Agregat Pezal – opinie o produkcie

Pezal to marka z wieloletnią tradycją, która jednak dopiero od około 2000 roku zaczęła na poważnie produkować silniki spalinowe. W przypadku tej formy jednak nie było mowy o raczkowaniu – od razu pokazali klasę, tworząc naprawdę dobrej jakości agregaty. Pezal opinie pod tym kątem ma nienaganne – widać, że to fachowcy znający się na swojej pracy.

Jeśli w ofercie producenta można znaleźć przynajmniej kilkanaście produktów w różnych kategoriach, jak wybrać najlepsze dla swoich potrzeb? Konieczne jest przyjrzenie się poszczególnym propozycjom.

Agregat Pezal – opinie o najlepszych modelach

Wybór agregatu prądotwórczego nie jest proste, jeśli nie ma się doprecyzowanych oczekiwań czy doświadczenia. Dobra firma będzie miała w ofercie modele przenośne oraz stacjonarne, podzielone odpowiednimi kategoriami. Niezależnie jednak od dokonanego wyboru, agregat Pezal na forum zawsze wypada śpiewająco. Jakie modele warto więc brać pod uwagę w pierwszej kolejności i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Agregat Pezal – forum wybiera najlepsze modele

Najlepszymi parametrami technicznymi odznacza się w przypadku marki agregat Pezal PGG11000E-E3 – forum otwarcie podkreśla jego wszystkie zalety. Przede wszystkim agregat Pezal opinie ma wystawione przez fachowców – głównie ekipy budowlane, korzystające z nich na placach budów, gdzie niepodłączona została jeszcze sieciowa energia elektryczna. Wspomniany model ma maksymalną moc 10,6 kVa, jednocześnie, dzięki zmiennym fazom, pozwala na maksymalny pobór mocy zarówno jednofazowej, jak i trójfazowej. Na pochwałę zasługuje jednak głównie silnik, solidny i stabilny, gwarantujący długie lata pracy bez serwisu i awarii. Żywotność urządzenia jest dodatkowo zwiększona za pomocą wibroizolacji. W agregacie Pezal wg opinii faktycznie też nie pojawiają się wahania napięcia, a to dzięki specjalnemu systemowi stabilizacji AVR. Oczywiście urządzenie jest certyfikowane zgodnie ze wszystkimi europejskimi dyrektywami i może być bezpiecznie użytkowane w dowolnym miejscu.

Zabudowane i wyciszone agregaty Pezal – opinie

Trzeba pamiętać, że agregaty Pezal – opinie też na to wskazują – są wykorzystywane w różnorodnych innych miejscach. Jednym z popularniejszych modeli zabudowanych jest model PDE22RS3 z czterocylindrowym silnikiem Diesla PD490C1 ułożonym rzędowo i z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Obroty silnika regulowane są elektronicznie, a zakres ich regulacji mieści się w przedziale między 0 – 5%. Moc silnika wynosi 21 kW, a pojemność skokowa to 2,54 litra. Wbudowana prądnica agregatu Pezal, na forum omawiana zwykle szczegółowo, jest bezszczotkowa i synchroniczna.

Inwerterowe agregaty Pezal – forum o nich nie mówi?

Sporą część oferty producenta stanowią inwerterowe agregaty Pezal – forum jednak dość rzadko wypowiada się na ich temat. Nowym produktem w tej kategorii jest model P-IG3500 z ręcznym oraz elektrycznym systemem rozruchu. Dzięki swoim parametrom agregat nadaje się do zasilania bardzo specyficznych i wymagających urządzeń, jak serwery czy komputery jako takie. Sercem tego urządzenia jest nie silnik spalinowy, ale falownik, którego rolą jest wytwarzanie prądu zmiennego bez przepięć i skoków napięcia. Opinie o agregacie Pezal są pozytywne: klienci wskazują na cichą pracę i niewielkie rozmiary, a specjaliści – na naprawdę niską emisję spalin. Ze względu na powyższe nowy model agregatu znakomicie sprawdzi się w niestandardowych miejscach, jak jachty czy przyczepy kempingowe.

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze