Jak odstraszyć koty z ogrodu?

Koty są słodkie, ale jeśli Twój ogród jest miejscem Twoich zwierzaków lub po prostu nie chcesz, aby załatwiały się one na Twoim terenie, to trzeba je jakoś przegonić. Jak odstraszyć koty z ogrodu? Jakie odstraszacz na koty w ogrodzie ma opinie na forum? Jak zrobić domowy odstraszacz na koty? Jak raz na zawsze odstraszyć kota z podwórka? Sprawdzamy!

Jak odstraszyć koty z ogrodu? Domowe sposoby

Zanim przejdziemy do porad z forum, jak odstraszyć koty z ogrodu, podrzucę Ci pierwszy, najbanalniejszy pomysł, który możliwe, że już wypróbowałeś/aś. Pierwszym krokiem i odpowiedzią na pytanie, jak odstraszyć koty z ogrodu, jest porozmawianie z jego właścicielami – oczywiście jeśli wiesz, kim oni są. Może nie wiedzą, że ich zwierzak utrudnia Ci życie i nie ograniczają go w jego samodzielnym chodzeniu po dworze? Jeśli zwrócisz im uwagę, to może zaczną go bardziej pilnować, a Ty będziesz miał/a problem z głowy. 

Jeśli nie wiesz, kto jest właścicielem kota albo prośby na nic się zdały, to przechodzimy do kolejnej odpowiedzi na pytanie: Jak odstraszyć koty z ogrodu? Na forum ktoś napisał, że warto wykorzystać zwykły ocet. Koty nie przepadają za tym intensywnym i niezbyt przyjemnym zapachem. Dlatego też można rozpylać go po ogrodzie lub porozkładać ściereczki nasączone dużą ilością octu. Lepiej sprawdza się on na mniejszych powierzchniach. Jednak jeśli wiemy, gdzie koty lubią przebywać, można rozpylić ocet w konkretnych punktach. Warto wybrać na to słoneczny i ciepły dzień. Dzięki temu zapach utrzyma się dłużej. Ta metoda dobrze sprawdza się też wieczorami i nocą, kiedy koty podejmują większą aktywność. Dlatego też można robić to po podlaniu ogrodu. Czynność tę należy powtarzać regularnie i obserwować czy koty nadal pojawiają się w ogrodzie. Do tego, aby skutecznie odstraszyć kota z ogródka, potrzeba więcej niż jeden dzień.

Odstraszacz na koty w ogrodzie – opinie

Ultradźwiękowy odstraszacz na koty w ogrodzie – opinie o tym wynalazku są mocno podzielone. Jeden z użytkowników takiego odstraszacza na koty w ogrodzie w opinii napisał, że urządzenie nic nie daje – kot siedzi obok niego i nic sobie nie robi z ultradźwięków, które rzekomo się z niego wydobywają. Możliwe, że trafił na zepsuty egzemplarz. Są jednak osoby, które ultradźwiękowy odstraszacz na koty w ogrodzie w opiniach chwalą – im sprzęt się sprawdza. Ciężko stwierdzić jak będzie u Ciebie.

Jak zrobić domowy odstraszacz na koty?

Jak zrobić domowy odstraszacz na koty? Oto kilka pomysłów:

  • Naturalnym środkiem, który świetnie sprawdzi się w roli domowego odstraszacza na koty jest wcześniej wspomniany ocet.
  • Kolejną propozycją jest geranium – zapach rośliny odstrasza koty.
  • Kolejnym sposobem na to, jak odstraszyć koty z podwórka jest sprawdzenie, czy wśród roślin nie ma kocimiętki. Sadzi się ją po to, by odstraszyć muchy i komary. I o ile w tym przypadku jest niezawodna, to jednocześnie przyciąga koty. Dlatego też warto się jej pozbyć, jeśli kotów jest w ogrodzie więcej.
  • Na miejsce kocimiętki warto posadzić rutę. Zawiera ona gruczoły, w których znajduje się mocno aromatyczny olejek eteryczny. Jego intensywny zapach skutecznie pomaga odstraszyć kota z ogródka. Warto podkreślić, że ruta nie jest dla zwierząt szkodliwa. 
  • Piątym sposobem na to, jak odstraszyć koty z podwórka i ogrodu jest cytryna – zwierzęta nie przepadają za jej zapachem. Jest on dla nich zbyt intensywny – kot może ją wyczuć z większych odległości. Chcąc odstraszyć kota z ogródka, można rozrzucić kawałki cytryny w miejscach, które są odwiedzane przez koty lub położyć koło płotu czy innego przejścia, z którego korzystają koty.
  • Jaki jeszcze odstraszacz na koty w ogrodzie i podwórku może się u Ciebie sprawdzić? Koty nie przepadają również za zapachem cebuli. Choć zwierzęta te przy cebuli płakać nie będą, to jej intensywny zapach może podrażnić kocie oczy. Chcąc uniknąć nieprzyjemnego uczucia, futrzaki będą unikać miejsc, w których leży cebula. Jest to jedna z częściej podawanych odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się kota sąsiada – nie wyrządzi zwierzakowi krzywdy, a może go skutecznie zniechęcić do Twojego ogrodu lub podwórka.

Jak odstraszyć kota znaczącego teren?

Jak odstraszyć kota znaczącego teren? Sporo osób na forum poleca użycie WD-40 na koty. Podobno nie tolerują one zapachu tego specyfiku. Są jednak internauci, którzy sprzeciwiają się temu rozwiązaniu – dlaczego? Bo WD-40 to środek, który zawiera wiele substancji, które mogą mieć zły wpływ na zdrowie zwierząt. Ludzie, którzy go używają, piszą, że nasączają nim ścierki, których koty nie liżą – zapach odstrasza je z dalszych odległości, przez co kotom nic się nie dzieje. WD-40 na koty budzi duże kontrowersje, ale według wielu opinii w wątku: jak odstraszyć kota znaczącego teren, środek ten jest skuteczny. Jeśli nie chcesz mieć jakiegoś kota na sumieniu, to polecam jednak być ostrożnym z WD-40 na koty.

Jak pozbyć się kota sąsiada?

Jak pozbyć się kota sąsiada, kiedy prośby o jego pilnowanie nie skutkują? Spróbuj z odstraszaczami na koty w ogrodzie w sprayu. Dostaniesz je w wielu sklepach internetowych. Są osoby, którym się one sprawdzają. Weź jednak pod uwagę, że ich stosowanie może być lekko problematyczne. Dlaczego? Bo zmywa je deszcz i podlewanie, przez co musimy stale spryskiwać nasz ogród. W dodatku ciężko sprayem psikać cały teren – byłoby to dość czasochłonne i mogłoby negatywnie wpłynąć na Twoje rośliny. Jeśli jednak kocie odchody pojawiają się zazwyczaj w jednym miejscu, to możesz spróbować użyć odstraszacza na koty w ogrodzie w sprayu – możliwe, że w Twoim przypadku to rozwiązanie się sprawdzi. Niektórym osobom w wątku: jak odstraszyć koty z ogrodu na forum, spraye pomogły w wygonieniu zwierząt. 

Już wiesz, jak zrobić domowy odstraszacz na koty – używaj octu, cytryn, cebuli, geranium i ruty. Jeśli naturalne sposoby się nie sprawdzają, to sięgnij po spray lub ultradźwiękowy odstraszacz na koty. Daj znać w komentarzu, czy udało Ci się wypędzić koty z Twojego ogrodu lub podwórka 🙂

Sprawdź:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze