Schwarzbau – jakie są opinie o producencie?

Wbrew powszechnym opiniom firma Schwarzbau nie jest zachodnim tworem, tylko polską marką z siedzibą w opolskich Idzikowicach. Powstała w 2005 roku i od tej pory sukcesywnie rozprzestrzenia się ze swoją ofertą na sąsiednie rynki. Firma zajmuje się głównie sprzedażą elektronarzędzi oraz agregatów i certyfikowanych węży strażackich. Jednak czy polscy fachowcy mają czego szukać w ofercie Schwarzbau?

Mówi się, że dobre narzędzia nie muszą kosztować wiele, bo nie liczy się nazwa marki, a sama oferowana jakość. Z drugiej strony wiadomo również, że nie wszystkie oferowane produkty marki X będą lepsze od konkurencyjnych. Pora przekonać się, jak jest w przypadku firmy Schwarzbau.

Schwarzbau – opinie fachowców

O firmie Schwarzbau opinie są dość jednoznaczne – zarówno fachowcy, jak i amatorzy wskazują na produkty marki jako dobre jakościowo, wytrzymałe, solidne oraz zgodne z oczekiwaniami. Cena, jeśli chodzi o Schwarzbau części czy same urządzenia, określana jest jako „dobra”, co oznacza średnią półkę cenową. Chociaż firma posiada w ofercie i przetwornice, prostowniki, silniki, narzędzia ręczne czy warsztatowe, to specjalizuje się w agregatach, kosiarkach i elektronarzędziach. Warto przyjrzeć się najciekawszym propozycjom.

Agregat Schwarzbau – opinie użytkowników

Agregaty prądotwórcze są niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnej ekipy budowlanej czy wykończeniowej wszędzie tam, gdzie klienci nie posiadają jeszcze podłączonej elektryki. Agregat Schwarzbau – opinie to jedynie potwierdzają – daje fachowcom niezbędną niezależność. Oferta obejmuje cztery różne agregaty – 4,8 kW 230 V ELSTART AVR, tę samą wersję o natężeniu 400 V; ale też model z 2020 roku ZH1500, wyposażony w japoński silnik OHV o mocy 2200 W oraz model AG HA3000b – analogiczny, ale o mocy aż 4 800 W. Dwa ostatnie urządzenia mogą być zasilane prądem 230V i 400V, co znacznie ułatwia pracę.

Kosiarka spalinowa Schwarzbau  – sprzęt do ogrodowych zadań specjalnych

W Internecie najwięcej informacji można znaleźć właśnie na temat kosiarki spalinowej Schwarzbau. Według użytkowników kosiarka spalinowa Schwarzbau pracuje dokładnie zgodnie z opisem producenta. Kosiarka spalinowa Schwarzbau opinie zawdzięcza opcji samoczyszczenia się. Niektórzy klienci wprost przyznają, ze zakupili ten produkt właśnie dla tej przydatnej funkcji. Kosiarka Schwarzbau opinie zawdzięcza też swojej cenie – za nieco ponad tysiąc złotych klient otrzymuje sprzęt o wyjątkowej mocy 6 KM i pojemności skokowej japońskiego silnika wynoszącej 173 cc. Jednocześnie sam producent ostrzega przed urządzeniami o większej mocy przy znacznie mniejszej pojemności skokowej silnika. Szerokość koszenia kosiarki spalinowej Schwarzbau to optymalne 51 cm.

Kosa spalinowa Schwarzbau – niezbędne wyposażenia każdego ogrodnika

Zadbany ogród potrzebuje nie tylko samej kosiarki, ale i podkaszarki do przycięcia trawy w trudno dostępnych miejscach oraz przy krzewach i drzewach. Kosa spalinowa Schwarzbau dostępna jest w dwóch wersjach: tańszego modelu TT359 i droższego TT399. Pierwsza z nich ma pojemność skokową 51,7 cc i moc 3 KM, co pozwala na pracę na mieszance w stosunku 1:40. Obroty silnika wyniosą maksymalnie 9 000 obrotów na minutę. Druga z oferowanych kos spalinowych Schwarzbau ma zbliżone parametry; dostępny jest z zestawem dodatkowych akcesoriów. Producent zapewnia dwanaście miesięcy gwarancji.

Przecinarka Schwarzbau – forum internetowe potwierdza obiecywaną jakość?

W Internecie można znaleźć całą masę zapytań o najlepsze narzędzia do wykonywania remontów, w tym o przecinarkę do glazury Schwarzbau – opinie, jakie można znaleźć na forach, są dość jednomyślne. Przecinarki stołowe do glazury dostępne są w cenie niższej niż 1000 złotych, dlatego marka Schwarzbau i jej produkty najczęściej towarzyszą początkującym fachowcom. Przecinarka do glazury Schwarzbau opinie ma tak dobre, jak znacznie droższe produkty innych marek z tej samej kategorii. Długość stołu wynosi 89 cm, a moc silnika to aż 1200 W. Przecinarka Schwarzbau – forum pełne jest pytań o tę kwestię – pracuje na tarczy diamentowej 200 mm. Na uwagę zasługuje jednak już sam silnik – indukcyjno-bezszczotkowy i automatyczna pompa wody.

Schwarzbau opinie – kompresor do najtrudniejszych zadań

Jeśli chodzi o firmę Schwarzbau, opinie o kompresorze ZBV50 czy dziesięciobarowym kompresorze są zawsze pozytywne. Składa się na nią przede wszystkim moc oferowanego silnika, z wydajnością do 530 litrów na minutę i butlą o pojemności 50 litrów.

Sprawdź też:

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze