Rooks – opinie, katalog, narzędzia, klucz udarowy, wózek narzędziowy, opinie na forum

Rooks to polska firma, która produkuje profesjonalne narzędzia dla warsztatów samochodowych. Istnieje od 2011 roku, a od 2018 roku współpracuje z Auto Partner, który został jedynym dystrybutorem produktów Rooks. Firma posiada własne centrum szkoleniowe, w którym prezentuje zaawansowany technologicznie sprzęt mechanikom. Takie działania nie tylko podnoszą wyniki sprzedaży, ale też zachęcają rodzime firmy do stałego podnoszenia kompetencji pracowników. 

Z naszego tekstu dowiesz się, co to za firma i jakie ma opinie. Sprawdzamy katalog narzędzi, które oferuje i to, jak Rooks wygląda na tle konkurencji. 

Rooks – co to za firma?

Firmę Rooks założyli Szymon Zawada i Michał Sadowski 1 kwietnia 2011 roku. Mieli już wtedy spore doświadczenie w branży motoryzacyjnej i kontakty, które pozwoliły im z powodzeniem realizować biznesowe plany. Od razu mierzyli wysoko – nie chcieli tworzyć narzędzi do domowych napraw. Ich celem było wyposażanie warsztatów w sprzęt, który pozwoli ich właścicielom zarabiać więcej i wyróżniać się na rynku. Ambitne założenia, by stworzyć markę premium, realizują z powodzeniem od lat. 

Same narzędzia Rooks powstają w fabryce w Tajwanie. Tam produkowane są z najwyższej jakości stali. Oprócz narzędzi Rooks dziś pod marką dostępne są produkty firm: Laser z Wielkiej Brytanii, Govoni z Włoch oraz Selta z Tajwanu.

Najnowszy katalog narzędzi na rok 2022/23, które oferuje Rooks zawiera:

 • narzędzia pneumatyczne,
 • elektronarzędzia,
 • narzędzia do silnika,
 • narzędzia do podwozia,
 • wyposażenie serwisu,
 • narzędzia do instalacji elektrycznej,
 • narzędzia blacharskie i lakiernicze,
 • szafki i zestawy narzędziowe,
 • nasadki i klucze trzpieniowe,
 • narzędzia ręczne,
 • produkty BHP

Rooks – opinie

Większość opinii jest pozytywna.

W przeważającej większości opinie klientów na temat produktów marki Rooks są bardzo pozytywne. Na forum dla mechaników samochodowych również pojawia się sporo pozytywnych ocen narzędzi, które zawiera katalog Rooks. Opinie na forum skupiają się także na tym, jak sprawdzają się poszczególne narzędzia – klucz udarowy, czy wózek narzędziowy, który każdy powinien mieć w warsztacie. 

Choć wiele osób zwraca uwagę na to, że cena narzędzi Rooks jest wysoka (tańszy klucz udarowy Rooks kosztuje ponad 2 tys. zł), to trzeba podkreślić, że to sprzęt dla profesjonalistów. Najogólniej rzecz ujmując, to narzędzia, które same na siebie zarobią. Zwłaszcza jeśli podniosą konkurencyjność warsztatu. 

Jakościowo produkty z oferty Rooks są bardzo dobre. Produkowane są z wysokoodpornej stali i służą do codziennej wytężonej pracy. 

Zobacz: Hogert – opinie. Klucze, narzędzia, zestaw kluczy, wkrętaki, gintownia – opinie

Klucze Rooks – opinie

Klucze udarowe Rooks cieszą się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Większość z nich zwraca uwagę na to, że baterie bardzo szybko się ładują, a sam klucz udarowy radzi sobie z najbardziej opornymi śrubami. Narzędzie pewnie leży w dłoni i sprawdza się w codziennej pracy mechanika samochodowego.

Rooks to jedyna firma na rynku, która ma w ofercie klucze z silnikiem Boxer. Dzięki temu narzędzie jest o wiele lżejsze od tego, co proponują konkurencyjne firmy. Zużywa też mniej energii i łatwo nim manewrować w trudno dostępnych miejscach. Opinie na forum potwierdzają zresztą, że to jedno z najlepszych narzędzi, które zawiera katalog Rooks. 

Wózek narzędziowy Rooks – opinie

Choć opinie na forum dla mechaników mówią, że wózek narzędziowy marki Rooks jest dość drogi na tle konkurencji, ci, którzy go kupili, nie żałują. Wózek jest porządnie wykonany i pomieści wszystkie narzędzia, które mechanik musi mieć na stanowisku pracy. 

Profesjonalny wózek narzędziowy Rooks posiada:

 • centralny zamek – wygodne otwarcie i zamknięcie wszystkich szuflad jednocześnie
 • hamulec nożny, który stabilizuje wózek
 • szeroki blat, który można obciążyć nawet do 600 kg i kontynuować naprawę podzespołów po ich wyjęciu z auta poza samochodem

Motoryzacja ciągle się zmienia, a Rooks, przy współpracy z Auto Partner, podąża za tymi zmianami, projektując kolejne rozwiązania dla branży. Na tym nie koniec, marzeniem właścicieli jest wyjście poza rynek motoryzacyjny i produkcja narzędzi, które ułatwią pracę elektryków i budowlańców. 

Jakub Borowiecki
Jakub Borowiecki
Od lat związany z branżą budowlaną. Ukończył studia architektoniczne w Warszawie, w wolnej chwili lubi majsterkować w swoim warsztacie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze