze, nawet jeśli różnica wagowa miedzy jedną i drugą osobą z pary wynosi ponad 30 kg. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się modele sprężynowe. Są one skonstruowane w taki sposób, że indywidualnie dostosowują się do ciężaru ciała, dzięki czemu gdy jedna z osób się poruszy, materac się nie rusza, nie przesuwa itd. Ciekawym przykładem jest model Zorba. Posiada on 7 stref sprężynowych, które tworzą całą konstrukcję, tak że jedna i druga osoba ma bardzo wygodne podłoże podczas snu. W niektórych modelach materacy, dodatkowo stosuje się specjalną piankę Velvet Touch, która pozwala zapewnić najlepszą sprężystość i twardość. Warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie: https://sleepinghouse.pl/.

Materace nawierzchniowe dla par

Jak wspomniano wcześniej, dobrym rozwiązaniem dla par jest zakup materaca nawierzchniowego. Jest to cienka nakładka, którą nałożyć na wybrany materac  – co jest też swego rodzaju oszczędnością. Materac nawierzchniowy dostosowuje się do ciała osób, które na nim śpią, zmiękcza lub utwardza podłoże, a także zapewnia idealnie podparcie dla kręgosłupa. Materace nawierzchniowe dostępne są różnych rozmiarach. Najbardziej popularny jest materac 90 x 200. Można go ułożyć zarówno na wybranym materacu lub np. na kanapie z funkcją spania.

Wymiary materacy dla par

Bardzo ważną kwestią podczas wyboru materacy idealnych dla par jest także ich wymiar. W przypadku wyboru materaca podwójnego, nie należy wybierać materaca węższego niż 160 cm. Najlepsze są modele na 180 lub 200 cm. Zapewniają one należyty komfort i wygodę, a dodatkowo z pewnością taki wymiar zaprocentuje, gdy w rodzinie pojawi się dziecko. W przypadku zakupu dwóch, pojedynczych materacy, każdy z nich powinien mieć szerokość 80 lub 90 cm. Oczywiście zakup powinien być dobrze dopasowany do ramy łóżka. Większe materace zapewniają duża swobodę.

Wybór materacy dla dwojga to duże wyzwanie. Jeśli partnerzy znacznie się od siebie różnią wagą, należy przywiązać szczególną staranność do wyboru odpowiedniego materaca. Marka Hilding oferuje modele najwyższej jakości, które zapewniają należyty komfort oraz bezpieczeństwo podczas snu. Nawet osoby, których waga różni się od siebie o ponad 30 kg mogą spać spokojnie! Ciekawym rozwiązaniem są także materace nawierzchniowe. Można je ułożyć na innych materacach, aby poprawić ich właściwości i dopasować do potrzeb jednej i drugiej osoby. Niektórzy z kolei decydują się na zakup dwóch osobnych materacy dla jednej i drugiej osoby. Są one indywidualnie dostosowane do potrzeb i wymagań zarówno jednej jak i drugiej osoby.

wymiary-materacy-dla-par.jpg

Artykuł sponsorowany.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze