Fornir kamienny – cena, czyli ile to kosztuje?

W ostatnich kilku latach materiały wykończeniowe inspirowane naturą oraz produkowane z naturalnych surowców są prawdziwym hitem. W sklepach jest ich całe mnóstwo, jednak największy „boom” odnotowuje dzisiaj naturalna okładzina z kamienia. W przypadku tak uniwersalnych produktów, jak fornir kamienny, jego cena jest adekwatna do możliwości, jakie daje inwestorom.

Różnorodna kolorystyka, ciekawe imitacje i naturalne pochodzenie – to nie wszystkie plusy, jakie wynikają ze stosowania forniru kamiennego. Cena tego materiału, jeśli przyjrzeć się mu z bliska, nie jest tak wygórowana, jak się pierwotnie wydaje. Ile jednak trzeba zapłacić za towar dobrej jakości i gdzie go najlepiej kupować?

Dlaczego za fornir kamienny ceny trzymają wysoki poziom?

Trzeba powiedzieć wprost – cena za fornir kamienny prawdopodobnie jeszcze przed długi czas nie będzie się obniżać. Powód jest bardzo prosty – jest to materiał o bardzo bardzo wszechstronnym zastosowaniu i znakomitych właściwościach. Jest przy tym zdecydowanie mniej kłopotliwy w montażu niż jego inne wersje, na przykład betonowe bloczki imitujące kamień czy płyty z naturalnego kamienia. Cena forniru kamiennego związana jest z właściwościami materiału – fornir jest bardzo lekki. Chociaż produkowany jest z w pełni naturalnego surowca, grubość sprzedawanych w sklepach arkuszy nie przekracza 3 mm. Produkowany jest w wygodnych do montowania arkuszach, oszczędzających czas i energię. Arkusze mogą przybierać różne formaty, zwykle jednak jest to około 120 cm x 40-60 cm.

Fornir kamienny – cena odpowiednia do właściwości?

Jak już wspomnieliśmy, fornir kamienny jest materiałem dekoracyjnym o bardzo szerokim i uniwersalnym zastosowaniu. Można z powodzeniem stosować go w miejscach narażonych na wysoki poziom wilgotności, jak łazienka czy kuchnia, ale również na zewnątrz budynku. Cena w przypadku forniru kamiennego wydaje się być rozsądna i w pełni zrozumiała. Elastyczne arkusze, stworzone z naturalnego i naturalnie pięknego kamienia można naklejać także na okrągłych i wypukłych elementach, jak łuki, kolumny czy zagłębienia muru. Z tego powodu doskonale sprawdzają się w starym budownictwie zabytkowych kamienic. Waży niewiele, dlatego sprawdza się nie tylko w przypadku dekoracji ścian nośnych, ale i delikatnych ścianek działowych, a nawet mebli.

Cena za fornir kamienny – ile trzeba dać?

Przede wszystkim fornir kamienny cenę trzyma bardzo mocno, a powodem nie jest tylko moda na niego. To solidny i trwały materiał – impregnowany będzie doskonałą ozdobą ścian przez długie lata. W sklepach średnia cena za arkusz wynosi od 150 złotych za metr kwadratowy, jednak zdarzają się też modele wyceniane po 200 złotych za metr kwadratowy i więcej. Ostatecznie cena forniru kamiennego zależy od producenta i wybranego modelu. Im bardziej nietuzinkowy wzór i klasa, tym wyższa będzie proponowana cena. Może się zdarzyć, że oferty w sklepach stacjonarnych będą nieco wyższe niż te pochodzące ze sklepów internetowych. Kupując bezpośrednio u producentów można czasem liczyć na dodatkowe rabaty od całości zamówienia.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze